X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Будова речовини. Атоми і молекули

Завантажити презентацію

Будова речовини. Атоми і молекули

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова речовини. Атоми та молекули. Б удова атома. Рух і взаємодія атомів і молекул. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Повторення вивченого 1. Що таке фізичне тіло? Наведіть приклади. 2. Що таке речовина? Наведіть приклади. 3. Що ми знаємо про масу тіла? В яких одиницях її вимірюють? Які прилади використовують для вимірювання маси тіла?

Слайд 3

Сучасні уявлення про будову матерії 1. Всі тіла складаються з частинок. 2. Ці частинки перебувають у безперервному хаотичному русі. 3. Частинки взаємодіють одна з одною.

Слайд 4

Атомами Демокрит називав найменші частинки речовини (слово «атом» означає «неподільний»)

Слайд 5

Кристалічна решітка речовини, утворена атомами

Слайд 6

Атоми об’єднуються у молекули різних видів Речовина складається з атомів, які можуть поєднуватися в молекули.

Слайд 7

Броунівський рух свідчить про безперервний хаотичний рух молекул речовини, швидкість якого залежить від температури: чим вища температура, тим швидше рухаються молекули.

Слайд 8

Оскільки цей рух хаотичний, молекули «штовхають» броунівську частинку трохи сильніше то в один бік, то в інший.

Слайд 9

Як ви гадаєте, на яких частинках можна спостерігати броунівський рух у повітрі? Хаотичний рух молекул тим швидший, чим вища температура речовини.

Слайд 10

Ще одне свідчення про молекулярну структуру речовини та рух молекул дає явище дифузії. Дифузією називають взаємне проникнення частинок однієї речовини в іншу, обумовлене хаотичним рухом молекул.

Слайд 11

Приклади дифузії Дифузія у рідинах Дифузія у рідинах Дифузія у металах

Слайд 12

Узагальнення та закріплення вивченого матеріалу 1. Чи однакові молекули води в гарячому чаї та в арктичній кризі? 2. Які частинки входять до складу атома? 3. Чому свіжі жирні плями на одязі легше видалити, ніж давні? Розв’язування задач Задачі 4.14, 4.24, 4.36.

Слайд 13

Домашнє завдання Прочитати теоретичний матеріал за підручником; вивчити матеріал за конспектом; задачі 4.15,4.31.

Слайд 14

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2010 Джерела: 1. Усі уроки фізики. 7 клас / Гельфгат І. М., Петракова М. О. — Х.: Вид. група. «Основа», 2007.— 144 с. 2. Уроки фізики в питаннях і завданнях. 7 клас / Мовчан А. О. — Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 144 с. — (Б-ка журн. «Фізика в школах України». Вип. 8 (56)). 3. Сайти: popnano.ru; una-unso.in.ua; trinitas.ru; bse.sci-lib.com; jp7numeracy.blogspot.com.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика