X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ультразвук

Завантажити презентацію

Ультразвук

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ультразвук

Слайд 2

УЛЬТРАЗВУК — пружні звукові коливання високої частоти від 20 000 до 1000000 Гц

Слайд 3

джерела ультразвуку випромінювачі-генератори електроакустичні перетворювачі природні явища природні шуми Звуки тваринного світу

Слайд 4

Випромінювачі-генератори - Пристрої, в яких коливання збуджуються через наявність перешкод на шляху постійного потоку - струменя газу або рідини Застосовуються для ряду акустичних досліджень (осідання диму в заводських трубах, осідання туману, дослідження поширення звуку і т.д..) Рідинні вихрові свистки використовуються для приготування емульсій

Слайд 5

Електроакустичні перетворювачі - ПЕРЕТВОРЮЮТЬ ВЖЕ ЗАДАНІ КОЛИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ НАПРУГИ АБО СТРУМУ В МЕХАНІЧНЕ КОЛИВАННЯ ТВЕРДОГО ТІЛА, ЯКЕ І ВИПРОМІНЮЄ В НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ АКУСТИЧНІ ХВИЛІ. Залежно від напрямку перетворення розрізняють випромінювачі і приймачі Електроакустичні перетворювачі широко використовують для випромінювання і прийому звуку в техніці зв'язку і звуковідтворення, для виміру і прийому пружних коливань в ультразвуковій техніці, гідролокації і в акустоелектроніці

Слайд 6

дощу шум гальки, що перекочується морським прибоєм звуки, що супроводжують грозові розряди шум вітру водопаду

Слайд 7

Кажани, використовують при нічному орієнтуванні ехолокацію, випускаючи при цьому ротом сигнали надзвичайно високої інтенсивності . У нічних метеликів з сімейства ведмедиць розвинувся генератор ультразвукових перешкод, «що збиває зі сліду» кажанів, які переслідують цих комах. Ультразвуковою ехолокацією у воді користуються китоподібні.

Слайд 8

Ехолокацію використовують для навігації птиці - жирні дрімлюги, або гуахаро. Населяють вони гірські печери Латинської Америки. Живучи в непроглядній пітьмі, жирні дрімлюги, пристосувалися віртуозно літати у печерах. Вони видають неголосні клацаючі звуки, що сприймаються і людським вухом (їх частота приблизно 7000 Герц). Кожне клацання триває одну-дві мілісекунди. Звук клацання відбивається від стін підземелля, різних виступів і перешкод і сприймається чуйним слухом птиці.

Слайд 9

Ультразвук застосовується в техніці в медицині в хімічній промисловості в біології

Слайд 10

ДІАГНОСТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В МЕДИЦИНІ (УЗД) - НЕІНВАЗИВНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ АБО ТВАРИНИ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ.

Слайд 11

УЛЬТРАЗВУК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ В МЕДИЦИНІ ЯК ЛІКУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ. Ультразвук має дію: протизапальну, розсмоктуючу; анальгезуючу, спазмолітичну.

Слайд 12

РІЗАННЯ МЕТАЛУ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКУ За допомогою ультразвуку магнітострикційний вібратор може просвердлити отвір будь-якої форми. Ультразвуком можна навіть робити нарізку металевих деталей, скла, рубінів, алмазів.

Слайд 13

ПРИГОТУВАННЯ ОДНОРІДНИХ СУМІШЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ УЛЬТРАЗВУКУ Ще в 1927 році американські вчені Лімус і Вуд виявили, що якщо дві незмішувані рідини (наприклад, масло і воду). злити в одну мензурку і піддати опроміненню ультразвуком, то в мензурці утворюється емульсія, тобто дрібна суспензія масла у воді. Подібні емульсії грають велику роль в промисловості:                це лаки, фарби, фармацевтичні                 вироби, косметика.

Слайд 14

ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В БІОЛОГІЇ відділення клітини від ферментів. руйнування таких внутрішньоклітинних структур, як мітохондрії і хлоропласти з метою вивчення взаємозв'язку між їх структурою і функціями. Здатність викликати штучні мутації відіграє велику роль в селекції рослин. Головна перевага ультразвуку перед                                        іншими мутагенами                                        (рентгенівські промені,                                         ультрафіолетові промені)                                          в тому, що з ним                                         надзвичайно легко.                                         працювати

Слайд 15

ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВИРОБІВ. У лабораторіях і на виробництві застосовуються ультразвукові ванни для очистки лабораторного посуду і деталей від дрібних частинок. У ювелірній промисловості ювелірні вироби очищають від дрібних частинок полірувальної пасти в ультразвукових ваннах. Для прання текстильних виробів. Спільним для них є принцип дії: пружні хвилі ультразвуку діють на забруднення, «вибиваючи» бруд за допомогою поверхнево-активних речовин.

Слайд 16

використовуються ультразвукові ванни для очищення коренеплодів (картоплі, моркви, буряка та ін.) від частинок землі. застосування ультразвуку для очищення коренеплодів

Слайд 17

ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В ЕХОЛОКАЦІЇ У рибній промисловості застосовують ультразвукову ехолокацію для виявлення косяків риб. Ультразвукові хвилі відбиваються від косяків риб і приходять в приймач ультразвуку раніше, ніж ультразвукова хвиля, що відбилася від дна.

Слайд 18

УЛЬТРАЗВУКОВЕ ЗВАРЮВАННЯ — зварювання тиском, що здійснюється при впливі ультразвукових коливань. Такий вид зварювання застосовується для з'єднання деталей, нагрівання яких ускладнено, або при з'єднанні різнорідних металів або металів з міцними окисними плівками (алюміній, нержавіючі сталі). Так ультразвукове зварювання застосовується при виробництві інтегральних мікросхем.

Слайд 19

УЛЬТРОЗВУКОВА ДЕФЕКТОСКОПІЯ — пошук дефектів в матеріалі виробу ультразвуковим методом, тобто шляхом випромінювання і прийняття ультразвукових коливань, і подальшого аналізу їх амплітуди, часу приходу, форми та інших характеристик за допомогою спеціального обладнання - ультразвукового дефектоскопа.

Слайд 20

ЗАСТОСУВАННЯ УЛЬТРАЗВУКУ В ГАЛЬВАНОТЕХНІЦІ для інтенсифікації гальванічних процесів і поліпшення якості покриттів, що отримуються електрохімічним способом.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика