X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алжир

Завантажити презентацію

Алжир

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алжир

Слайд 2

Алжирська Народна Демократична Республіка країна на півночі Африки. Межує з Тунісом, Лівією, Нігером, Малі, Марокко. Має вихід до Середземного моря. Найбільша за площею країна Африки.

Слайд 3

Столиця — Алжир. За формою правління – республіка, за формою устрою – унітарна держава. Валюта - Алжирський динар.

Слайд 4

Алжир займає центральну частину Атлаських гір і пустелі Сахари, на його території знаходяться гори Хоггар і низовина Хотт Мерлір. Прибережна частина лежить у північному субтропічному поясі, решта території - у тропічному поясі Північної півкулі. Влітку трапляється сіроко (гарячий вітер, змішаний з пилом і піском).

Слайд 5

Мінеральні ресурси Натуральні ресурси включають нафту, газ, залізну руду, фосфати, уран, свинець, цинк тощо. Родовища корисних копалин розташовані в основному в трьох районах. На півночі в горах і передгір'ях Атласу є поклади залізняку, фосфатів. Другий район – це гірське плато в західній частині Сахари. І нарешті, на півдні країни, в гірському масиві Ахаггара є родовища кольорових і дорогоцінних металів, радіоактивних руд, алмазів і інших корисних копалин.

Слайд 6

За запасами нафти займає 3-є місце в Африці (після Лівії та Нігерії. На території відомо понад 180 родовищ нафти та газу. За запасами газу займає 1-е місце в Африці. Основні поклади природного газу пов'язані з Алжиро-Лівійським НГБ. У західній частині басейну газові родовища переважно дрібні і середні.

Слайд 7

Алжир бідний на водні, ґрунтові, лісові ресурси. Є значні рекреаційні ресурси на узбережжі Середземного моря. У геологічному відношенні країна досліджена поки що недостатньо.

Слайд 8

Ґрунти В Алжирі поширені такі типи ґрунтів – коричневі, сіро-коричневі (у напівпустельних районах). Висотна поясність виявляється у варіантах коричневих і бурих лісових ґрунтів. У передгір'ях поширені масиви солончаків. У Сахарі переважають щебенисті ґрунти субтропічних пустель, що розвіваються, і напівзакріплені піски.

Слайд 9

Населення Кількість населення бл. 35 млн. чоловік. Густота 14 чол./км кв. Річний приріст - 1,2%. Етнічний склад - араби 83%, бербери 16%, інші менше 1%. Мови - арабська офіційна, берберські діалекти, поширена французька. Релігія - мусульмани-суніти 99%, інші 1%. Грамотність - 79% чоловіків, 60% жінок

Слайд 10

Економіка Основа економіки Алжиру - газ і нафта. Вони дають 30% ВВП, 60% дохідної частини держбюджету, 95% експортної виручки. За запасами газу Алжир займає 8-е місце в світі і 4-е місце в світі з експорту газу.

Слайд 11

Господарство Алжир - індустріально-аграрна країна. Промисловість є найважливішої складової економіки АНДР, що забезпечує 58,2% ВВП. Найважливішою є нафтова. Обробна промисловість представлена підприємствами металургійної, машинобудівної, нафтопереробної, хімічної й електротехнічної галузей. Сільське господарство лише на третину забезпечує потреби країни в продовольстві. Його частка у ВВП складає 10-12%.

Слайд 12

Близько 80% електроенергії виробляють ТЕС, розміщені в найбільших містах. Зберігають своє значення традиційні ремесла, особливо виробництво килимів і виготовлення вишивок для експорту; значний центр старовинного ремесла — Тлемсен.

Слайд 13

Сільське господарсвто зосереджене головним чином у північних приморських районах. Найбільш рентабельним є вирощування винограду, крім того вирощуються цитрусові, оливки, фініки і тютюн. Розведення домашньої худоби спрямовано на задоволення внутрішніх потреб. Найбільш серйозною перешкодою на шляху розвитку алжирського сільського господарства є природні умови. Лише 3% земельних площ країни використовуються для постійної обробки зернових. Інші 17% служать пасовищами або зайняті лісом. Основна частина території знаходиться головним чином у зоні пустелі.

Слайд 14

Транспорт Перші з залізничних магістралей, що знаходяться у власності держави, були споруджені більше ста років тому. Головна залізнична магістраль проходить у північно-західному напрямку від кордону з Тунісом до алжиро-марокканського кордону. Автодорожна мережа Алжиру сягає 82 тис. км, велика частина доріг проходить по півночі країни. Найбільш важливі аеропорти розташовуються в Дар-ель-Бейде, Оране, Костянтині й АннабеГоловні морські порти Алжиру - Арзев, Беджаія, Скікда, Алжир і Аннаба.

Слайд 15

Зовнішньоекономічні зв'язки Є членом у міжнародних організаціях - ООН, Ліга арабських держав, МБРР, МВФ, Міжнародна Федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, ОПЕК, ОАЕ та інші. Експортуються нафта і зріджений газ, вино, цитрусові, пробка, будматеріали й ін. Імпортуються машини й устаткування, продовольство, сировина і споживчі товари. Основні зовнішньоторговельні партнери - Франція, ФРН, Італія, Японія.

Слайд 16

Виконала учениця 6а класу Дуфанець Олена

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Географія