Фізика в сучасному житті
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Магніт (або Магнет) — тіло, що має власне магнітне поле, магнітний диполь. Термін «магніт», як правило, використовується для об'єктів, які мають власне магнітне поле, навіть при відсутності прикладеного магнітного поля, що можливо лише в деяких класах матеріалів.. Матеріали , які в зовнішньому магнітному полі намагнічуються ( тобто в них з'являється власне магнітне поле), називають магнетиками. Існує декілька типів взаємодії матеріалів з магнітним полем, зокрема йдеться про такі матеріали, як:
Феромагнетики та феримагнетики (ферити): матеріали, які зазвичай та вважаються «магнітними»; вони притягаються до магніту достатньо сильно — так, що притягання відчувається. Тільки ці матеріали можуть зберігати намагніченість та стати постійними магнітами.
Парамагнетики: такі сполуки, як платина, алюміній та кисень, які слабо притягаються до магніту. Ефект може бути виявлений лише за допомогою чутливих інструментів або потужних магнітів.
Діамагнетики: сполуки, що намагнічуваються проти напрямку зовнішнього магнітного поля. У порівнянні з парамагнітним та феромагнітними сполуками діамагнітні сполуки, такі як вуглець, мідь, вода та пластики, відштовхуються від магніту. Всі сполуки, що не володіють одним з типів магнетизму, є діамагнітними.
Сили, що діють на діамагнітні об'єкти від звичайного магніту, занадто слабкі, проте в сильних магнітних полях надпровідних магнітів діамагнітні матеріали, наприклад шматочки свинцю, можуть зависати, а оскільки вуглець і вода є сполуками діамагнітними, в потужному магнітному полі можуть зависати навіть органічні об'єкти, наприклад живі жаби і миші
До магнітомягких відносять матеріали з малою коерцетивною силою (Н з < 800 А/м) і високою магнітною проникністю. Їх використовують як осердя дроселів, трансформаторів, електромагнітів і т.п.
До магнітотвердих відносять матеріали з великою коерцитивною силою (Н з >4кА/ м). Вони служать в основному для виготовлення постійних магнітів.
Серед матеріалів спеціалізованого призначення в радіоелектроніці застосовуються матеріали з прямокутною петлею гистерезиса (ППГ), ферити для пристроїв надвисокочастотного діапазону і магнітострикційні матеріали.
Великого застосування набули в сучасній радіотехніці ферити - феромагнітні матеріали , що не проводять електричний струм.
Магнітно-тверді матеріали, як вже зазначалось, застосовують: — для виготовлення постійних магнітів; — для запису інформації (наприклад, для звукозапису).
Магніти з порошків. - магніти, які одержують методами порошкової металургії. Їх можна поділити на металокерамічні, металопластичні та оксидні.
Сплави на основі благородних металів. Вони дуже дорогі, тому їх застосовують тільки для надмініатюрних магнітів масою в декілька міліграмів.
Еластичні магніти (магніти на гумовій основі) можна побачити у вигляді шнурів, довгих смуг, листів і т.п
Матеріали для магнітних стрічок. Використовуються для виготовлення записуючих інформацію приладів, зміст якого поміщений на стрічку.
Магнітострикційні матеріали. застосування в магнітострикційних генераторах, звукових та ультразвукових коливань, а також у деяких радіотехнічних схемах і пристроях.
Магніт у житті людини відіграє надзвичайно важливу роль. Застосування приладів з магнітними матеріалами значно полегшує життя людства. Завдяки Петру Перегріну, який у ХІІІ столітті зробив перше наукове відкриття магніту, ми можемо користуватися магнітними властивостями сьогодні.
Схожі презентації
Категорії