ПЛОСКЕ ДЗЕРКАЛО
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Запитання Які світлові явища відбуваються на межі двох середовищ? За допомогою яких пристроїв можна продемонструвати відбивання світла?
Перший закон: Промінь падаючий і промінь відбитий лежать в одній площині з перпендикуляром до поверхні, що відбиває, у точці падіння променя. Другий закон Кут падіння променя Дорівнює куту його відбивання. < АОС - кут падіння, < ВОС – кут відбивання. ОС – перпендикуляр до поверхні в точці падіння променя. < α = < β Закони відбивання
Дзеркальне відбивання Дзеркальне відбивання –світло, що падає на гладеньку поверхню, відбивається у вигляді паралельного пучка.
Розсіяне відбивання Розсіяне відбивання – світло, що падає на шорстку поверхню, відбивається у всіх напрямах.
Оборотність світлових променів Якщо падаючий промінь спрямувати шляхом відбитого променя, то відбитий промінь піде шляхом падаючого.
Вправа на перевірку знань Завдання 1. Сонячні промені падають на поверхню води під кутом 30 градусів до горизонту. Який кут відбивання променів? Який кут між падаючим і відбитим променем?
Легенди про дзеркало Дзеркало зберігає в собі інформацію про всіх і про все, що в ньому відображалось. Дзеркала використовують для магічних обрядів та гадань.
Плоске дзеркало Плоским дзеркалом називається плоска поверхня, що здатна дзеркально відображати падаючі на неї промені світла.
Зображення у дзеркалі Зображення предмета, яке дає плоске дзеркало, утворюється за рахунок променів, відбитих від дзеркальної поверхні. Після відбиття здається, що промені йдуть з точки S‘. Тобто здається, що джерело розміщене за дзеркалом.
Експериментуємо ДОСЛІД 2. Помістіть на лінійці дзеркало. 1)На відстані 10 см від дзеркала розташуйте олівець. НА ЯКІЙ ВІДСТАНІ ВІД ДЗЕРКАЛА ЗНАХОДИТЬСЯ ЗОБРАЖЕННЯ? 2) Перемістіть олівець на відстань 15 см від дзеркала. ЧИ ЗМІНИЛАСЯ ВІДСТАНЬ ВІД ДЗЕРКАЛА ДО ЗОБРАЖЕННЯ?
Експериментуємо ДОСЛІД 3. Розмістіть на парті, дзеркало. 1)На відстані 15 см від дзеркала розташуйте олівець. Виміряйте розмір олівця і розмір зображення. Перемістіть олівець на відстань 50 см від дзеркала. ЧИ ЗМІНИВСЯ РОЗМІР ОЛІВЦЯ? ЧИ ЗМІНИВСЯ РОЗМІР ЗОБРАЖЕННЯ?
Характеристика зображення в плоскому дзеркалі Уявне, бо знаходиться на перетині продовжень променів, а не самих променів; Пряме, тобто не перевернуте; Дорівнює за розмірами самому предмету; Розташоване на тій самій відстані від дзеркала, що й предмет. Основна властивість дзеркала – формування уявних зображень предмета. Уявних, бо цих предметів немає там, де ми їх бачимо Висновки
Побудова зображення точки 1) Промінь, перпендикулярний дзеркалу (він відіб’ється в зворотньому напрямку); М N α β 2) Промінь, що падає під кутом (він відіб’ється під таким самим кутом).
План побудови зображення в плоскому дзеркалі Провести лінію через точку перпендикулярно площині дзеркала; Виміряти відстань від точки до площини дзеркала; Відкласти таку ж відстань з іншої сторони дзеркала (це і буде точка - зображення); Аналогічно побудувати зображення інших точок.
Вивчення властивостей плоского дзеркала Прилади та матеріали: два дзеркала, транспортир,олівець Хід роботи 1. Закріпіть дзеркала на столі так, щоб вони розташовувалися відбивною стороною один до одного і перебували під кутом 90 °. 2. Помістіть олівець між цими дзеркалами і, дивлячись в одне з них, порахуйте кількість відображень. Чи буде відображення однаковим в обох дзеркалах або одне з них покаже олівець трохи ближче? Чому? Запишіть дані в таблицю. 3. Змініть кут між дзеркалами до 60 °, до 40 °, до 30°. Порахуйте кількість зображень у дзеркалах. Запишіть дані в таблицю. Зробіть висновок Номер досліду кут між дзеркалами Кількість відображень у дзеркалі Висновок. Використання 1 90° 2 60° 3 40° 4 30°
Вивчення властивостей плоского дзеркала Прилади та матеріали: два дзеркала, олівець, лінійка. Хід роботи 1. Розмістіть дзеркала на столі паралельно, на відстані 15 см одне від одного відбивною стороною всередину. Помістіть олівець між цими дзеркалами і, дивлячись в одне з них, порахуйте кількість відображень. Чи буде відображення однаковим в обох дзеркалах або одне з них покаже олівець трохи ближче? Чому? 2. Змініть відстань між дзеркалами до 20 см, 30 см, 50 см. Порахуйте кількість відображень у дзеркалах. Запишіть дані в таблицю. Номер досліду Відстань між дзеркалами Кількість відображень у дзеркалі Висновок. Використання 1 50 см 2 30 см 3 20 см 4 15 см
Застосування дзеркал ВІЙСЬКОВА ТЕХНіКА ДЗЕРКАЛЬНІ ШКАЛИ В ГАЛЬВАНОМЕТРАХ ТА БАРОМЕТРАХ ТРАНСПОРТ ЦИРК
3. Відстань від кошика з квітами до дзеркала 0,5 м. На якій відстані від нього знаходиться зображення? А.2 м. Б.1,5м. В.1м.
4. Людина простягує до дзеркала праву руку. Яку руку простягує до нього зображення? А. ліву Б. праву
5. З якою швидкістю наближається автомобіль до свого зображення в плоскому дзеркалі, якщо цей автомобіль наближається до дзеркала зі швидкістю 1м/с? А. 2 м/с. Б.1,5м/с. В. 1 м/с.
6. Розміщення плоского дзеркала MN та джерела світла S показано на рисунку. Яка відстань від джерела S до його зображення у дзеркалі MN ?
Домашнє завдання § 22-опрацювати, Відповісти на запитання, виконати ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ завдання до §22 Виконати письмово ЗАДАЧІ №5,6 до § 22 Творчі завдання - в конспекті
Схожі презентації
Категорії