X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Панеллінські ігри

Завантажити презентацію

Панеллінські ігри

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПАНЕЛЛІНСЬКІ ІГРИ

Слайд 2

Панеллінські ігри - це загальнонаціональні свята в Стародавній Греції, які влаштовувалися на честь богів. Вони виникли як спортивні змагання, до яких згодом додалися інші дисципліни. Ці агони складали дивовижно чітку систему загальногрецьких спортивних свят,які проводились в чотирирічний період - олімпіади. Агони відбувалися за визначеною програмою, за дотриманням якої дивилися агонофети (судді). Агоністика - принцип змагальності, благородного значення окремих особистостей, груп і полісів з метою досягнення найкращого результату. Поступово в грецькому суспільстві перемога в будь-якому змаганні сприймалася як найвища цінність. Агон - це змагання (спортивні, поетичні, музичні, театральні) під час релігійних свят у Давній Греції. (Перший агон відбувся в Афінах у 534 до н. е. як змагання серед трагічних поетів.)

Слайд 3

До Панеллінських ігор входили : Олімпійські ігри Піфійські ігри Істмійські ігри Немейські ігри На час проведення всіх ігор оголошувалося священне перемир'я.

Слайд 4

Рік початку. Датою проведення перших Олімпійських Ігор вважають 776 р. до н.е. Також з 776 року до н.е. історик Тімей ввів літочислення по Олімпіадам. Місце проведення. Священний округ Зевса в Олімпії - гай Алфей біля підніжжя гори Кронос. Терміни проведення. Кожні чотири роки «між жнивами і збиранням винограду». Олімпійське свято, що складалося із численних релігійних церемоній і спортивних змагань, проводилося спочатку впродовж одного дня, потім – впродовж п’яти днів, а пізніше тривалість свята досягла цілого місяця. Програма змагань. Складалися з гімнастичних, кінних та мусічних змагань. Нагородження. Переможців вінчали в храмі Зевса оливковою гілкою, перев’язаною пурпуровою стрічкою Олімпійські ігри . Започатковані Гераклом на честь бога Зевса.

Слайд 5

Рік початку. Історія починається в 582 р. до н.е. ( хоча вони проводилися і раніше).З цього часу Ігри стали проходити не кожні вісім років, як раніше, а кожні чотири роки. Місце проведення. Місто Дельфи, де було збудовано стадіон. Змагання на колісницях проводилися на рівнині у міста Кріс, неподалік від Дельфів. Терміни проведення. Проводилися один раз в чотири роки, в кожен 3-й рік олімпіади, у місяці Вукатіо (серпень-вересень) з 586 р. до н.е. та тривали від шести до восьми днів. Програма змагань. Спочатку Піфійські ігри проводились як мусічні змагання поетів і музик ( назва походить від грецької богині Музи – богині співів, поезії, мистецтва та науки) . При оновленні Піфійських Ігор з'явилися атлетичні змагання, змагання на колісницях і верхова їзда. Нагородження. Переможці в усіх видах змагань нагороджувались оливковою гілкою , а пізніше лавровими вінками і яблуками. При наданні особливих почестей учаснику змагань ставили пам'ятник у вигляді статуї. Піфійські ігри. Цей агон, другий за значенням після Олімпійських Ігор, влаштовувався на честь перемоги Аполлона ,бога сонячного світла, краси і покровителя мистецтв, над змієм Піфоном.

Слайд 6

Рік початку. Запис переможців Істмійських ігор вівся з 582 р. до н. е. Місце проведення. Проводились на Корінфському перешийку (Істмі) біля м. Корінф. Терміни проведення. Кожні два роки, навесні – на другий і четвертий рік олімпіади. Тривали Істмійські ігри кілька днів. Програма змагань. Складалися з гімнастичних, кінних та мусічних змагань. Нагородження. Традиційною нагородою ігор була пальмова гілка та вінок з листя селери або гілки сосни ( пінії ). Істмійські ігри. Засновником був Посейдон, що вперше влаштував змагання на честь Мелікерта, який утопився в морі. Згідно з іншою версією, Істмійські ігри започаткував Тесей на спогад про свою перемогу над Сінісом і присвятив їх Посейдонові.

Слайд 7

Рік початку. Перші згадки відносяться до 573 р. до н. е. Місце проведення. Проводились в долині Немея на північно – східній частині Пелопоннесу – Арголіді. Терміни проведення. Проводились кожні два роки – у другий та четвертий рік олімпіад. Перші проводились зимою, а другі – літом. Програма змагань. Програма ігор була незалежно від пори року постійною – гонки колісниць, скачки, біг, стрибки в довжину,боротьба, п’ятиборство , метання диску, кулачний бій та мусічні . Нагородження. Переможці нагороджувались оливковою гілкою і вінком з селери. Немейскі ігри. Це останній агон Панеллінських ігор. Після того, як Геракл вбив Немейського лева, він встановив тут вівтар Зевсу і провів спортивні змагання на його честь.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура