X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Австрія

Завантажити презентацію

Австрія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АВСТРІЯ

Слайд 2

Країна знаходиться у Центральній Європі. Межує з Чехією (спільний кордон — 362 км), Німеччиною (784 км), Угорщиною (366 км), Італією (430 км), Ліхтенштейном (35 км), Словаччиною (91 км), Словенією (330 км), Швейцарією (164 км). Географічне положення

Слайд 3

Населення та міста Близько 97% населення Австрії — австрійці. В прикордонних районах країни живуть хорвати, словенці, угорці. Державна і літературна мова — німецька. Більшість віруючих (близько 90%) — католики.Існують громади протестантів. З самодіяльного населення більшість зайнято в сфері торгівлі та обслуговування, а також промисловості і будівництві, у сільському і лісовому господарстві. Найгустіше заселені північні та східні райони Австрії, долина Дунаю (до 95 чол. на 1 км²), рідше — західні високогірні райони (Тіроль — 34 чол./км). Столиця — Відень (нім. Wien) — 1,67 млн. мешканців. Інші великі міста: Грац (223 тис. мешканців), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Іннсбрук (119,25 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.). У містах з населенням понад 2 тис. мешканців проживає близько 3/4 населення країни.

Слайд 4

Природні умови та ресурси Австрія має різноманітні мінеральні ресурси: поклади нафти (52 млн. тон, головні родовища в районі Матцена), бурого вугілля (понад 290 млн. тон в Штірії та у Верхній Австрії), залізної руди (Ейзенерц), магнезиту (Штірія). Є невеликі родовища міді, марганцевих та свинцевих руд, бокситів, сурми, молібдену, солі. За рельєфом переважно гірська країна. Південна частина зайнята Східними Альпами і їх передгір'ями. Менша, північна частина — хвиляста рівнина, що на крайньому північном сході переходить у Середньо-Дунайську низовину. Клімат помірний, континентальний, на заході вологий. Середня температура січня від —1 °C до —5 °C, липня від +17 °C до +19 °C. Опадів у долині Дунаю 500—600 мм, в Альпах 1 500—2 500 мм.

Слайд 5

Промисловість Основні галузі промисловості: машинобудування— найважливіші центри: Відень, Штейр, Лінц, Грац; металургія та виробництво алюмінію — найважливіші центри: Лінц, Донавіц, Капфенберг; харчова промисловість; текстильна промисловість — зосереджена у Відні, Форарльбергу і Нижній Австрії, базується на імпортній сировині; хімічна промисловість— Відень, Нижня та Верхня Австрія; електротехнічна промисловість — компанії нім. AKG Acoustics, нім. Zumtobel Lighting Group; лісова промисловість — лісові райони Штірії і Верхньої Австрії, важлива експортна галузь; гірнича промисловість — найбільше значення має видобуток залізної руди і магнезиту; виробництво стрілецької зброї — компанії Глок, Штайр Манліхер; виробництво штучних кришталевих кристалів — Сваровські

Слайд 6

Сільське господарство Незважаючи на гористу місцевість, використання сучасних методів землеробства дає Австрії можливість забезпечувати продуктами 3/4 потреб внутрішнього ринку. У країні виробляють майже всі види сільськогосподарської продукції. Провідне місце належить інтенсивному тваринництво. Для виноробства вирощують виноград, ліси дають сировину для целюлозно-паперової промисловості. Під пасовищами і луками — 28% усієї території, орної землі — 21%. Основні зернові культури: пшениця, жито, овес; технічні — цукрові буряки.

Слайд 7

Транспорт Розвинуті всі види сучасного транспорту. Судноплавство здійснюється по Дунаю. Річкові порти: Лінц, Відень. Довжина залізниць на 1957 рік становила — понад 6 тис. км, близько 1/4 з них було електрифіковано.

Слайд 8

Проблеми Австрії Основними проблемами в демографії Австрії є зниження народжуваності та старіння населення. Вони тісно пов'язані один з одним і взаємозумовлені. Розглядаються два критерії. Перший: політика в області народжуваності вважається ефективною, якщо вдається зупинити довготривале падіння народжуваності або ж стабілізувати населення на рівні простого заміщення. Для країн з низькою народжуваності питання ставиться так. Другий: політика може вважатися успішною, якщо відбулася стабілізація на рівні нижче середнього (простого) заміщення, але при цьому в інших країнах з тим же рівнем соціально-економічного розвитку рівень народжуваності ще нижче.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія