X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Заломлення світла

Завантажити презентацію

Заломлення світла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Заломлення світла Чи можна створити плащ – неведимку як у Гаррі Потера? Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна

Слайд 2

Чарівна ложка Я налив у чашку чаю, Ложку з цукром опустив – І зненацька помічаю: Хтось її переломив. Хто цей злодій? Де сховався? Ложку з жалем вийняв я І безмежно здивувався: Ціла ложечка моя. Та лише у чай проникне – Знов ламається вона. Що це? Може, чарівник я? Може, ложка чарівна?

Слайд 3

Явище заломлення світла При падінні пучка світла на поверхню води частина світла відбивається від поверхні, а інша проникає у воду, змінюючи при цьому свій напрямок.

Слайд 4

Заломлення світла Заломлення світла – зміна напрямку поширення світла під час переходу межі розділу двох середовищ.

Слайд 5

Причина заломлення Причиною заломлення є різна швидкість поширення світла в різних середовищах.

Слайд 6

Кути α – кут падіння β – кут відбивання γ – кут заломлення

Слайд 7

Хід променів S – падаючий промінь S2 –- заломлений промінь S1 – відбитий промінь S S2 S1 α β γ

Слайд 8

Перший закон заломлення світла Промінь падаючий, промінь заломлений і перпендикуляр до межі поділу двох середовищ,поставлений у точці падіння променя, лежать в одній площині.

Слайд 9

Другий закон заломлення світла 2. Існують такі співвідношення між кутом падіння і кутом заломлення: а) у разі збільшення кута падіння збільшується і кут заломлення;

Слайд 10

б) якщо промінь світла проходить із середовища з меншою оптичною густиною в середовище з більш оптичною густиною, то кут заломлення є меншим ніж кут падіння γ ‹ α; в) якщо промінь світла проходить із середовища з більшою оптичною густиною в середовище з меншою оптичною густиною, то кут заломлення є білшим ніж кут падіння γ › α.

Слайд 11

Оборотність світлових променів

Слайд 12

Доповнення до законів заломлення Закони заломлення справедливі лише для однорідних середовищ; Якщо промінь падає під кутом 0º, то він заломлюється теж під кутом 0º.

Слайд 13

Повне відбивання У випадку, якщо світло проходить із середовища з більшим показником заломлення в середовище з меншим показником заломлення відбувається явище повного відбивання.

Слайд 14

Абсолютний показник заломлення Абсолютний показник заломлення – це відношення швидкості світла у вакуумі до швидкості світла в даному середовищі: де с =

Слайд 15

Відносний показник заломлення Відносний показник заломлення двох середовищ – це відношення абсолютних показників заломлення цих середовищ:

Слайд 16

Значення показника заломлення відносно повітря Речовина n Речовина n Діамант 2,42 Органічне скло 1,50 Кам’яна сіль 1,54 Спирт 1,36 Вода 1,33 Слюда 1,58 Гліцерин 1,47 Ефір 1,35 Лід 1,31 Рубін 1,76

Слайд 17

Плащ - неведимка

Слайд 18

Запитання Чому уявне зображення олівця при однаковому освітленні у воді менш яскраве, ніж у дзеркалі? Якщо поверхня води в річці не зовсім спокійна, то предмети, які лежать на дні, здаються такими, що коливаються. Поясніть це явище. Чому скляна кулька у чистій воді стає майже невидимою, а діамант видно добре?

Слайд 19

Чому виникають міражі? Міраж – оптичне явище в атмосфері, завдяки якому з’являються зображення предметів, які зазвичай не видно.

Слайд 20

Домашній експеримент Візьміть неглибоку чайну чашку, поставте на стіл і покладіть на її дно біля одного краю шматок цукру. Відійдіть від столу так, щоб край чашки закривав цукор. Тепер, не змінюючи положення голови, попросіть товариша налити в чашку води, і знову буде видно цукор. Яке значення в цьому досліді має вода?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика