X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
фізика

Завантажити презентацію

фізика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Застосування магнітних матеріалів»

Слайд 2

Магніт (або Магнет) — тіло, що має власне магнітне поле, магнітний диполь. Термін «магніт», як правило, використовується для об'єктів, які мають власне магнітне поле, навіть при відсутності прикладеного магнітного поля, що можливо лише в деяких класах матеріалів.. Матеріали , які в зовнішньому магнітному полі намагнічуються ( тобто в них з'являється власне магнітне поле), називають магнетиками. Існує декілька типів взаємодії матеріалів з магнітним полем, зокрема йдеться про такі матеріали, як:

Слайд 3

Феромагнетики та феримагнетики (ферити): матеріали, які зазвичай та вважаються «магнітними»; вони притягаються до магніту достатньо сильно — так, що притягання відчувається. Тільки ці матеріали можуть зберігати намагніченість та стати постійними магнітами.

Слайд 4

Парамагнетики: такі сполуки, як платина, алюміній та кисень, які слабо притягаються до магніту. Ефект може бути виявлений лише за допомогою чутливих інструментів або потужних магнітів.

Слайд 5

Діамагнетики: сполуки, що намагнічуваються проти напрямку зовнішнього магнітного поля. У порівнянні з парамагнітним та феромагнітними сполуками діамагнітні сполуки, такі як вуглець, мідь, вода та пластики, відштовхуються від магніту. Всі сполуки, що не володіють одним з типів магнетизму, є діамагнітними.

Слайд 6

Сили, що діють на діамагнітні об'єкти від звичайного магніту, занадто слабкі, проте в сильних магнітних полях надпровідних магнітів діамагнітні матеріали, наприклад шматочки свинцю, можуть зависати, а оскільки вуглець і вода є сполуками діамагнітними, в потужному магнітному полі можуть зависати навіть органічні об'єкти, наприклад живі жаби і миші

Слайд 7

.

Слайд 8

До магнітомягких відносять матеріали з малою коерцетивною силою (Н з < 800 А/м) і високою магнітною проникністю. Їх використовують як осердя дроселів, трансформаторів, електромагнітів і т.п.

Слайд 9

До магнітотвердих відносять матеріали з великою коерцитивною силою (Н з >4кА/ м).  Вони служать в основному для виготовлення постійних магнітів.

Слайд 10

Серед матеріалів спеціалізованого призначення в радіоелектроніці застосовуються матеріали з прямокутною петлею гистерезиса (ППГ), ферити для пристроїв надвисокочастотного діапазону і магнітострикційні матеріали.

Слайд 11

Слайд 12

Великого застосування набули в сучасній радіотехніці ферити - феромагнітні матеріали , що не проводять електричний струм.

Слайд 13

Магнітно-тверді матеріали, як вже зазначалось, застосовують: — для виготовлення постійних магнітів; — для запису інформації (наприклад, для звукозапису).

Слайд 14

Магніти з порошків. - магніти, які одержують методами порошкової металургії. Їх можна поділити на металокерамічні, металопластичні та оксидні.

Слайд 15

Інші матеріали для постійних магнітів.

Слайд 16

Мартенситні сталі  для виготовлення постійних магнітів 

Слайд 17

Сплави, що пластично деформуються . Із них виготовляють стрічки, пластини, листи, дроти.

Слайд 18

Сплави на основі благородних металів. Вони дуже дорогі, тому їх застосовують тільки для надмініатюрних магнітів масою в декілька міліграмів.

Слайд 19

Еластичні магніти (магніти на гумовій основі) можна побачити у вигляді шнурів, довгих смуг, листів і т.п

Слайд 20

Матеріали для магнітних стрічок. Використовуються для виготовлення записуючих інформацію приладів, зміст якого поміщений на стрічку.

Слайд 21

Магнітострикційні матеріали. застосування в магнітострикційних генераторах, звукових та ультразвукових коливань, а також у деяких радіотехнічних схемах і пристроях.

Слайд 22

Магніт у житті людини відіграє надзвичайно важливу роль. Застосування приладів з магнітними матеріалами значно полегшує життя людства. Завдяки Петру Перегріну, який у ХІІІ столітті зробив перше наукове відкриття магніту, ми можемо користуватися магнітними властивостями сьогодні.

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика