X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Капілярні явища

Завантажити презентацію

Капілярні явища

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Капілярні явища» Підготували учениці 10 класу Шейко Наталія та Абдуллаєва Анжела

Слайд 2

Капіляри(від лат. Capillaris – волосинка) - трубки з дуже вузьким каналом; система сполучених пор (наприклад, у гірских породах і пінопластах).

Слайд 3

Явище підняття (чи опускання) рідини в капілярах називається капілярністю

Слайд 4

Капілярність поширена в природі, техніці, побуті. Вона відіграє велику роль у найрізноманітніших процесах. Так, проникнення поживних речовин із грунту в рослини (у стебла й листя) відбувається значною мірою завдяки капілярності. Тканини рослин пронизані великою кількістю вузьких каналів, якими розчини солі від коренів поширюються по всій рослині.

Слайд 5

Піднімання вологи з глибинних шарів грунту також можливе завдяки капілярності, це необхідно враховувати в сільському господарстві. Зменшуючи діаметр капілярів шляхом ущільнення грунту, збільшують приплив води до поверхні, до зони випаровування і тим самим прискорюють висушування грунту. А розпушуючи її й руйнуючи тим самим систему грунтових капілярів, затримують приплив вологи до зони випаровування й уповільнюють висушування грунту. Саме на цьому заснований відомий агротехнічний прийом регулювання водного режиму грунту – боронування.

Слайд 6

Висота підйому рідини в капілярах тим більша, чим більший його діаметр.

Слайд 7

Прояви та використання капілярності Вбирання корінцями рослин та підняття по стеблах поживних речовин і води. (Клітини рослин утворюють капілярні канали) Процес кровообігу тварин і людини пов’язаний із капілярністю судин.

Слайд 8

Рух води в грунті відбувається по капілярах.(Для зменшування випаровування грунт розпушують, для збільшення – ущільнюють). Намокання стін за відсутності гідроізоляції від фундаменту. Використовується в сушінні, будівництві, побуті (рушники, серветки , капілярні ручки, жіночі й дитячі засоби особистої гігієни).

Слайд 9

Усе тіло людини пронизують кровоносні судини. За будовою вони не однакові. Артерії – це судини, по яких рухається кров від серця. Вони мають пружні еластичні стінки, до складу яких входять гладкі м'язи. Скорочуючись, серце викидає в артерію кров під великим тиском. Завдяки щільності і пружності стінки артерії витримують цей тиск і розтягуються.

Слайд 10

Чим більша відстань від серця, тим менший діаметр артерій. Маленькі артерії розпадаються на капіляри. Їхні стінки утворені одним шаром плоских клітин. Крізь стінки капілярів речовини, розчинені в плазмі крові, проходять у тканинну рідину, а з неї потрапляють у клітину. Продукти життєдіяльності клітин проникають крізь стінки капілярів із тканинної рідини в кров.

Слайд 11

В організмі людини приблизно 150 млрд капілярів. Якщо всі капіляри розмістити в одну лінію, то нею можна оперезати земну кулю два з половиною рази. Кров із капілярів збирається у венах – судинах, по яких кров рухається до серця. Тиск у венах невеликий, стінки тонші за стінки артерій.

Слайд 12

Слайд 13

.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика