X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Формування світогляду

Завантажити презентацію

Формування світогляду

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Світ створений з Любов'ю. Людина як образ Божий. Формування світогляду

Слайд 2

Світ навколо нас - який він? Ми звикли дивитися на світ, не помічаючи навколо себе прекрасного. Однак, якщо задуматись – вся природа пронизана дивовижною гармонією

Слайд 3

Закони природи: Злагоджено рухаються по небу хороводи світил, слідуючи вічним законам; сходить і заходить сонце; ніч змінюється днем.

Слайд 4

...і якою б довгою не була зима, обов’язково рано чи пізно подують теплі вітри і розтоплять лід...

Слайд 5

і з’явиться листя на деревах...

Слайд 6

з півдня прилетять пташки і їхній спів сповістить нам: настала весна!

Слайд 7

Велике захоплення викликає у нас поява життя. Хіба не чудесним і гарним є проростання зерна, кинутого в землю?! А з крихітного жолудя колись виросте могутній красень-дуб із тисячами жолудів на гілках

Слайд 8

Уся земля схожа на великий, різнобарвний килим.

Слайд 9

Вона ніжна, як мати.

Слайд 10

Ми завдячуємо землі за її щедрість.

Слайд 11

Вона зберігає для нас безцінний дар води.

Слайд 12

Краса і прорахованість тваринного світу Ще більш чудесним є тваринний світ. Кожна тварина створена так, щоб їй найкращим чином вдалось вижити у навколишньому середовищі. Так метелик схожий на квітку чи листок, що слугує йому маскуванням, тому і птиця не помітить його і не вполює.

Слайд 13

Немов підкоряючись чиємусь могутньому велінню, восени з наших країв на південь прямують птахи; в наказаний термін рухаються з морів вгору за течією річок косяки риб заради виведення нового потомства.

Слайд 14

На землі мешкають незліченні види живих істот, і всі вони між собою пов'язані - іноді дружбою, іноді ворожнечею.

Слайд 15

Деякі тварини живуть дуже близько до людини. Вони його друзі і помічники.

Слайд 16

Гармонія світу Світ знаходиться в неймовірно гармонійному порядку: зірка із зіркою не стикаються, планета із планетою не перетинаються. І на всіх рівнях матеріального світу усе з точністю і чіткістю кимось продумане. Учені всі ці закономірності виражають у математичних формулах, але все ж таки вони відкривають те, що існує незалежно від нас і від нашого розуму. Але якщо ці закони встановлені не нами, то ким?

Слайд 17

Найдивовижнішим дивом світу є ЛЮДИНА , як образ Божий. Чим людина відрізняється від інших тварин?

Слайд 18

Хто є ця всемогутня сила, що створила таку красу ?

Слайд 19

Прекрасний світ земний, наповнений красою й життям. І в усьому панує дивний і мудро улаштований порядок. Все в світі народжується, росте, старіє й помирає. Всьому є своє місце й своє призначення. Але тільки людина живе повсюди на землі й над усім царює. Весь світ створений для життя й блага людей, для кожного з нас. Все таки, як ми побачимо, Людські ознаки розкидані по всьому царству тварин начебто випадково, й у деяких “вищих” тварин немає тих ознак, які ми бачимо у комах. Чи є у людини родичі у тваринному світі?

Слайд 20

Комахи крокують колонами (комахи-солдати), збирають врожай (заготівники), доять корів (тлю), і, навіть, тримають рабів. Мурахи крокують колонами (мурахи-солдати), збирають врожай, доять молочних корів (тлю) і навіть тримають рабів.

Слайд 21

З точки зору цих якостей, людиноподібними можна назвати скоріше мурах, ніж мавп.

Слайд 22

Що стосується виробництва – бджілки виготовляють мед, змішуючи нектар з водою і консервантом.

Слайд 23

Один з видів павуків будує пліт, щоб плавати по воді, а люковий павук ловить свою жертву механічними пастками, які сам будує майже як людина.

Слайд 24

Плащенісна ящірка (рептилія) бігає на задніх лапах – тобто має здібності до прямого ходження, яка, як стверджують, передалась людині від мавпи.

Слайд 25

Птахи також ходять на двох лапах.

Слайд 26

Багато птахів вміють співати. А ще існує три види австралійських птахів-халабудникив, які будують альтанки з гілок і коридором посередині, а потім розфарбовують стіни фарбами з фруктових соків або вуглинками.

Слайд 27

Папуга вміє повторювати людські слова, чого не може жодна мавпа.

Слайд 28

Птахи, як і люди, будують собі житла і виховують пташенят, а мавпи сплять де прийдеться і рідко використовують двічі одне й те саме місто.

Слайд 29

Коли ми відпочиваємо на морі, ми дуже схожі на чайок. Прокидаємось, вмиваємось, чепуримось, розшукуємо їжу, купаємось та приймаємо сонячні ванни. За своєю поведінкою ми, навіть, ближче до птахів, ніж до мавп.

Слайд 30

Якщо брати ссавців, то багато що спорідненого є у людини зі слоном. Він може ставати на коліна як людина, у них довготривала пам'ять; слони використовують знаряддя праці, вони ховають своїх померлих, закидаючи їх листям і землею.

Слайд 31

Мавпи взагалі не розуміють, що їх родич помер і залишаються з мертвим тілом доти, поки зграя не перейде на нове місце. Вони вбивають слабких і немічних і не підпускають їх до годівниці.

Слайд 32

В інженерних роботах ближче за всіх до людини стоять бобри зі своїми хатинками та запрудами.

Слайд 33

Правила поведінки в сім'ях вовків дуже схожі з людськими.

Слайд 34

Внутрішні органи свині подібні до людських.

Слайд 35

Бурі ведмеді також розумніші за мавп і легко навчаються цирковим номерам.

Слайд 36

Доведено, що кити й дельфіни не дурніші за мавпу.

Слайд 37

Кити допомагають своїм хворим родичам.

Слайд 38

За хімічним складом молока до нас ближче за всіх віслюк, за манерами їсти – мабуть, велика панда. За охайністю – єнот, який все перемиває перед тим як їсти.

Слайд 39

Із приматів (макак, людиноподібних мавп, і т.п.) ближче всіх до людини за послідовністю амінокислот стоїть шимпанзе, а за морфологією орангутанг. Бабуїн , який живе на землі, а не на дереві, ближче за місцем проживання.

Слайд 40

Собаки також розумні, але не бабуїни стережуть їх, а вони стережуть бабуїнів.

Слайд 41

Гібон схильний до прямої ходи. Але жодна з мавп не випрямляє коліна, тому вони чотириногі .

Слайд 42

Як побудувати генеалогічне древо людини? Вище приведені факти збентежують. А раптом ми виникли від комах або птахів? Або від слонів? Всі вони можуть претендувати на спорідненість не менше, ніж людиноподібні мавпи...

Слайд 43

Так хто ж з тварин більше людиноподібний? За яким образом створена людина: Божим чи .... ?

Слайд 44

Але навіщо шукати предків у тваринному світі? За багатьма параметрами людина відрізняється від тварин настільки, що неможливо говорити про будь-яку спорідненість. Вона використовує знаряддя праці інакше, ніж всі інші творіння. Її здібність говорити і записувати свої думки і дії якісно відрізняє від тваринного світу.

Слайд 45

Люди створили літературу і мистецтво. Вони використовують абстрактні поняття.

Слайд 46

Таємниця людини -- це таємниця його свободи і творчості

Слайд 47

Саме святий, вільний дух підносить людину над природою. Людина, на відміну від мінералів, рослин, тварин ,– духовна істота. Таємниця духовного життя людини, її творчості – найбільша і найглибша таємниця цього світу

Слайд 48

Прекрасні небо, сонце, місяць, незліченна кількість зірок і весь всесвіт, але прекрасніша за все людина, бо вона створена за образом Божим. Святитель Тихон Задонський проголошує: “Дивне створіння Боже людина! Створена не так, як інші тварини, створена особливим Світом Святої Трійці. Створимо людину за образом Нашим і подобою Нашою” (Бут. 1,26). Великою і високою честю вшанована була людина від Творця свого. “Всі тварини – свідки Усемогутності й Премудрості Божої, але людина, крім того, образом Божим вшанована і особистим світом осяяна” (святитель Тихон, тв.,т.15, М.,1837, с.3-4)

Слайд 49

За своєю природою Творець – э Найдосконалішим духом, тому образ Божий в людині можна побачити в її властивостях душі – розумі, почуттях, волі і у безсмерті її душі. Цими якостями людина була піднесена над усім органічним, неорганічним та тваринним світом.

Слайд 50

Людина – вінець творіння. Яка вона? Пристосована до життя на землі. Поєднує у собі видимий світ (тіло) і невидимий (душа). Осмислює свої слова, вчинки, думки. Високоморальна, має відчуття совісті і відповідальності. Створює навколо себе матеріальну і духовну культуру. Має традицію, віру. Володіє мовами, почуттям часу і історією.

Слайд 51

Людина відроджується, зростає, одухотворюється через покаяння, пізнає самого себе, усвідомлює себе як образ і подобу Божу. Образ дається людині при народженні, подоба – орієнтир, до якого людина прагне все життя, ким повинна стати. Людина як образ і подоба Божа

Слайд 52

8. Де на Землі, в кому або в чому, відбувається поєднання краси небесної і земної, видимого і невидимого? Відповідь: в людині та храмах.

Слайд 53

Слайд 54

Струнка і велична

Слайд 55

9. Назвіть повну назву київської лаври. Відповідь: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

Слайд 56

О Т Ж Е, краса існує у всьому: доповніть вислів)

Слайд 57

У чому проявляється краса людини? Людина покликана до святості. В ній прояв краси душевної і духовної. Що таке святість? Святість – це справжня любов до Бога, яка поселяється у серці, і тоді людина прагне не до виконання своїх бажань, а завжди шукає волю Божу. Святість робить людину дійсно вільною, життя її тоді не залежить від зовнішніх обставин, від поведінки інших людей – вона вручила її Богу, і духом відчуває його милість і любов до кожної людини.

Слайд 58

Як зберегти у собі образ Божий? Піклуватись про чистоту душі. Пам'ятати про своє призначення на землі. Прислухатися до голосу совісті. ... ... ... ...

Слайд 59

Молодці! Дякую! Домашнє завдання. У власній творчості передати красу створеного світу, людини. (Малюнок, вірш, твір, музика, фотографія...) До нових зустрічей! Євсюкова Людмила Степанівна.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Філософія