X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Квантові генератори та їх використанняє"

Завантажити презентацію

"Квантові генератори та їх використанняє"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Квантові генератори та їх використання © Корпорация Майкрософт (Microsoft Corporation), 2007. Все права защищены. Microsoft, Windows, Windows Vista и другие названия продуктов являются или могут являться зарегистрированными товарными знаками и/или товарными знаками в США и/или других странах. Информация приведена в этом документе только в демонстрационных целях и не отражает точку зрения представителей корпорации Майкрософт на момент составления данной презентации. Поскольку корпорация Майкрософт вынуждена учитывать меняющиеся рыночные условия, она не гарантирует точность информации, указанной после составления этой презентации, а также не берет на себя подобной обязанности. КОРПОРАЦИЯ МАЙКРОСОФТ НЕ ДАЕТ НИКАКИХ ЯВНЫХ, ПОДРАЗУМЕВАЕМЫХ ИЛИ ЗАКРЕПЛЕННЫХ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВОМ ГАРАНТИЙ В ОТНОШЕНИИ СВЕДЕНИЙ ИЗ ЭТОЙ ПРЕЗЕНТАЦИИ.

Слайд 2

Квáнтовий генерáтор - загальна назва джерел електромагнітного випромінювання, що працюють на основі вимушеного випромінювання атомів і молекул. Залежно від того, хвилі якої довжини випромінює квантовий генератор, він може називатися по різному: лазер, мазер, разер, газер.

Слайд 3

Лазер та мазер

Слайд 4

В. А. Фабрикант Вперше на можливість створення квантового генератора вказав радянський фізик В. А. Фабрикант в кінці 40-х років.

Слайд 5

Перший мазер на молекулах аміаку (розчин аміаку у воді - нашатирний спирт) був зроблений в 1954 році одночасно і незалежно у Фізичному інституті Академії наук СРСР Н. Г. Басовим і А. М. Прохоровим і в Колумбійському університеті Чарлзом Таунсом зі співробітниками. В 1964 році за цю роботу їм була присуджена Нобелівська премія.

Слайд 6

Слайд 7

Лазер — абревіатура слів англійського виразу «Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation» (підсилення світла за допомогою вимушеного випромінювання)

Слайд 8

Історія відкриття лазера

Слайд 9

За допомогою лазерів можна досягати інтенсивності короткочасних імпульсів, що перевищує інтенсивність випромінювання Сонця в 10 10  разів. Лазер — джерело когерентного, монохроматичного і вузькоспрямованого електромагнітного випромінювання оптичного діапазону, яке характеризується великою густиною енергії. Існують газові лазери, рідинні та на твердих тілах (діелектричних кристалах, склі, напівпровідниках). В лазері має місце перетворення різних видів енергії в енергію лазерного випромінювання.

Слайд 10

Слайд 11

Будова лазера Активне середовище (серце лазера) Система накачки (джерело енергії) Оптичний резонатор (система дзеркал)

Слайд 12

Слайд 13

Класифікація лазерів Газові лазери Лазери на барвниках Лазери на парах металів Твердотільні лазери Напівпровидникові лазери Лазери на вільних електронах Псевдонікеловосамариевий лазер Оптичний лазер

Слайд 14

Рубіновий лазер Рубіновий лазер складається з кристала рубіна (оксид Алюмінію АІ2О3 з домішками Хрому), виготовленого у формі стрижня 1 з плоскопаралельними торцями 2.

Слайд 15

Газовий лазер, лазер на барвниках

Слайд 16

Застосування лазерів Великі можливості відкриваються перед лазерною технікою в біології й медицині. Лазерний промінь застосовується не тільки в хірургії (наприклад, при операціях на сітківці ока) як скальпель, але й у терапії.

Слайд 17

Слайд 18

Обробка матеріалів (різання, зварювання, свердління)

Слайд 19

Інтенсивно розвиваються методи лазерної локації й зв'язку. Локація Місяця за допомогою рубінових лазерів і спеціальних кутових відбивачів, доставлених на Місяць, дозволила збільшити точність виміру відстаней Земля — Місяць до декількох см.

Слайд 20

Слайд 21

За допомогою лазерної техніки інтенсивно розробляються оптичні методи обробки передачі й зберігання інформації, методи голографічного запису інформації, кольорове проекційне телебачення.

Слайд 22

Слайд 23

Використання лазерів

Слайд 24

Слайд 25

Лазерний телевізор

Слайд 26

Лазерний принтер, сканер

Слайд 27

Лазерне озброєння

Слайд 28

Лазер в космосі

Слайд 29

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика