X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Зовнішня будова земноводних"

Завантажити презентацію

"Зовнішня будова земноводних"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зовнішня будова земноводних. Скелет земноводних.

Слайд 2

В світі існує надзвичайно багато видів земноводних, про які ми ніколи не знали. Деякі з них дивують, лякають, чарують та причаровують...

Слайд 3

Проблемне питання Як земноводні пристосувалися до наземно-повітряного способу життя?

Слайд 4

Клас земноводних

Слайд 5

Значення земноводних: беруть участь у колообігу речовин на планеті; знищують комах, які завдають шкоди; є базою живлення для інших тварин; у деяких країнах жаб вживають у їжу люди; джерело для отримання отрут для медицини; є об’єктами лабораторних досліджень.

Слайд 6

Умови існування на суходолі Значно більша прозорість Зменшення щільності середовища Значні коливання температури Швидке пересування повітряних мас(вітер) Обмежена кількість води Швидке випаровування її з поверхні тіла

Слайд 7

Життєві форми земноводних Мешканці суходолу Мешканціводи Мешканціrрунту Мешканцідерев Гостромордажаба Альпійський тритон Кільчаста червяга Звичайна квакша Трав'яна жаба Протей Яванська жаба-літун

Слайд 8

Будова жаби

Слайд 9

Голова та кінцівки

Слайд 10

Відділи передніх та задніх кінцівок У всіх хребетних (за виключенням риб і безногих) однаковий план будови кінцівок, побудований за принципом системі важелів, які прікріплюються до хребта за допомогою плечового та тазового поясів.

Слайд 11

Відділи скелета

Слайд 12

Форма тіла

Слайд 13

Забарвлення

Слайд 14

У земноводних кінцівки впираються в землю з боків тіла, у плазунів – теж, але тіло більш підняте над землею. Лише у птахів та ссавців кінцівки підпирають тіло знизу.

Слайд 15

Повзання Із-за такого прикріплення кінцівок земноводні по суші не ходять, а повзають, по черзі згинаючи і розгинаючи кінцівки і відштовхуючись ними від землі.

Слайд 16

Лазання Плямиста веслонога жаба лазить по стеблах, охоплюючи стебла довгими гнучкими пальцями з липкими дисками на кінцях. Вона перестрибує з гілки на гілку,прилипаючи до них дисками та липучим брюхом. Веслоногі жаби,стрибаючи пролітають до 10 –15 м.

Слайд 17

Амурні справи

Слайд 18

Ритуал залицяння З однією самкою злучається лише один самець. Пара відпливає на сонячне мілководдя біля берега. Вони годинами лежать на дні, інколи спливаючи, щоб ковтнути повітря. Ікрометання у сірих жаб починається в теплий сонячний день. Під час спаровування самець видає хрюкаючі схлипи і трелі.

Слайд 19

Розмноження У кожного самця є своя територія, яку він оберігає від інших претендентів. Одна самка відкладає до 600-4000 ікринок. Кладка ікри у вигляді шнурів, намотується на водну рослинність, корчі і тому подібне через декілька днів після ікрометання, дорослі амфібії покидають водоймище, але найкрупніший самець залишається, щоб охороняти ікру.

Слайд 20

Нащадки Розмір новонароджених личинок - до 26 мм. Пуголовки плавають багатотисячними зграйками. Не полохливі: тінь, що несподівано з'явилася, їх не лякає. Бояться лише сильних сплесків і коливань води, загибель одного з них в зубах хижака. У подальших 2-3 місяці (залежно від температури води і наявності корму) пуголовки зростають і покидають водоймище. Молоді жаби досягають в довжину до 1 см.

Слайд 21

Цікавинка

Слайд 22

Найбільша жаба Найбільша жаба - це жаба ага, що мешкає в тропічній зоні Південної Америки і в Австралії. Маса екземпляра середнього розміру складає 450 г. У 1991 р., згідно з проведеними вимірами, вага самця цього вигляду по кличці Принц, належного Хакену Форсбергу з Акерс-Стікебрука, складала 2,65 кг, а довжина від кінчика морди до анального отвору у витягнутому стані -53,9 см. Частіше зустрічаються особини завдовжки до 25 см.

Слайд 23

Найменша жаба Найменша жаба нещодавно виявлена в Бразилії. Знайшов її біолог Луіс Фернанду Рібейру дав їй назву "гірська жабка"; оскільки живе вона на висоті від 1 000 до 1 800 метрів над рівнем моря в зоні тропічних лісів Бразилії на узбережжі. Довжина її тіла від 8 до 18 мм. Вона вміщається на кінчику пальця, як невелика монета.

Слайд 24

Жаба, як символ жінки Жабу здавна шанували як символ жінки. У багатьох повір'ях їй була притаманна шлюбна символіка. Наприклад, про жінку, яка завагітніла поза шлюбом, часто говорили, що вона "жаб об'їлася". Жаби, що символізують жіночу силу, часто використовувалися в любовній магії.

Слайд 25

Жаба - провісниця дощу За народними повір'ями, якщо навесні в перший раз жаби почали квакати в скоромний день, то корови будуть давати набагато більше молока. У давнину також вважалося, що грозові хмари часто бувають наповнені жабами, які іноді разом з дощем падають на землю. А їх квакання люди сприймали як грім.

Слайд 26

Жаби у фольклорі Жаби користуються великою популярністю у фольклорі різніх Народів. Як правило, цею персонаж позитивний або, в будь-якому випадка, відносно нешкідлівій. Іноді образ жабки пов'язується Із родючістю, мудрістю, знанням. Вона часто виступає як помічніця людини, вказує шлях героєві, переносити йо через річку, дає корисне порадує, и завжди поруч з водою, дощем. Вона вміє перевтілюватися.

Слайд 27

Цікаво знати У давнину жаб опускали у молоко, щоб воно не кисло. Жаб’ячий слиз не дозволяє розвиватися молочнокислим бактеріям.

Слайд 28

Жаби корисні, тому що харчуються комахами, серед яких багато шкідників сільського господарства. В Парижі у 19 ст. існував навіть жаб’ячий базар, де селяни купували жаб, щоб випускати їх на свої поля та городи.

Слайд 29

Вбивство жаби - то тяжкий злочин, яким людина може накликати біду на себе та своїх близьких, адже вона створена самим Богом. Та палиця, що нею відігнали вужа або змію, котрі напали на жабу, набуває чудодійних властивостей: з її допомогою можна відшукувати скарби, відвертати хвороби та градові хмари тощо.

Слайд 30

Аби озеро, Де ті жаби дінуться, Дмись жабо, не дмись, Коваль коня кує, Роздайся море, а жаба знайдеться, що буде квакати. як болото висохне? а волом не будеш. а жаба і собі ногу підставляє. жаба лізе. Скласти прислів'я і приказки за умови, що на одних картках є початок, а на інших — закінчення.

Слайд 31

Квакша Кумка Піпа суринамська Зелена ропуха Тритон Тхір Шпорцева жаба Голіаф Гра “Акваріум” Забрати ту тварину, яка загрожує життю земноводних.

Слайд 32

Коли ви йдете у похід, ви берете саме необхідне , що вам знадобиться у поході. А які знання ви візьмете з собою у життя з цього уроку?  

Слайд 33

Домашнє завдання

Слайд 34

Використана література http://zooclub.ru/amfib/b2/index.shtml http://pti.kiev.ua/uroki/uroki8/120-rozrobki-urokiv-do-temi-zemnovodni-8-kl..html http://log-in.ru/articles/590/ http://grefrog.ru/vsjo-o-lyagushkakh/lyagushka-kak-simvol-zhenshhiny/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія