X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Плоске дзеркало. Дзеркальне та розсіяне відбивання світла

Завантажити презентацію

Плоске дзеркало. Дзеркальне та розсіяне відбивання світла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плоске дзеркало Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна Як потрапити у “задзеркалля”?

Слайд 2

Дзеркала Архімеда ...Той день 212 року до н.е. римлянам запам’ятався на все життя. Майже півтисячі маленьких сонців раптом загорілись на фортечній стіні. Спочатку вони просто засліпили, але через кілька хвилин відбулось щось фантастичне: римські кораблі, що підійшли до Сіракуз, один за одним почали горіти...

Слайд 3

Легенди про дзеркало Дзеркало зберігає в собі інформацію про всіх і про все, що в ньому відображалось. Дзеркала використовують для магічних обрядів та гадань.

Слайд 4

Плоске дзеркало Плоским дзеркалом називається поверхня, що здатна дзеркально відображати падаючі на неї промені світла.

Слайд 5

Зображення у дзеркалі Зображення предмета, яке дає плоске дзеркало, утворюється за рахунок променів, відбитих від дзеркальної поверхні.

Слайд 6

Зображення точки в плоскому дзеркалі Пучок світла від джерела S падає на дзеркало. Після відбиття здається, що промені йдуть з точки S‘. Тобто здається, що джерело розміщене за дзеркалом.

Слайд 7

Побудова зображення точки Для побудови досить два промені: 1) Промінь, перпендикулярний дзеркалу (він відіб’ється в зворотньому напрямку); М N α β 2) Промінь, що падає під кутом (він відіб’ється під таким самим кутом).

Слайд 8

Зображення предмета Зображення предмета є уявним, тому що утворюється на перетині продовження відбитих променів.

Слайд 9

Побудова зображення предмета A B A1 B1

Слайд 10

План побудови зображення в плоскому дзеркалі Провести лінію через точку перпендикулярно площині дзеркала; Виміряти відстань від точки до площини дзеркала; Відкласти таку ж відстань з іншої сторони дзеркала (це і буде точка - зображення); Аналогічно побудувати зображення інших точок.

Слайд 11

Характеристика зображення в плоскому дзеркалі Уявне; Пряме; Дорівнює за розмірами самому предмету; Розташоване на тій самій відстані від дзеркала, що й предмет.

Слайд 12

Експериментальна перевірка

Слайд 13

Практичне застосування плоских дзеркал Викоистовуються в повсякденному житті.       Завдяки відбиванню променя можна здійснювати світлову сигналізацію. Прямі дзеркала використовують в перископах підводних човнів.      

Слайд 14

Слайд 15

Сферичні дзеркала

Слайд 16

Запитання Чому “задзеркалля” так схоже на реальний світ? Скільки зображень можна отримати за допомогою двох дзеркал? Уявіть, що поверхні всіх тіл відбивають світло дзеркально. Що б ми побачили навколо?

Слайд 17

Домашній експеримент Візьміть два плоских дзеркала і поставте їх поруч, як розгорнуту книгу під кутом 90º. Станьте по центру їх спільної грані і підніміть праву руку. Що буде робити ваше зображення? Напишіть своє ім’я і прочитайте його в дзеркалі. Поясніть дане явище?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика