X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джеймс Чедвік

Завантажити презентацію

Джеймс Чедвік

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Джеймс Чедвік (1871-1974рр.) Джеймс Чедвік - англійський фізик, член Лондонського королівського товариства (1927). Учень Ернеста Резерфорда. Народився в Манчестері, закінчив Манчестерський і Кембріджський університети, стажувався у Вищій технічній школі у Г. Гейгера. З 1923 р працював в Кавендишській лабораторії, в 1923-35 рр. викладав у Кембриджському університеті і був заступником директора Кавендішської лабораторії.

Слайд 2

У 1935-48 рр. Чедвік - професор університету Ліверпуля, з 1948 р - директор коледжу Гонвілл і Кембриджського університету. У 1943-1945 рр. Джеймс Чедвік очолював групу англійських вчених, які працювали в Лос-Аламоської лабораторії над створенням атомної бомби.

Слайд 3

Роботи Чедвіка були присвячені проблемам ядерної фізики. У 1914 р в одній з ранніх робіт він показав безперервність спектра бета-випромінювання. У 1920 р, досліджуючи розсіювання альфа-частинок на ядрах платини, срібла і міді, виміряв заряди цих ядер і підтвердив рівність їх порядковому номеру елемента в Періодичній системі Д.І. Менделєєва.

Слайд 4

Разом з П. Блеккетом і Дж.Чедвік вивчав освіту електронно-позитронного пар з гамма-квантів. У 1932 р, досліджуючи випромінювання, що виникає при бомбардуванні берилієвої мішені альфа-частками, Чедвік показав, що воно являє собою потік нейтральних частинок - нейтронів. Нейтрон - елементарна частинка, яка не має заряду. Нейтрон належить до класу баріонів. Саме за це відкриття Чедвік отримав Нобелівську премію з фізики в 1935 році.

Слайд 5

Відкриття У 1934-35 рр. спільно з М. Гольдхабером Чедвік поставив досліди по фотодиссоциации дейтрона на нейтрон і протон під дією гамма-квантів. Крім того, він займався дослідженням ланцюгової ядерної реакції; одним з перших розрахував критичну масу для урану-235.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика