X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПЛОСКЕ ДЗЕРКАЛО

Завантажити презентацію

ПЛОСКЕ ДЗЕРКАЛО

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Запитання Які світлові явища відбуваються на межі двох середовищ? За допомогою яких пристроїв можна продемонструвати відбивання світла?

Слайд 3

α β О А В С Оптична шайба або оптичний круг

Слайд 4

Запитання Сформулюйте закони відбивання світла.

Слайд 5

Перший закон: Промінь падаючий і промінь відбитий лежать в одній площині з перпендикуляром до поверхні, що відбиває, у точці падіння променя. Другий закон Кут падіння променя Дорівнює куту його відбивання. < АОС - кут падіння, < ВОС – кут відбивання. ОС – перпендикуляр до поверхні в точці падіння променя. < α = < β Закони відбивання  

Слайд 6

Запитання Види відбивання

Слайд 7

Дзеркальне відбивання Дзеркальне відбивання –світло, що падає на гладеньку поверхню, відбивається у вигляді паралельного пучка.

Слайд 8

Розсіяне відбивання Розсіяне відбивання – світло, що падає на шорстку поверхню, відбивається у всіх напрямах.

Слайд 9

Запитання У чому полягає властивість оборотності світлових променів?  

Слайд 10

Оборотність світлових променів Якщо падаючий промінь спрямувати шляхом відбитого променя, то відбитий промінь піде шляхом падаючого.

Слайд 11

Вправа на перевірку знань Завдання 1. Сонячні промені падають на поверхню води під кутом 30 градусів до горизонту. Який кут відбивання променів? Який кут між падаючим і відбитим променем?

Слайд 12

1.Який кут відбивання променів? 2.Який кут між падаючим і відбитим променем? 30 1 2

Слайд 13

Чи є різниця між предметом та його зображенням?

Слайд 14

16.02.2012 Тема: Плоске дзеркало

Слайд 15

Легенди про дзеркало Дзеркало зберігає в собі інформацію про всіх і про все, що в ньому відображалось. Дзеркала використовують для магічних обрядів та гадань.

Слайд 16

Плоске дзеркало Плоским дзеркалом називається плоска поверхня, що здатна дзеркально відображати падаючі на неї промені світла.

Слайд 17

Експериментуємо ДОСЛІД 1. Розгляньте ваше зображення у дзеркалі. ДЕ ВОНО РОЗТАШОВАНЕ?

Слайд 18

Зображення у дзеркалі Зображення предмета, яке дає плоске дзеркало, утворюється за рахунок променів, відбитих від дзеркальної поверхні. Після відбиття здається, що промені йдуть з точки S‘. Тобто здається, що джерело розміщене за дзеркалом.

Слайд 19

Експериментуємо ДОСЛІД 2. Помістіть на лінійці дзеркало. 1)На відстані 10 см від дзеркала розташуйте олівець. НА ЯКІЙ ВІДСТАНІ ВІД ДЗЕРКАЛА ЗНАХОДИТЬСЯ ЗОБРАЖЕННЯ? 2) Перемістіть олівець на відстань 15 см від дзеркала. ЧИ ЗМІНИЛАСЯ ВІДСТАНЬ ВІД ДЗЕРКАЛА ДО ЗОБРАЖЕННЯ?

Слайд 20

Експериментуємо ДОСЛІД 3. Розмістіть на парті, дзеркало. 1)На відстані 15 см від дзеркала розташуйте олівець. Виміряйте розмір олівця і розмір зображення. Перемістіть олівець на відстань 50 см від дзеркала. ЧИ ЗМІНИВСЯ РОЗМІР ОЛІВЦЯ? ЧИ ЗМІНИВСЯ РОЗМІР ЗОБРАЖЕННЯ?

Слайд 21

Характеристика зображення в плоскому дзеркалі Уявне, бо знаходиться на перетині продовжень променів, а не самих променів; Пряме, тобто не перевернуте; Дорівнює за розмірами самому предмету; Розташоване на тій самій відстані від дзеркала, що й предмет. Основна властивість дзеркала – формування уявних зображень предмета. Уявних, бо цих предметів немає там, де ми їх бачимо Висновки

Слайд 22

Побудова зображення точки 1) Промінь, перпендикулярний дзеркалу (він відіб’ється в зворотньому напрямку); М N α β 2) Промінь, що падає під кутом (він відіб’ється під таким самим кутом).

Слайд 23

Побудова зображення предмета A B A1 B1

Слайд 24

План побудови зображення в плоскому дзеркалі Провести лінію через точку перпендикулярно площині дзеркала; Виміряти відстань від точки до площини дзеркала; Відкласти таку ж відстань з іншої сторони дзеркала (це і буде точка - зображення); Аналогічно побудувати зображення інших точок.

Слайд 25

Робота в групах

Слайд 26

Вивчення властивостей плоского дзеркала Прилади та матеріали: два дзеркала, транспортир,олівець Хід роботи 1. Закріпіть дзеркала на столі так, щоб вони розташовувалися відбивною стороною один до одного і перебували під кутом 90 °. 2. Помістіть олівець між цими дзеркалами і, дивлячись в одне з них, порахуйте кількість відображень. Чи буде відображення однаковим в обох дзеркалах або одне з них покаже олівець трохи ближче? Чому? Запишіть дані в таблицю. 3. Змініть кут між дзеркалами до 60 °, до 40 °, до 30°. Порахуйте кількість зображень у дзеркалах. Запишіть дані в таблицю. Зробіть висновок Номер досліду кут між дзеркалами Кількість відображень у дзеркалі Висновок. Використання 1 90°     2 60°     3 40°     4 30°    

Слайд 27

Вивчення властивостей плоского дзеркала Прилади та матеріали: два дзеркала, олівець, лінійка. Хід роботи 1. Розмістіть дзеркала на столі паралельно, на відстані 15 см одне від одного відбивною стороною всередину. Помістіть олівець між цими дзеркалами і, дивлячись в одне з них, порахуйте кількість відображень. Чи буде відображення однаковим в обох дзеркалах або одне з них покаже олівець трохи ближче? Чому? 2. Змініть відстань між дзеркалами до 20 см, 30 см, 50 см. Порахуйте кількість відображень у дзеркалах. Запишіть дані в таблицю. Номер досліду Відстань між дзеркалами Кількість відображень у дзеркалі Висновок. Використання 1 50 см     2 30 см     3 20 см     4 15 см  

Слайд 28

Застосування дзеркал ВІЙСЬКОВА ТЕХНіКА ДЗЕРКАЛЬНІ ШКАЛИ В ГАЛЬВАНОМЕТРАХ ТА БАРОМЕТРАХ ТРАНСПОРТ ЦИРК

Слайд 29

1.Для чого полірують дзеркала? А. Щоб були чистими. Б. Щоб давали дзеркальне зображення.

Слайд 30

2.Яка поверхня дає дифузне відбивання світла? А. Б.

Слайд 31

3. Відстань від кошика з квітами до дзеркала 0,5 м. На якій відстані від нього знаходиться зображення? А.2 м. Б.1,5м. В.1м.

Слайд 32

4. Людина простягує до дзеркала праву руку. Яку руку простягує до нього зображення? А. ліву Б. праву

Слайд 33

5. З якою швидкістю наближається автомобіль до свого зображення в плоскому дзеркалі, якщо цей автомобіль наближається до дзеркала зі швидкістю 1м/с? А. 2 м/с. Б.1,5м/с. В. 1 м/с.

Слайд 34

6. Розміщення плоского дзеркала MN та джерела світла S показано на рисунку. Яка відстань від джерела S до його зображення у дзеркалі MN ?

Слайд 35

7. На якому рисунку вірно показано зображення? А. Б. В. нет правильного.

Слайд 36

Домашнє завдання § 22-опрацювати, Відповісти на запитання, виконати ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ завдання до §22 Виконати письмово ЗАДАЧІ №5,6 до § 22 Творчі завдання - в конспекті

Слайд 37

Хокку

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика