X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Густина. Одиниці густини.

Завантажити презентацію

Густина. Одиниці густини.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кросворд – розминка (актуалізація опорних знань) Прилад, який притягує залізо. Явище проникнення молекул однієї речовини в молекули іншої Величина, яка характеризує кількість речовини в тілі. Все, що нас оточує – це фізичне … В що об'єднуються атоми? Речовина, яка зберігає об’єм, але не має власної форми і набуває форму посудини, яку займає. Світ, у якому ми живемо. м а г н і т д и ф у з і я м а с а і л т о м о л е к у л и р і д и н а м а к р о с в і т

Слайд 2

Густина. Одиниці густини.

Слайд 3

Епіграф уроку Розкажи мені-і я забуду. Покажи мені - і я зрозумію. Примусь мене зробити – і я навчуся! (Конфуцій)

Слайд 4

Мета уроку Ознайомитися з поняттям “густини”, як фізичної величини; встановити зв'язок між масою, об'ємом та густиною; Розвивати навички самостійно мислити, висловлювати свою точку зору; аналізувати; Виховувати активність, працьовитість.

Слайд 5

Мотивація - легенда 250 р.до н.е. цар Гієрон доручив Архімеду перевірити чесність ювеліра, який виготовив для царя золоту корону. Для цього Архімед зважив дану корону і визначив її масу (m), потім за допомогою витісненої води, в яку була занурена корона (так як вона мала неправильну геометричну форму) Архімед визначив об’єм корони (V). Застосувавши дані отримані величини Архімед визначив, що майстер зробив корону не з чистого золота. Як він це визначив, застосувавши тільки масу та об’єм?

Слайд 6

Густина Густина – це фізична величина, яка характеризує стан речовини і чисельно дорівнює відношенню маси однорідного тіла до його об’єму. Умовне позначення густини: ρ (ро)

Слайд 7

Формула :                                                                                                 

Слайд 8

Одиниці вимірювання густини Числове значення густини показує масу речовини в одиниці об’єму цієї речовини.

Слайд 9

Таблиця густин Речовина ρ,кг/м³ Речовина ρ,кг/м³ Чавун 7000 Капрон 1140 Алюміній 2700 Парафін 900 Оргскло 1200 Дуб 800 Лід 900 Пробка 240 Ртуть 13600 Мед 1420 Вода 1000 Гас 800 Олія 900 Спирт 800 Кисень 1,430 Азот 1,250 Повітря 1,290 Гелій 0,180

Слайд 10

Запам’ятай m v ρ

Слайд 11

Ареометр Ареометр – це прилад у вигляді скляного поплавка із шкалою і вантажем ( внизу), призначення якого виміряти густину рідин та сипучих тіл.

Слайд 12

Задача №1 Яка маса 2 л меду? V =2л ρ=1420кг/м3 m -? ρ = m/V 0,002м³ CI m = ρ · V m=0,002м³ ·1420кг/м³= =2,84кг Відповідь: m = 2, 84 кг. Дано:

Слайд 13

Цікаво Свіжість курячих яєць можна перевірити по їх густині. При довгому збереженні частина рідини випаровується через пори в яєчній скорлупі і замінюється повітрям. При тому ж об’ємі його густина зменшується і воно стає легшим. Свіже яйце тоне у воді, а не свіже вспливає.

Слайд 14

Запитання 1. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова. Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Об’єм Речовина Площа Мензурка   ______________це характеристика______________________

Слайд 15

Запитання 2. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова.   Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Мензурка ____________показує, яку__________ має одиниця____________

Слайд 16

Запитання 3. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова.   Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Об’єм Речовина Площа Мензурка   Щоб визначити _______________ необхідні такі прилади: ____________ і ____________.

Слайд 17

Запитання 4. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова.   Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Об’єм Речовина Площа Мензурка   Щоб обчислити ______________________ необхідно ___________ поділити на ______________

Слайд 18

Запитання 5. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова. Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Об’єм Речовина Площа Мензурка   За однакового _____________ більшу ____________ має те тіло,__________________ якого більша.

Слайд 19

Запитання 6. Із переліку слів викресліть ті, що не стосуються сьогоднішньої теми. З слів, що залишилися, складіть речення, використовуючи допоміжні слова.   Сила Густина Маса Секундомір Терези Взаємодія Об’єм Речовина Площа Мензурка   За однакової ____________ більший ____________ має те тіло, _______________________ якого менша.

Слайд 20

Лабораторна робота

Слайд 21

Домашній експеримент Визначте густину свого тіла

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика