X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Земне тяжіння

Завантажити презентацію

Земне тяжіння

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Земне тяжіння. Сила тяжіння. Вага тіла. Невагомість.

Слайд 2

Усі тіла у Всесвіті взаємно притягуються

Слайд 3

Сила тяжіння – сила, з якою Земля притягує до себе тіла, що перебувають на її поверхні або поблизу неї. Від чого залежить значення цієї сили? (Від маси тіла, від відстані до центра Землі).

Слайд 4

Покладіть на долоню тіло. Ви відчуєте, що тіло тисне на долоню з певною силою, спрямованою вниз. Р – вага тіла. Р = m·g Силу, з якою тіло внаслідок притягання його Землею тисне на опору або розтягує підвіс, називають вагою тіла.

Слайд 5

Які сили діють на тіло?

Слайд 6

Які сили діють на тіло?

Слайд 7

Вага і сила тяжіння відрізняються одна від одної. Ці сили прикладені до різних тіл: сила тяжіння прикладена до тіла, а вага – до опори або підвісу. І ці сили мають різну фізичну природу: сила тяжіння – це прояв сили всесвітнього тяжіння, що діють на відстані, а вага – зазвичай сила пружності, що діє при безпосередньому контакті. І, нарешті, сила тяжіння діє на тіло, що перебуває поблизу Землі, завжди, а вага тіла може при цьому дорівнювати нулю.

Слайд 8

Невагомість – це такий стан тіла, коли воно не діє на опору або підвіс.

Слайд 9

Слайд 10

Це відбувається, коли тіло рухається з прискоренням, спрямованим униз і чисельно рівним прискоренню вільного падіння. Найвідомішим прикладом невагомості є невагомість в умовах космічного корабля.

Слайд 11

Астронавти на Міжнародній космічній станції

Слайд 12

Стан невагомості є зовсім не рідкісним для людини. У такому стані знаходиться стрибун із моменту відриву від землі і до моменту приземлення; плавець, який стрибає з вишки, тощо.

Слайд 13

Вага тіла не завжди дорівнює силі тяжіння. При русі тіла з прискоренням його вага може зменшуватися або збільшуватися. Якщо прискорення тіла спрямоване в бік, протилежний прискоренню вільного падіння, вагу тіла розраховують як добуток маси тіла на суму прискорення тіла та прискорення вільного падіння. У цьому випадку вага тіла буде більшою, ніж сила тяжіння. Збільшення ваги тіла, викликане його прискореним рухом, називають перевантаженням.

Слайд 14

Якщо прискорення тіла і прискорення вільного падіння спрямовані в один бік, вагу тіла розраховують як добуток маси тіла на різницю між прискоренням вільного падіння і прискоренням тіла. У цьому випадку вага тіла буде меншою, ніж сила тяжіння.

Слайд 15

Горіння свічки на Землі (ліворуч) і в невагомості (праворуч)

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика