X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДОСЛІД МАНДЕЛЬШТАМА - ПАПАЛЕКСІ (1913 р) ТОЛМЕНА- СТЮАРТА (1916 р)

Завантажити презентацію

ДОСЛІД МАНДЕЛЬШТАМА - ПАПАЛЕКСІ (1913 р) ТОЛМЕНА- СТЮАРТА (1916 р)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мандельштам Леонід Ісаакович (1879–1944) Радянський фізик; один з засновників школи радянських радіофізиків , академік АН СССР (1929); член-кореспондент (1928). Папалексі Микола Дмитрович (1880–1947) Видатний фізик, академік АН СССР (1939); член-кореспондент (1931). Один з організаторів Одеського політехнічного інституту.

Слайд 3

Стюарт (Stuart) Бальфур (1.XI 1828–19.XII 1887) Шотландський фізик, член Лондонської наукової королівської общини (1862). Ричард Толмен (Richard C. Tolman) (1881–1948) Американський фізик, основоположник релятивістської термодинаміки

Слайд 4

Ці вчені поставили експерименти, які є найбільш переконливим доказом електронної природи струму в металах. Це були досліди з інерцією електронів. Ідея таких дослідів та перші якісні результати були отримані в 1913 році

Слайд 5

якщо розігнати металевий провідник, а потім різко його зупинити, то вільні заряди, рухаючись по інерції, створять на короткий час струм в цьому провіднику.

Слайд 6

Установка для досліду

Слайд 7

Схема досліду Катушка з великою кількістю витків тонкого дроту приводилась в швидке обертання навколо своєї осі. Кінці катушки, з допомогою гнучких проводів були приєднані до чуттєвого гальванометра Г. Розкручена котушка різко гальмувалась і в колі виникав короткочасний струм, зумовлений інерцією носіїв заряду. Повний заряд, що протікав по колу вимірювався за відхиленням стрілки гальванометра.

Слайд 8

Слайд 9

Напрям струму говорить про те, що він створюється рухом негативно заряджених частин. Заряд, що переноситься, пропорційний відношенню заряду частинок, які створюють струм, до їх маси.

Слайд 10

Тому, вимірюючи заряд, який проходить через гальванометр за час існування струму в ланцюзі, вдалося визначити це відношення. Воно виявилося рівним 1,8.1011 Кл/кг. Ця величина співпадає з відношенням заряду електрона до його маси (питомий заряд електрона), що вже було доведено раніше.

Слайд 11

носіями струму в металевих провідниках є вільні електрони.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика