X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електронний струм у розчинах

Завантажити презентацію

Електронний струм у розчинах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентує Вчитель фізики Угорницької ЗОШ Андріїв Тетяна Степанівна та 9 клас

Слайд 2

Ввести поняття електролітів, пояснити суть електролізу, сформувати закони Фарадея, ознайомити учнів із основними фізичними величинами, що входять до математичного апарату теми,розглянути застосування процесу електролізу в практиці. Розвивати логічне мислення, творчі та пошукові здібності учнів, вміння аналізувати та робити висновки, систематизувати знання. Актуалізувати вивчене з хімії. Виховувати уважність, креативність, нестандартний підхід до вирішення поставленого завдання.

Слайд 3

Вивчення нового матеріалу. Метод випереджувального навчання.

Слайд 4

Дослід 1 Електроліз. Дослід 2 Електроліз мідь.

Слайд 5

Електроліз - фізико-хімічне явище, що полягає у виділенні на електродах складових частин розчинених речовин при проходженні електричного струму через розчин або розплав електроліту. Електроліз - окислювально-відновлювальна реакція. Над слайдом працював учень 9 класу Луцишин Петро.

Слайд 6

міграція реагуючих частинок під дією електричного поля до поверхні електрода перехід заряду з частки на електрод або з електрода на частку Виконав Луцишин Петро.

Слайд 7

**

Слайд 8

Електро ліз – розклад речовин (напр., води, розчинів кислот, лугів, розчинених або розплавлених солей тощо) постійним електричним струмом.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Гемфрі Деві

Слайд 12

Дослід 3 Нікелювання З досліду видно, що чим більша сила струму в колі та довше триває процес, тим більша кількість речовини осідає на катоді. Звідси слідує 1-й закон Фарадея: маса виділеної речовини прямо пропорційна силі струму в колі та часу за який відбувається процес електролізу. Майкл Фарадей

Слайд 13

K- електрохімічний еквівалент, величина, яка чисельно рівна масі речовини, що виділилась на електроді під час проходження крізь електроліт заряду в 1 Кл. Його знаходять з таблиці і в кожної речовини к має різне значення. Наприклад: алюміній – к=0,093*10-6 кг/Кл, Срібло к=1,12*10-6 кг/Кл. Звідси висновок: електрохімічний еквівалент, як і маса виділеної на катоді речовини буде залежати від самої речовини , а саме від молярної маси і валентності. Дослідним шляхом Фарадей встановив 2-й закон.

Слайд 14

Електрохімічні еквіваленти різних речовин прямо пропорційні їхній молярній масі M та обернено пропорційні їх валентності n.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Електроліз широко застосовують у промисловості. Електролізом одержують найбільш активні метали (К, Na, Ca, Mg, Al) і найбільш активні неметали (фтор і хлор). Електроліз також використовують для синтезу деяких складних речовин — їдкого натрію (NaOH), їдкого калію (KOH), бертолетової солі (KClO3). Електроліз також використовують для покриття поверхні металевих виробів шаром більш стійкого металу з метою захисту від корозії, наприклад цинкування, хромування, нікелювання. Шляхом електролізу метали можна очищувати від домішок. Електроліз застосовують у гальванотехніці ― електролітичному осадженні металів на поверхню металевих і неметалевих виробів. Це дозволяє знімати з різних предметів точні копії, які легко відокремити від оригіналу. Такий метод репродукування називають гальванопластикою

Слайд 22

отримання лужних, лужноземельних металів та алюмінію; отримання галогенів, водню і кисню; нанесення металевих покриттів на поверхню виробів - нікелювання, хромування, золочення (гальваностегія); виготовлення рельєфних металевих копій (гальванопластика); очищення кольорових металів від домішок (рафінування). підготував учень 9 класу Луцишин Петро

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Гальванопластика металу міддю

Слайд 26

Слайд 27

Роботи виконані методом гальванопластики

Слайд 28

§ 27. Вправа12,ст. 108 (підручник). №11,41,11.46. Збірник задач. Цікаве запитання: Як залежить опір електролітичної ванни від температури?

Слайд 29

Слайд 30

Закріплення.

Слайд 31

Дано: СІ m1=48г 0,048кг Δ m=kIt k= m2=51г 0,051кг I = 2,5 А t - ?

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Задача №2

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика