X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електроліз

Завантажити презентацію

Електроліз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електроліз Електрометалургія

Слайд 2

Электроліз - Це окислювально-відновний процес, що протікає під впливом постійного електричного струму. Протікає в електролітах при наявності рухливих іонів, а вони є в розчинах чи розплавах.

Слайд 3

Схема електролізу Анод Катод

Слайд 4

Схематичне зображення електрохімічної комірки для дослідження електролізу

Слайд 5

Електроліз хлориду міді Якщо електролізу піддаються розчини солей, що містять катіони малоактивних металів, які є сильними окислювачами (Cu2+,Hg2+,Ag+) то на катоді відбувається відновлення цих металів CuCl2 електроліз Cu+Cl2

Слайд 6

Слайд 7

Електроліз розплаву хлорид натрію

Слайд 8

Електроліз розплаву хлорид натрію

Слайд 9

Запам’ятайте! Сутність електролізу - протікання таких реакцій під дією струму, які мимовільно йти не можуть. Для визначення продуктів електролізу необхідно використовувати ряд напруг металів і окислювальний ряд аніонів.

Слайд 10

Правила визначення продуктів електролізу на катоді Продукти від матеріалу катода не залежать. Користуватися рядом напруг металів: Якщо метал до Mn, відновлюється вода з утворенням Н2. Якщо метал після Н2 , відновлюється метал. Якщо метал між Al та Н2, то процеси конкурують, відновлюється метал та вода з виділенням Н2.

Слайд 11

Правила визначення продуктів електролізу на аноді Продукти залежать від матеріалу анода. Нерозчинні (інертні) аноди – графіт, золото, платина – не беруть участі в електролізі. Розчиний анод (метал) окислюєтся в електролізі, недивлячись на природу аніона.

Слайд 12

Правила визначення продуктів електролізу на аноді Якщо аніон кисневмісний, або іон F-1, то окислюєтся вода з утворенням О2. Якщо це аніон безкисневої кислоти, Cl-,Br -,I-,S2-,то він окислюется і утворюється неметал (Cl2,Br2,I2,S).

Слайд 13

Електроліз розчину хлорид натрія

Слайд 14

Электролиз раствора хлорида натрия

Слайд 15

Електроліз води Електроліз розчину лугу - це електроліз води Електроліз розчину кисневмісної кислоти - це теж електроліз води Електроліз безкисневої кислоти - на катоді утворюється водень, -на аноді - неметал.

Слайд 16

Електроліз CuCl2

Слайд 17

Продукти на аноді 2- 2- 2- - 2- 2- 2- 3- - - Розряджаються на аноді Не разряжаются, так A(+)2Cl-2e=Cl2 як відбувається окислення іона ОН- воды: A(+)2H2O-4e=O2+4H+ S I Br C l OH SO4 NO3 CO3 PO4 F

Слайд 18

Виробництво алюмінію

Слайд 19

Виробництво алюмінію

Слайд 20

Виробництво алюмінію

Слайд 21

Застосування електролізу в металургії Отримання лужних і лужноземельних металів з розплавів солей галогенів. Одержання алюмінію з розплаву оксиду алюмінію в кріоліті. Отримання малоактивних металів з розчинів солей. Рафінування олії (очищення металів).

Слайд 22

Застосування електролізу Отримання галогенів, водню. Отримання лугів. Електросинтез органічних речовин. Гальванопластика - нанесення захисних антикорозійних покриттів. Гальванопластика - отримання металевих копій, пластинок і т.д. Електрохімічне полірування, свердління і т.д.

Слайд 23

Гідроелектрометаллургія - важлива галузь металургії кольорових металів (Сu, Bi, Sb, Sn, Pb, Ni, Co, Cd, Zn); застосовується для отримання благородних і розсіяних металів, Мn, Сr. Електроліз використовують безпосередньо для катодного виділення металу після того, як він переведений з руди в розчин, а розчин підданий очищенню.  

Слайд 24

Покриття металів шаром іншого металу за допомогою електролізу (гальваностегія).

Слайд 25

Рафінування олії (очищення) металів

Слайд 26

Застосування електролізу

Слайд 27

Застосування електролізу Гальваностегія Електрофорез Гальванопластика Цинкування Нікелювання

Слайд 28

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика