Історія футболу в Україні
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Футбол - найпопулярніша командна гра в світі. ФУТБОЛ-спортивна гра на трав'яному полі, в якій дві протиборчі команди (по 11 осіб у кожній), використовуючи ведення та передачі м'яча ногами або іншою частиною тіла (крім рук), прагнуть забити його у ворота суперника і не пропустити у свої.
Історія футболу в Україні Футбол - гра мільйонів людей різного віку у всьому світі. Ця гра завоювала багато країн-захопила світ! Україна не стала в цьому сенсі білою вороною. Національна збірна України входить до числа найсильніших збірних Європи. Історичні корені українського футболу йдуть у далекі сімдесяті роки дев'ятнадцятого століття.
ПЕРШІ ПРАВИЛА ФУТБОЛУ У XIX столітті футбол в Англії набув популярності порівнянну з крикетом . У нього грали в основному в коледжах. Але в деяких коледжах правила дозволяли ведення та передачу м'яча руками , а в інших навпаки , заборонялося . Перша спроба створити єдині правила була почата в 1846 році , коли зустрілися представники кількох коледжів. Вони встановили перший звід правил. У 1855 році був заснований перший спеціалізований футбольний клуб - « Шеффілд» . У 1863 році після довгих переговорів був прийнятий звід правил Футбольної Асоціації Англії . Також були прийняті розміри поля і воріт. А в 1871 році був заснований Кубок Англії - найстаріший футбольний турнір у світі . У 1891 році було прийнято правило про пенальті . Але спочатку пенальті билося не з точки , а з лінії , яка також як і зараз знаходилася на відстані 11 метрів від воріт.
Тактика Докладніше: Тактична схема (футбол) Оскільки футбол гра командна, на перше місце висувається взаєморозуміння гравців, уміння вести грамотні спільні дії. Важливе значення при цьому має тактичну побудову гравців. Тактика ділиться на три основні категорії: розстановка гравців; дії команди при атаці або при обороні, в відношенні або всієї команди, або її частини; стандартні положення.
Основні змагання Футбольні змагання проводяться на рівні клубів, аматорських і професійних, а також на рівні національних збірних країн світу. Рівень національних збірних Найважливішим футбольним змаганням є Чемпіонат світу з футболу, який розігрується під егідою ФІФА кожних чотири роки, і в якому беруть участь національні збірні понад 200-от країн світу. Це змагання складається з кваліфікаційного етапу, на якому відбираються 32 найкращі збірні, й фіналу. Окрім Кубку світу серед чоловіків ФІФА проводить також Кубок світу серед жінок, а також низку молодіжних і юнацьких змагань з віковими обмеженнями для учасників. ФІФА відповідає також за проведення Олімпійського футбольного турніру — змагання з футболу в рамках Олімпіад. У проміжку між фіналами Кубку світу, проводяться континентальні чемпіонати, зокрема в Європі, чемпіонат Європи з футболу. Рівень клубних команд На клубному рівні найважливішими футбольними змаганнями є національні чемпіонати, в Україні — Чемпіонат України з футболу, та національні кубки, в Україні — Кубок України з футболу. Національні футбольні змагання організовані за системою ліг і дивізіонів й охоплюють гравців усіх рівнів — від аматорів до професіоналів. Окрім національних клубних змагань існують міжнародні клубні турніри. Найпрестижнішими міжнародними турнірами на клубному рівні є Ліга чемпіонів УЄФА та Кубок Лібертадорес. Іншим міжнародним кубковим змаганням у Європі до 2009 року був Кубок УЄФА, який з сезону 2009/2010 було реорганізовано в Лігу Європи.
Пенальті Пенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11 метрів від воріт). Тільки воротар команди, що захищається, може знаходитись між м'ячем і воротами під час пробиття цього удару. Пенальті пробивається під час звичайної гри. Схожі удари також пробиваються під час післяматчевих пенальті для визначення команди, що проходить у наступний раунд змагань у випадку, якщо матч закінчується внічию. Хоча процес пробиття цих ударів схожий з пробиттям пенальті, вони офіційно не вважаються пенальті; процес пробиття цих ударів відбувається згідно з іншими правилами. Вкидання м'яча є одним із способів відновлення гри. Гол, забитий безпосередньо після вкидання, не зараховується. Вкидання призначається у випадку, коли м'яч повністю перетне бокову лінію поля, з місця, де м'яч перетнув лінію на користь команди-суперниці гравця, що останнім торкнувся м'яча. Удар від воріт призначається, коли м'яч, останнього разу торкнувшись гравця нападаючої команди, повністю перетнув лінію воріт, і гол не був забитий. Якщо ж м'яч пішов за лінію воріт від гравця команди, що оборонялася, призначається кутовий. Кутовий удар є одним з найнебезпечніших стандартних положень. Команди часто відпрацьовують тактику у захисті й нападі при пробитті кутових ударів. Оскільки всі відстані наперед відомі, то грамотно пробитий кутовий удар стає прекрасним шансом забити гол. Найчастіше м'яч з кутового навішують у штрафний майданчик, де високі футболісти або відразу прагнуть пробити по воротах, або скинути м'яч під удар партнерові. Рідше подають м'яч низом, але через велике скупчення гравців при кутових опанувати м'ячем буде складніше.
Схожі презентації
Категорії