Оптичні явища в природі. Джерела світла
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Оптичні явища в природі. Джерела світла. Підготувала вчитель фізики Ляхоцька Оксана Євгенівна Чому зорі відрізняються кольором?
Світло Світло – випромінювання, яке сприймає людське око і яке поширюється зі швидкістю 300000 км/с. Оптика – розділ фізики, що вивчає світлові явища (optike – наука про зорові відчуття)
Джерела світла Джерела світла - фізичні тіла, атоми та молекули яких випромінюють світло. Залежно від походження розрізняють природні та штучні джерела. Залежно від температури джерел світла їх поділяють на теплові та люмінесцентні.
Приймачі світла Приймачі світла - пристрої за допомогою яких можна виявити світлове випромінювання
Світлові пучки Пучок світла – це циліндричний або конічний канал, усередині якого поширюється світло. Світлові пучки, перетинаючись, не впливають один на одного.
Світловий промінь Світловий промінь – лінія, вздовж якої поширюється світло. Промінь – це вісь пучка.
Закон поширення світла В однорідному прозорому середовищі світло поширюється по прямій лінії (прямолінійно).
Евклід Евклід (III ст.до н.е.) - давньогрецький вчений. Відомі його трактати "Оптика" і "Катоптрика". Сформував закони прямолінійного поширення і відбивання світла. Евклід - засновник геометричної оптики.
Тінь Тінь – область простору, у яку не потрапляє світлова енергія від джерела світла. Утворення тіні пояснюється прямолінійністю поширення світла.
Місячне затемнення Місячне затемнення спостерігається за умови, коли Місяць обертаючись навколо Землі, потрапляє в її тінь.
Сонячне затемнення Якщо Місяць перебуває Між Землею та Сонцем, то це явище називається сонячним затемненням.
Запитання Чому зорі відрізняються кольором? Чому учні у класних кімнатах сидять так, щоб світло падало зліва? В чому відмінність між випромінюванням, яке створює електрична лампочка і випромінюванням, яке створює медуза? Чи можна одержати від непрозорого предмету чотири півтіні без тіні?
Домашній експеримент Зобразіть в зошиті схему школи. Перед школою розмістіть ліхтар так, щоб вхідні двері (1) потрапили в тінь, а центральний вхід (2) та вхід біля їдальні (3) вночі були освітлені цим ліхтарем.
Домашній експеримент Поставте на стіл склянку з чаєм так, щоб бачити в ньому відображення лампи, і вкиньте у склянку шматочок цукру. З цукру почнуть виділятися пухирці. Але в цьому досліді ви побачите не пухирці, а іскорки, що стрибають у напрямку променів від одного центра (відображеня лампи). Чим пояснити таку “організовану” поведінку пухирців?
Схожі презентації
Категорії