X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перетворення енергії. Енергозбереження.

Завантажити презентацію

Перетворення енергії. Енергозбереження.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перетворення енергії. Енергозбереження. 6 клас

Слайд 2

Енергія... Усе у нашому житті пов’язане з нею. Вона безперервно супроводжує усі процеси живої і неживої природи, усі наймасштабніші й наймізерніші явища, що відбуваються у Всесвіті.

Слайд 3

Слово «робота» досить часто звучить у нашій мові. Зазвичай ним називають працю людини, тобто виконання нею якихось дій. Так, учений досліджує певні явища чи тіла, тож наукове відкриття - це його робота. Лікар встановлює причину недуги хворого та лікує його. Учитель навчає учнів, а вони, навчаючись, теж виконують роботу.

Слайд 4

У науці слово «робота» набуло дещо іншого значення. Його використовують у тому разі, коли під впливом дії сили тіло переміщується з одного місця на інше, з однієї точки в іншу. Така дія сили дістала назву механічна робота.

Слайд 5

Роботу виконують порохові гази, із силою виштовхуючи снаряд з гармати. Людина завдяки силі м'язів піднімає чи опускає вантажі. Роботу виконує велосипедист, який мчить на велосипеді. Якщо тіло падає на землю під дією сили тяжіння, то ця сила також виконує роботу.

Слайд 6

Роботу виконують і автомобілі, літаки, кораблі, ракети, перевозячи людей та вантажі на значні відстані. Ця робота можлива завдяки енергії, що виділяється під час згорання пального (бензину, мазуту, гасу тощо) у двигуні.

Слайд 7

Слайд 8

У перекладі з грецької мови слово «енергія» означає «дія», «діяльність». Енергія - це здатність будь-якого тіла виконувати роботу. Так, вода річок, падаючи з висоти під дією сили тяжіння, обертає турбіни гідроелектростанцій; повітряні маси, рухаючись, обертають лопаті вітряка.

Слайд 9

Найбільшим джерелом енергії для живих істот нашої планети є Сонце. Його промені доносять частину енергії до Землі, зігрівають її поверхню, забезпечують перебіг такого важливого явища, як фотосинтез. Унаслідок фотосинтезу сонячна енергія не зникає, а перетворюється на хімічну. Завдяки живленню цю енергію отримують тварини та людина.

Слайд 10

Слайд 11

Як ви вважаєте, чи має енергію стиснена пружина, піднятий камінець, натягнута тятива лука? Так, адже всі перелічені тіла здатні виконати роботу. Приведена в дію стиснута пружина дитячого іграшкового пістолета рухає кульку; камінець, падаючи з висоти, робить у ґрунті заглибину; натягнута тятива лука штовхає стрілу.

Слайд 12

Енергетична скарбниця України Найпоширенішим джерелом енергії в Україні є горючі корисні копалини - нафта, газ, кам'яне вугілля, торф. Спалюючи їх на теплових електростанціях, у двигунах внутрішнього згорання автомобілів, тракторів, суден, тепловозів, літаків, отримують енергію.

Слайд 13

Недоліком цього способу добування енергії є також забруднення навколишнього середовища - в атмосферу потрапляє багато шкідливих речовин. До того ж запаси нафти, газу, вугілля не безмежні. І спалювати їх лише для одержання енергії економічно не вигідно, бо з них ще виготовляють тисячі цінних речовин і матеріалів, зокрема гуму, пластмаси, пральні порошки, лінолеум, штучну шкіру.

Слайд 14

Слайд 15

Інше потужне джерело енергії - вода, що падає з висоти штучної загати - греблі - і змушує рухатися механізми, які на гідроелектростанціях виробляють електричну енергію. Гідроелектростанції споруджують на повноводних річках із відповідним рельєфом місцевості. Атмосферу таке джерело енергії не забруднює, а от природним екосистемам завдає шкоди.

Слайд 16

Слайд 17

Першу в Україні гідроелектростанцію - Дніпрогес - збудовано 70 років тому на Дніпрі в районі Запоріжжя. Нині води Дніпра віддають людям свою енергію ще на 5 гідроелектростанціях. Є гідроелектростанції й на інших річках, зокрема Дністровська та Теребле-Ріцька в Закарпатті.

Слайд 18

Дніпрогес

Слайд 19

В Україні здавна використовували енергію вітру - за допомогою вітряків мололи зерно на борошно, на човни встановлювали вітрила. А в країнах, розташованих на узбережжі морів, де дмуть постійні вітри, нині споруджено вітряні електростанції.

Слайд 20

Слайд 21

Людина намагається використовувати й таке потужне джерело енергії, як Сонце. У цьому їй допомагають спеціальні пристрої - сонячні батареї. Проте, як ви здогадуєтесь, уночі чи похмурого дня сонячні батареї не працюють.

Слайд 22

Слайд 23

Не так давно людина освоїла особливу енергію - енергію атома, або ядерну. Учені виявили, що найменшу складову молекул - атом - можна розщепити, тобто зруйнувати. При цьому виділяється енергія. Пригадайте, що у крапці, поставленій на папері графітовим олівцем, атомів Карбону більше, ніж можна бачити зір на небі. Тож атомне паливо вигідне тим, що для вироблення енергії його треба, порівняно з нафтою, газом, вугіллям, зовсім небагато.

Слайд 24

Южно-Українська атомна електростанція

Слайд 25

Енергозбереження - дії для зменшення кількості використовуваної енергії.

Слайд 26

З роками людина споживає все більше й більше електричної енергії. Чому? Насамперед тому, що вона зручна у використанні. Справді, варто злегка доторкнутися вимикача, і в оселі стає світло та затишно. Так само світло легко можна вимкнути, тобто припинити доступ електричної енергії до лампочки.

Слайд 27

Економне витрачання енергії, удосконалення машин і механізмів сприяють енергозбереженню.

Слайд 28

Слайд 29

Посильний внесок в енергозбереження можете зробити і ви. Не забувайте вчасно вимикати електричні та газові прилади, утеплюйте вікна в холодну пору року, стежте, щоб вхідні двері були щільно зачинені.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика