X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗАГАДКИ З БАБУСИНОЇ ГРЯДКИ

Завантажити презентацію

ЗАГАДКИ З БАБУСИНОЇ ГРЯДКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Жовте листячко летить, Під ногами шелестить. Сонце вже не припікає. Коли, дітки, це буває? Слов “осінь” давньослов'янське. Воно означає “час жнив”. Осінь нагадує вередливу царівну, котра то теплом повіє, то щедрі дарунки принесе, а то й може закапризувати чи заплакати, немов оте мале дитя.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Гарбуз – господар на городі. Його шанують у народі. Щоб здоров’я гарне мати, Варто кашу з ним вживати. На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз. Налетіла враз гроза й намочила гарбуза. Зморщив лоба той гарбуз: «Ох, забув узять картуз...» В. Кравчук Перші гарбузи прибули до нас із далекої Мексики. Там так називали дині, при чому слово було складним: гарбуз – означає «ослячий огірок», бо гар – осел, а буза – огірок. Гарбуз - чемпіон серед овочів за вмістом корисних речовин та вітамінів. Він має цілющі якості. Виявляється, навіть високу температуру, викликану бронхітом, можна знизити за допомогою гарбузової каші, котра зарадить і при гастриті. Гарбузовий сік полегшує біль у горлі, підвищує імунітет, зміцнює зубну емаль, є профілактикою карієсу. Відвар гарбуза з медом не лише приємний напій, а й унікальний заспокійливий засіб для тих, хто страждає на безсоння, третина склянки цього настою ввечері заспокоює нерви і повертає солодкий сон. Кашкою з м’якоті можна лікувати опіки і запалення, гнійні рани промивати відваром з квіток гарбуза для швидкого загоювання.

Слайд 8

А я диня – жовтий бік. Хто з вас, діти, занеміг? Смачна, медова, Прожену хворобу я.

Слайд 9

Цей солодкий, ароматний і соковитий плід дарує не тільки приємний смак, але і користь. До її складу входять вітаміни А, В, С і Р. У м`якоті баштанної цариці, - дині, є речовини, що допомагають виробленню серотоніна, — «гормону щастя», тому вона корисна тим, у кого поганий настрій. Вона уроженка жаркої країни - Африки. Ще в давності дикорослу диню по достоїнству оцінили за її смак. Відомо, що плоди дині приносили в Єгипті в дар богам. У легендах стверджується, що райський плід - диню - таємно переправив на Землю один з ангелів, за що був вигнаний з раю.

Слайд 10

Найближчий родич гарбуза – кавун. Його ім'я теж означає назву дині, тільки не в Мексиці, а в Греції. Його батьківщиною вважають Південну Африку. Його знали ще за 1500 років до нашої ери. Римляни їли його свіжим і засоленим, варили з нього мед. Від дуже смачний і має лікувальні якості. У зеленій оболонці, я в середині - як сонце.

Слайд 11

Слайд 12

А у гичці БУРЯЧОК Темний заховав бочок. Щоб поїсти борщику, Зварим його в горщику. БУРЯК - ПРИРОДНЕ ДИВО, ЩО ПІДТРИМУЄ НАШЕ ЗДОРОВ’Я. Ця рослина славиться як багатюще джерело мінеральних солей та мікроелементів, нестача бодай одного з яких призводить до збоїв у функціонуванні організму. Буряк нас рятує, бо він сприяє поліпшенню складу крові. Організм набуває сил, аби боротися з різними недугами, а здоров’я проступає на щоках. Відваром буряка в давні часи користувалися як дезинфікуючим засобом, і, природно, їли і вареним і сирим.

Слайд 13

Фізкультхвилинка «Бурячки»: В мами дочки і сини (присідають і роблять рухи пальчиками «сіють») сіють,сіють бурячки. Уродили бурячки Всі великі – отакі ! (підводяться , показують розмір бурячків) А тепер їх час зібрати, (нахиляються, «виривають бурячки» ) Із земельки виривати.

Слайд 14

Слайд 15

Її батьківщина — Середземноморське узбережжя. Здавна вона цінилася не тільки як харчова, а ще й як лікарська рослина. В капусті міститься унікальний склад біологічно активних речовин і вітамінів. Капуста необхідна для нормального обміну речовин, загоєння ран, згортуваності крові, формування кісток і здорових зубів, допомагає роботі печінки. Що стосується квашеної капусти, то вона за цілющими властивостями в кілька разів перевершує капусту свіжу. Ось вам відповідь така: “Капуціум“– значить голова. “Капуціо” – італійське – Це капуста українське.

Слайд 16

Слайд 17

Батьківщина цього овоча — Північна Америка. Нині без нього, як і без хліба, важко уявити собі наше життя. Про нього часто кажуть: «Другий хліб». Картопля спочатку вважалася декоративною рослиною, його вирощували на підвіконнях і милувалися цвітінням, а вже потім почали вживати в їжу. Картопля володіє безліччю лікувальних властивостей, полегшуючи стан при різних захворюваннях, а часом і зцілюючі їх. Картопля має ранозагоювальні властивості, знімає запалення. Саме тому, зовнішньо її використовують для лікування дрібних ран, опіків, дерматитів, діатезу.

Слайд 18

Слайд 19

Батьківщиною моркви є Афганістан. Спочатку руда морквина, до якої ми звикли, мала блідо-фіолетовий відтінок. Наші предки вирощували її заради ароматних приправ, виготовлених з листя і насіння. Завдяки своєму багатому складу і унікальним цілющим властивостям морква надає комплексний вплив на стан здоров'я в цілому, покращує зір, зміцнюючи сітківку ока, а сира морква благотворно впливає на зуби і ясна. Так що, гризіть моркву і будьте здорові!

Слайд 20

Слайд 21

Ми з Америки прийшли, А італійці назву нам дали. Подивись, які ми гожі, З яблуками трохи схожі, Ось тому й назвались ними – Яблуками золотими. А ще, помідор вважався отруйним. На Русі його довго називали «скаженою ягодою». Але помідори довели, що вони не тільки смачні, але й дуже корисні. Помідор входить у трійку чемпіонів з вмісту вітаміну А, поступаючись лише моркві.

Слайд 22

Слайд 23

Ну, а ми? Ми ж огірочки, Гарбузові сини й дочки. Ми із Індії прийшли, Звідти й назву принесли. Нас “нестиглими” прозвали Древні греки бо вважали, Що коли ми достигали, То смаку уже не мали. Огірки багаті складними органічними речовинами, які грають важливу роль в обміні речовин. Ці речовини сприяють засвоєнню інших продуктів харчування і покращують травлення. Вони збуджують апетит. Огірки мають багато цілющіх якостей.

Слайд 24

Слайд 25

Батьківщина ріпчастої цибулі – Азія. Вона є одним з основних незамінних засобів народної медицини. У стародавності лікарі вважали цю рослину панацеєю від усіх хвороб. Хімічний склад цибулі дуже багатий на корисні речовини та вітаміни. Чому ми плачемо, коли чистимо цибулю? Цибуля використовується в їжу з дуже давніх часів і всі, напевно, знають, що коли починають її різати , з очей починають текти сльози. Виявляється, в цибулі міститься масло, до складу якого входить сірка, що не тільки надає цибулі різкий запах, а й подразнює очі. Через це відбувається моргання і виділення сліз, щоб змити подразник.

Слайд 26

Слайд 27

Батьківщина перцю – Північна Америка, точніше Мексика і Гватемала. Поява перцю в Європі пов'язують з ім'ям Христофора Колумба. У Європі перець довгий час застосовували як пряність, потім були виділені солодкі сорти перцю, придатні для харчування. Перець, особливо червоного кольору, дуже багатий на вітамін С і бетакаротин. Цей овоч також стимулює ріст волосся і нігтів, відновлює клітини шкіри, покращує зір.

Слайд 28

Слайд 29

Батьківщина часнику - Середня Азія. Обробляли його і в Стародавньому Єгипті, і в Греції, і в Римі, і в Індії. Там не боялися міцних запахів. Він має антисептичні властивості й бореться з різними видами простудних і інших інфекційних захворювань, часто перешкоджає утворенню злоякісних пухлин. У ньому міститься антибіотик алліцин, який згідно з деякими дослідженнями допомагає запобігти ускладненням після застуди і грипу.

Слайд 30

Все бабуся показала І цікаво розказала. А тепер настав той час, Борщ зварити для всіх нас. Підкажіть, любі малята, Овочі які мені взяти?

Слайд 31

Щоб поїсти борщику, Зварим ми їх у горщику.

Слайд 32

Слайд 33

В презентації використано : матеріали блогу “Овочений калейдоскоп” (http://ovochi-lenysya.blogspot.com), вчителя початкових класів Кремінської обласної спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату; матеріали вчителя-методиста Доброгорської Галини Вікторівни, м. Київ, Скандинавська гімназія. Оформлення – ресурси Інтернету,

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання