X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ріпка

Завантажити презентацію

ріпка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

учителя початкових класів Дейкалівського опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Міхіль Ганни Федорівни Майстер-клас

Слайд 2

ПЕДАГОГІЧНЕ КРЕДО: Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою Януш Корчак ЖИТТЄВЕ КРЕДО: Зміни – закон життя. І ті, хто дивиться тільки в минуле чи лише на сьогодення, безперечно – пропустять майбутнє Джон Кеннеді

Слайд 3

Наше завдання все змінити. Ми повинні навчати нинішнє покоління відповідно до вимог часу і давати ті знання, формувати ті уміння і цінності, які потрібні у XXI столітті. Лише так ми зможемо зробити необхідний внесок у розбудову модерної європейської України в сучасному глобалізованому світі Лілія Гриневич

Слайд 4

Слайд 5

АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА ДОСВІДУ РОБОТИ Творчі пошуки нового, неординарний підхід до процесу навчання та виховання ІДЕЯ ДОСВІДУ Пошук і впровадження у процес навчання інноваційний педагогічних технологій, тобто принципово нових способів, методів взаємодії вчителів та учнів, що забезпечують ефективне досягнення результату педагогічної діяльності відповідно до сучасних потреб особистості і суспільства

Слайд 6

ТЕХНОЛОГІЯ ШЕСТИ КАПЕЛЮХІВ МИСЛЕННЯ ЕДВАРДА ДЕ БОНО

Слайд 7

РАНКОВЕ КОЛО «ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ» Питання, на які потрібно отримати відповіді: Як звати колегу, що знаходиться поруч ? Який навчальний заклад вона представляє ? Які інноваційні технології використовує в своїй роботі? Побажання учасникам майстер-класу.

Слайд 8

Які очікування від майстер – класу?

Слайд 9

ЕДВАРД ДЕ БОНО британський психолог, письменник, доктор медичних наук, винахідник. Автор терміну «латеральне мислення», занесеного до Оксфордського словника англійської мови. Автор книги «Шість капелюхів мислення»

Слайд 10

ЛЕГЕНДА ПРО СТАРОГО МАЙСТРА

Слайд 11

збагачення новими конкретними знаннями; фокусування уваги на інформації; факти. Білий капелюх використовується для того, щоб спрямувати увагу на наявну чи відсутню інформацію. Метод, який можна використовувати: мозкова атака, асоціативний кущ, кубування. БІЛИЙ КАПЕЛЮХ – ЦЕ ІНФОРМАЦІЯ

Слайд 12

ЧЕРВОНИЙ КАПЕЛЮХ - ЕМОЦІЇ почуття; передчуття; формування свого ставлення до подій та їх учасників. Не вдаючись у подробиці та міркування, на цьому етапі висловлюються всі інтуїтивні здогадки. Метод, який можна використовувати: інтерв’ю, група слів, скажи по-іншому.

Слайд 13

ЧОРНИЙ КАПЕЛЮХ - КРИТИКА негативні сторони ситуації; обережність; оцінка ситуації з точки зору наявності недоліків, ризиків та загроз її розвитку.

Слайд 14

ЖОВТИЙ КАПЕЛЮХ - ПОЗИТИВ переваги; позитивні сторони; дослідження можливих успіхів; пошук переваг та оптимістичний прогноз події/ідеї/ситуації, яка розглядається.

Слайд 15

ЗЕЛЕНИЙ КАПЕЛЮХ - КРЕАТИВНІСТЬ творчість; пошук альтернатив; генерація ідей; модифікація вже наявних напрацювань. Метод, який можна використовувати: логічний ланцюжок, передбачення.

Слайд 16

СИНІЙ КАПЕЛЮХ - УЗАГАЛЬНЕННЯ управління процесом дискусії; підбиття підсумків; обговорення користі та ефективності методу в конкретних умовах. Метод, який можна використовувати: ситуація, взаємне навчання, інтрига, сенкан.

Слайд 17

ТЕХНОЛОГІЯ ШЕСТИ КАПЕЛЮХІВ МИСЛЕННЯ Це простий і практичний спосіб паралельного мислення (різні точки зору співіснують одночасно). Принцип організації в режимі цієї технології полягає в тому, що кожен учень (учасник) у процесі обговорення проблеми «одягає» капелюх певного кольору і мислить так, як вимагає колір одягнутого капелюха.

Слайд 18

Новий рік – це одне з найбільш чарівних свят, повне різних див. Довгий час стародавні слов'яни святкували Новий рік 1 березня. Понад 300 років тому, цар Петро I наказав святкувати Новий рік 1 січня. Тоді ж з'явилася традиція прикрашати ялинки, влаштовувати феєрверки та новорічні костюмовані карнавали. ФРАГМЕНТ ТЕКСТУ ПРО НОВИЙ РІК

Слайд 19

Яка інформація про Новий рік у нас є ? Якої інформації нам не вистачає ? Як ми можемо одержати відсутню інформацію? Які питання ми повинні задати для себе, щоб отримати інформацію?

Слайд 20

Які почуття у вас виникають, коли ви говорите про Новий рік? Яке ставлення до новорічних подій та їх учасників?

Слайд 21

Які загрози для життя людини несе за собою Новий рік? Який негативний вплив отримує навколишнє середовище під час новорічних свят?

Слайд 22

Що гарного в святкуванні Нового року? Які переваги має це свято? Які позитивні цінності він пропонує?

Слайд 23

Які нові ідеї/ пропозиції /альтернативи святкування Нового року?

Слайд 24

СЕНКАН 1. Новий рік 2. Який? _________ ___________ 3.Що робить? _______ __________ _________ 4. Речення з чотирьох слів (Для чого Новий рік?) 5. Синонім до слова Новий рік Новий рік Добрий, чарівний Приходить, приносить, веселить Сім'ю збирає в коло Свято

Слайд 25

Утворити «Асоціативний кущ» Завдання «Група слів» Гра «Дебати» Скласти логічний ланцюжок Гра «Підбиття підсумків - очікування»

Слайд 26

Метод шість капелюхів мислення дає змогу: одну проблему побачити з різних боків; проаналізувати переваги і недоліки; висловити емоційне ставлення до проблеми; проявити творчі здібності; знайти оптимальні шляхи вирішення певної проблеми.

Слайд 27

ПРОБЛЕМИ, ЯКІ МОЖНА ПОДОЛАТИ «ПРИМІРЯЮЧИ» 6 НЕЗАЛЕЖНИХ ТИПІВ МИСЛЕННЯ Зайві емоції; розгубленість; непослідовність. 

Слайд 28

СЛАБКІ СТОРОНИ ТЕХНОЛОГІЇ ШЕСТИ КАПЕЛЮХІВ для ефективного застосування потрібні ретельні тренування і розвинена уява, оскільки вчитель обмежений в часі уроку; страх і невпевненість учня; відсутність інструментарію.

Слайд 29

Чи справдилися очікування від майстер – класу?

Слайд 30

Ось майстер - клас і завершився За нашу спільну роботу – по заслузі Щиро дякую Вам, колеги-друзі!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання