X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Африка

Завантажити презентацію

Африка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФГП Африки. Дослідження та освоєння материка. Геологічна будова. Рельєф материка.

Слайд 2

Мета уроку: Ознайомитись з ФГП, етапами дослідження, геологічною будовою та рельєфом материка Африка. Розвивати вміння працювати з географічними картами, підручником. Розвивати логічне мислення на основі вирішення проблемних питань і встановлення взаємозв’язків між тектонічною будовою, рельєфом і корисними копалинами певних територій. Виховувати зацікавленість до географії. Формувати толерантне ставлення до іншої думки, оцінки, свідоме ставлення до навчання.

Слайд 3

Якою ви собі уявляєте Африку?

Слайд 4

Характеристика ФГП материка Африка Положення відносно екватора. Положення відносно нульового меридіана. Розміри. Координати крайніх точок, площа, протяжність материка з півночі на південь, з заходу на схід. Положення відносно інших материків. Положення відносно морів та океанів. Особливості берегової лінії.

Слайд 5

Дослідження материка Ібн Батутта (1304 – 1377) Народився в місті Танжер, Марокко. У 1352 -1353 рр. Ібн Батутта перетнув пустелю Сахара й дослідив узбережжя Східної Африки і Західний Судан. За 25 років він пройшов по суші і по морю близько 130 тис.км. За його спогадами було надруковано книгу “Подорожі Ібн Батутти”.

Слайд 6

Бартоломеу діаш

Слайд 7

Мис Доброї Надії Португальський мореплавець Бартоломеу Діаш 3 лютого 1488 року досягнув миса Доброї Надії.

Слайд 8

Васко да гама Португальський дослідник і мореплавець народився в місті Сінеш. На честь Васко да Гами назване місто в Індії та місячний кратер. У травні 1498 року ескадра досягла Колкати на Малабарському узбережжі Південної Індії.

Слайд 9

Давід лівінгстон Відкрив водоспад Вікторія, перетнув Калахарі, дослідив озера Ньяса і Танганьїка Був нагороджений британським Королівським географічним товариством золотою медаллю.

Слайд 10

Єгор петрович ковалевський У 1847 – 1848 рр. його, гірничого інженера відрядили в Єгипет для пошуків родовищ золота. Описав рельєф Ефіопського нагірря

Слайд 11

Ефіопське нагірря

Слайд 12

Драконові гори

Слайд 13

Капські гори

Слайд 14

Вулкан кіліманджаро

Слайд 15

Пустеля сахара

Слайд 16

Корисні копалини Африки Африка багата на різноманітні корисні копалини. І місце в світі за покладами золота, ІІ місце в світі за покладами міді, славиться покладами алмазів. Великі родовища нафти, природного газу, фосфоритів, залізних та марганцевих руд.

Слайд 17

Бесіда за запитаннями Охарактеризуйте географічне положення Африки. Як європейці відкривали Африку і які це мало наслідки для розвитку материка? Чому європейці почали освоювати внутрішні райони материка відносно пізно? Чи можна ще щось відкрити в Африці нашим сучасникам? Яку геологічну будову має материк? Які форми рельєфу переважають на материку?

Слайд 18

Як між собою пов’язані тектонічна будова африки,рельєф та корисні копалини? Увага! Проблема!

Слайд 19

Вивчити параграфи13 – 14, географічну номенклатуру Африки. Повторити 6 кл. параграф8. Творче завдання: виконати міні-проект “Кліматичні особливості Африки” Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія