X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олімпійські ігри: історія та сучасність

Завантажити презентацію

Олімпійські ігри: історія та сучасність

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олімпійські ігри сучасності 1896 – 2008…

Слайд 2

1896, Афіни (Греція) Перша стародавня Олімпіада відбулася в 776 році до нашої ери, а остання - в 393 році нашої ери. Ідея відродити Олімпійські ігри сучасності належала французькому баронові П`єру де Кубертену. Цього ж року був заснований і Міжнародний Олімпійський комітет.

Слайд 3

1900, Париж (Франція) Ігри-1900 року вирізнялися поганою організацією й не викликали належного інтересу серед уболівальників, чия кількість була навіть меншою, ніж самих спортсменів. Уперше до участі на Олімпіаду були допущені жінки.

Слайд 4

1904, Сент-Луїс (США) В Іграх у Сент-Луїсі брали участь майже тільки американські спортсмени, тому що з Європи дістатися через океан у ті роки було дуже складно. Американець Джордж Поаже став першим темношкірим спортсменом, що виборов медаль на Олімпіаді (бронза в забігові на 440 метрів з бар`єрами).

Слайд 5

1906, Афіни (Греція) Ігри 1906 року вважалися неофіційними й проводилися на відзначення 10 - річчя відродження Олімпійського руху.

Слайд 6

1908, Лондон (Великобританія) Спочатку Ігри 1908 року повинні були відбутися в Римі, але були перенесені в Лондон через фінансові причини. Американці відмовилися приспустити свій прапор перед ложею короля Великобританії Едуарда VІІ, аргументувавши своє рішення тим, що "цей прапор не опускається ні перед одним земним володарем". Американець Джи Джи Хейз виграє марафонську дистанцію 42,195 км. Раніше спортсмени пробігали 40 км, однак на іграх у Лондоні стартова точка забігу була перенесена на декілька кілометрів, щоб королівська родина зручно могла спостерігати за пробігом з вікон Віндзорського замку. Марафонська дистанція 42,195 км використовується донині.

Слайд 7

1912, Стокгольм (Швеція) Уперше введена електронна система обліку часу

Слайд 8

1916, Берлін (Німеччина)  У стародавні часи під час Олімпіади припинялися всі війни. У 1916 році сталося навпаки - через Першу Світову війну Ігри були скасовані.

Слайд 9

1920, Антверпен (Бельгія) Олімпійські Ігри були присуджені Антверпену як  компенсація за збиток, нанесений під час Першої світової війни. У 1920 році дебютує олімпійський прапор з п`ятьма різнобарвними кільцями, що символізують п`ять континентів. Американець Чарлі Паддок виграв забіг на 100 метрів й естафету 4х100. Після цього він став першим бігуном зі званням найшвидша людина на планеті.

Слайд 10

1924, Париж (Франція) На організацію Олімпіади претендували шість міст. Але тому що в 1924 році було 30 років сучасному Олімпійському рухові, було ухвалено рішення провести Ігри в Парижі, на знак шани Пьєра де Кубертена. Уперше на Олімпіаді з`явився девіз Cіtіus, Altіus, Fortіus (швидше, вище, сильніше). Представник Фінляндії Пааво Нурмі виграє забіг на 1.500 метрів, а дві години потому здобуває золото на 5.000 метрах. Усього на Іграх-1924 Нурмі виборює п`ять медалей.

Слайд 11

1928, Амстердам (Нідерланди) Уперше запалюють Олімпійський вогонь, а в змаганнях з легкої атлетики беруть участь жінки. Німеччину допускають до Ігор після 16- річної перерви. Американець Джонні Вейсмюллер додає до свої трьох золотих медалей 1924 року ще дві. Пізніше він стане відомим кіноактором, який зіграв у 12 фільмах про Тарзана.

Слайд 12

1932, Лос-Анджелес (США) Уперше введено систему фотофінішу й триступінчатий подіум для нагородження. На честь переможця грає національний гімн його країни.

Слайд 13

1936, Берлін (Німеччина) Уведено естафету Олімпійського вогню. Смолоскип пронесли приблизно 3 тис. чоловік через сім країн. Відкриття Олімпіади вперше транслювалося по телебаченню в прямому ефірі. Темношкірий американець Джессі Овенс виграє стрибки в довжину й забіги на 100 і 200 метрів, дискредитуючи  тим самим теорію Адольфа Гітлера про перевагу арійської раси.

Слайд 14

1940, Гельсінкі  (Фінляндія) Ігри було заплановано провести в Токіо, але у зв`язку з початком у 1937 році Другої японо-китайської війни, МОК переніс їх у Гельсінкі. Однак і в Фінляндії їм не судилося стартувати - почалася Друга світова війна.

Слайд 15

1944, Лондон (Англія) Олімпіаду скасовано через Другу світову війну.

Слайд 16

1948, Лондон (Англія) Агресори Другої світової війни Німеччина та Японія не запрошені на Олімпіаду. В іграх уперше беруть участь комуністичні країни.

Слайд 17

1952, Гельсінкі (Фінляндія) Радянський Союз уперше бере участь в Олімпійських іграх. 

Слайд 18

1956, Мельбурн (Австралія) Літня Олімпіада в Мельбурні через його географічне положення відбувалася з 22 листопада по 8 грудня. Уперше під час церемонії закриття всі спортсмени вийшли не окремо за націями, а всі разом - як символ глобальної єдності. Американець Боб Річардс повторює свій успіх чотирирічної давнини й стає єдиною людиною, яка виграла дві золоті олімпійські медалі в стрибках із жердиною.

Слайд 19

1960, Рим (Італія) Американська легкоатлетка Вілма Рудольф виграє три  золоті медалі незважаючи на те, що в дитинстві перехворіла поліомієлітом, пневмонією й скарлатиною, втративши рухливість лівої ноги.

Слайд 20

1964, Токіо (Японія) Олімпіада в Токіо стала першою, що відбулася в Азії. 

Слайд 21

1968, Мехіко (Мексика) Міжнародний Олімпійський комітет відсторонив двох спортсменів із США - Томмі Сміта й Джона Карлоса. Американці під час нагородження показали жест угруповання Чорної влади (Black Power). Американець Дік Фосбері здійснив революцію в стрибках у висоту, здобувши золоту медаль із новою на той час технікою подолання планки - спиною до землі. Зараз так стрибають більшість спортсменів.

Слайд 22

1972, Мюнхен (Німеччина) На цих Іграх 5 вересня відбулася найбільша трагедія в історії олімпійського спорту. Члени радикальної палестинської організації Чорний вересень проникли в один із павільйонів Олімпійського села й захопили декількох членів ізраїльської делегації. Операція зі звільнення заручників виявилася невдалою, у результаті терористи вбили 11 чоловік. На надзвичайному засіданні МОК Ігри вирішено було продовжити.

Слайд 23

1976, Монреаль (Канада) Погана організація й корупція деяких чиновників зробила Олімпіаду в Монреалі однією з найдорожчих  в історії. Країна була змушена платити борги десятки років. До того ж канадські спортсмени не виграли ні однієї золотої медалі. Це був перший і єдиний раз, коли хазяї турніру не одержали головних нагород.

Слайд 24

1980, Москва (СРСР) США, Канада, Південна Корея й ще 60 країн бойкотували Олімпійські ігри в Москві, виступаючи проти введення радянських військ в Афганістан.

Слайд 25

1984, Лос-Анджелес (США) Через американський бойкот попередніх Ігор у Москві, на Олімпіаду-1984 не приїхали більшість соцкраїн, крім Китаю, Румунії та Югославії. Проте, у Лос-Анджелесі було поставлено рекорд за числом учасників - 7 тис. спортсменів з 141 країни світу.

Слайд 26

1988, Сеул (Південна Корея) Канадець Бен Джонсон поставив світовий рекорд з бігу на 100 метрів  (9,79 сек), однак через три дні був дискваліфікований за застосування стероїду станозолола. МОК нарешті усвідомлює, що допінг набирає популярності серед спортсменів, тому комітет починає з ним активну боротьбу. Ігри бойкотували Куба, КНДР, Нікарагуа й Ефіопія.

Слайд 27

1992, Барселона (Іспанія) Після розпаду СРСР 12 республік колишньої країни сформували Об`єднану команду, що виступала під олімпійським прапором. Тільки представники Литви, Латвії й Естонії брали участь в Іграх окремими державами. Уперше з 1960 року після об`єднання країни однією командою виступила збірна Німеччини. 

Слайд 28

1996, Атланта (США) Вибух бомби в Олімпійському парку позбавив життя двох чоловік, ще 110 були поранені. Україна вперше бере участь на літній Олімпіаді як окрема держава. Наші спортсмени здобувають 23 медалі, 9 з яких золоті, 2 срібні й 12 бронзових. Нагороди найвищої гідності в Україну привезли Рустам Шаріпов, двічі Лілія Подкопаєва (спортивна гімнастика), Володимир Кличко (бокс), Катерина Серебрянська (художня гімнастика), Інеса Кравець (легка атлетика), Тімур Таймазов (важка атлетика), В`ячеслав Олійник (греко-римська боротьба) і Євгеній Браславець із Ігорем Матвієнком (вітрильний спорт).

Слайд 29

2000, Сідней (Австралія) На змаганнях зі стендової стрілянини українець Микола Мільчев встановив вічний світовий рекорд, вибивши 150 мішеней із 150. Це досягнення можна тільки повторити, але не перевершити. В легкій атлетиці дві бронзи – Роман Щуренко та Олена Говрова. 

Слайд 30

2004, Афіни (Греція) Після столітньої перерви Ігри повернулися на батьківщину Олімпіади - Грецію. У змаганнях з кінного спорту ірландець Кіан О`Коннор був позбавлений золотої медалі - у крові його коня було знайдено допінг. Україна в Афінах здобула 23 нагороди (9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових). В тому числі 4 легкоатлетичні: Юрій Білоног, Олена Красовська, Тетяна Терещук-Антипова та Віта Стьопіна. В Олімпійських іграх у Пекіні візьмуть участь 254 українських спортсмени, Україна буде представлена в 28 видах спорту.

Слайд 31

2008, Пекін ХХIХ літні Олімпійські ігри відкрилися в Пекіні 8 серпня ц.р. В Олімпіаді взяли участь близько 10,5 тис. спортсменів з 205 держав світу. Протягом 16 днів вони розігрували медалі з 28 видів спорту і 32 спортивних дисциплін.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура