X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
електроліз

Завантажити презентацію

електроліз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роботу виконав :учень 9-Б класу Дубач Богдан Застосування електричного струму в газах

Слайд 2

При звичайних умовах всі гази є діелектриками, тобто не проводять електричний струм. Цією властивістю пояснюється, наприклад, широке використання повітря як ізолючої речовини. Принцип дії вимикачів і рубильників якраз і базується на тому, що розмикаючи їх металеві контакти, ми створюємо між ними прошарок повітря, який не проводить струм.

Слайд 3

Однак за певних умов гази можуть ставати провідниками. Наприклад, полум'я, внесене в простір між двома металевими дисками, призводить до того, що гальванометр відзначає появу струму. Звідси випливає висновок: полум'я, тобто газ, нагрітий до високої температури, є провідником електричного струму. Це явище називається електричний розряд.

Слайд 4

Газовий розряд Проходження струму через гази називають газовим розрядом. Тільки що ми розглянули приклад так званого несамостійного розряду. Він так називається тому, що для його підтримки потрібно який-небудь іонізатор - полум'я, випромінювання або потік заряджених частинок. Досліди показують, що якщо іонізатор усунути, то іони і електрони незабаром з'єднуються (рекомбінують), знову утворюючи електронейтральні молекули. В результаті газ перестає проводити струм, тобто стає діелектриком. Зазвичай протікання струму стає можливим тільки після достатньої іонізації газу і утворення плазми.

Слайд 5

Застосування газового розряду Дуговий розряд  для зварювання та освітлення Тліючий розряд як джерело світла в люмінесцентних лампах і плазмових екранах Іскровий розряд для запалювання робочої суміші в двигунах внутрішнього згоряння Коронний розряд для очищення газів від пилу і інших забруднень Плазмотрони для різки і зварювання.

Слайд 6

Використовується для електрозварювання Електрозварювання - один із способів зварювання, що використовує для нагрівання і розплавлення металу електричну дугу. Дуговий розряд або електрична дуга

Слайд 7

Тліючий розряд Тліючий розряд - один з видів стаціонарного самостійного електричного розряду в газах. Формується, як правило, при низькому тиску газу і малому струмі. При збільшенні струму перетворюється в дуговий розряд. На відміну від нестаціонарних (імпульсних) електричних розрядів у газах, основні характеристики тліючого розряду залишаються відносно стабільними у часі. Типовим прикладом тліючого розряду, знайомим більшості людей, є світіння неонової лампи.

Слайд 8

Кожний газ при проходженні в ньому електричного струму світить різним кольором незалежно від тиску, проте від сили струму залежить яскравість . Неон – червоно- рожевий. Яскраве світіння. Часто використовується в неонових рекламних знаках і в неонових лампах

Слайд 9

Гелій- при деяких умовах може мати сірий, зеленувато-блакитний або блакитний відтінок Використовується художниками для спеціального освітлення.

Слайд 10

Аргон - фіолетово-блакитний Радон-також світиться синім, але не може використовуватись через відсутність стабільних ізотопів Часто застосовується спільно з парами ртуті. Які також світять блакитним, але дещо світлішим.

Слайд 11

Криптон - Сіруватий тьмяний брудно-білий. Може бути зеленуватим. У розрядах високої напруги яскравий синювато-білий. Використовується художниками для спеціального освітлення.

Слайд 12

Ксенон - Сіруватий або синювато-сірий тьмяний білий, в розрядах високої напруги у високих пікових потоках, дуже яскравий синювато-зелений. Диоксид азоту- має схожий колір Використовується в ксенонових фотоспалахах, лампах підсвічування індикаторів, ксенонових дугових лампах, а також художниками для спеціального освітлення.

Слайд 13

Пари натрію - яскраво жовтий.

Слайд 14

Кисень-блідий фіолетово-бузковий

Слайд 15

Водень- блідо-рожевий в розрядах низького напруги, рожево-червоний при розрядах більше 10 міліампер, таким самим кольором світиться водяний пар

Слайд 16

Іскровий заряд - нестаціонарна форма електричного розряду, яка відбувається в газах. Такий розряд виникає зазвичай при тиску порядку атмосферного і супроводжується характерним звуковим ефектом - «тріском» іскри. Блискавка – також іскровий заряд, а в ДВЗ свічки накалу іскровим зарядом підпалюють паливну суміш.

Слайд 17

Коронний розряд - це характерна форма самостійного газового розряду, що виникає в різко неоднорідних полях Виникає при порівняно високому тиску в сильно неоднорідному електричному полі. Подібні поля формуються у електродів з дуже великою кривизною поверхні (вістря, тонкі дроти). Коли напруженість поля досягає граничного значення для повітря (близько 30 кВ / см), навколо електрода виникає світіння, що має вигляд оболонки або корони (звідси назва). Використовується для очищення газів.

Слайд 18

Плазмотрон - технічний пристрій, в якому при протіканні електричного струму через розрядний проміжок утворюється плазма, використовувана для оброблення матеріалів або як джерело світла і тепла. Буквально, плазмотрон означає - генератор плазми. Використовуються для: Зварювання та різання металів і тугоплавких матеріалів Нанесення іонно-плазмових захисних покриттів на різні матеріали Двигуни космічних апаратів Плазмової обробк міцних гірських порід.

Слайд 19

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика