X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Електричний конденсатор

Завантажити презентацію

Електричний конденсатор

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Електричний конденсатор

Слайд 2

Конденсáтор  Система з двох чи більше електродів (обкладок), які розділені діелектриком, товщина якого менша у порівнянні з розміром обкладок. Така система має взаємну електричну ємність і здатна зберігати електричний заряд.

Слайд 3

Цікаво знати! У 1745 роців Лейдені німецький фізик Евальд Юрген фон Клейст та голландський фізик Пітер ван Мушенбрук створили перший конденсатор — «лейденську банку»

Слайд 4

Класифікація конденсаторів Основна класифікація конденсаторів проводиться за типом діелектрика в конденсаторі. Тип діелектрика визначає основні електричні параметри конденсаторів: опір ізоляції, стабільність ємності, величину втрат та ін.

Слайд 5

Вакуумні конденсатори (обкладки без діелектрика знаходяться у вакуумі)

Слайд 6

Конденсатори з газоподібним діелектриком;

Слайд 7

Конденсатори з рідким діелектриком

Слайд 8

Конденсатори з твердим неорганічним діелектриком: скляні, слюдяні, керамічні, тонкошарові із неорганічних плівок (К10, К15, К26, К32,);

Слайд 9

Слайд 10

Конденсатори з твердим органічним діелектриком: паперові, металопаперові, плівкові, комбіновані (К41, К42, К71, К72)

Слайд 11

Електролітичні та оксидо-напівпровідникові конденсатори В якості діелектрика використовується шар оксиду металу. Наприклад для конденаторів оксидно-алюмінієвих (К50) це Al2O3, а для оксидно-танталових (К51) — Ta2O3. Однією обкладинкою слугує металева фольга (анод), а друга (катод) — це або електроліт (у електролітичних конденсаторах) або шар напівпровідника (у оксидно-напівпровідникових), нанесений безпосередньо на оксидний шар. Анод виготовляється, в залежності від типу конденсатора, з алюмінієвої, ніобієвої чи танталової фольги. Такі конденсатори відрізняються від інших типів перш за все своєю великою питомою ємністю, але здатні працювати при відносно низьких напругах і мають значні діелектричні втрати.

Слайд 12

Слайд 13

Крім того, конденсатори розрізняються за можливістю зміни своєї ємності: Постійні конденсатори — основний клас конденсаторів, який має сталу ємність (окрім як зменшення з часом використання); Змінні конденсатори — конденсатори, які дозволяють зміни ємності в процесі функціонування апаратури. Керування ємністю може відбуватися механічно, електричною напругою (варіконди) та температурою (термоконденсатори). Використовуються, наприклад, у радіоприймачах для налаштування частоти резонансного контуру. Конденсатори підлаштування — конденсатори, ємність яких змінюється при разовому чи періодичному регулюванню і не змінюється в процесі функціонування апаратури. Їх використовують для підлаштування та вирівнювання початкових ємностей сполучених контурів, для періодичного підлаштування та регулювання ланцюгів схем, де потрібна незначна зміна ємності.

Слайд 14

За формою обкладок конденсатори бувають: плоскі, циліндричні, сферичні, рулонні та інші Назва Ємність Електричнеполе Схема Плоский конденсатор Циліндричнийконденсатор Сферичнийконденсатор Сфера

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика