X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Захист тварин в Україні"

Завантажити презентацію

"Захист тварин в Україні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Захист тварин в Україні Виконала: Учениця V класу Кіцманської районної гімназії Сулейманова Ельміра 2011 рік

Слайд 2

Основні нормативно-правові акти щодо захисту тварин : Закон України «Про тваринний світ» Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» Закон України «Про ветеринарну медицину» Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

Слайд 3

Тваринний світ становить один з найбільш вразливих об'єктів природи, бо впливати на його стан можна як безпосередньо (на самих тварин), так і через вплив на середовище його перебування. Тому ст. 32 Закону України «Про тваринний світ» Містить перелік правових, організаційних, матеріально-технічних та інших заходів, спрямованих на відтворення, раціональне використання і збереження тваринного світу у всьому його біологічному різноманітті.

Слайд 4

У статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» сказано: Виховання гуманного ставлення до тварин є важливою складовою етичного, культурного та екологічного виховання громадян. Виховання гуманного ставлення до тварин передбачає формування високого рівня еколого-етичної свідомості та культури громадян. Виховання гуманного ставлення до тварин забезпечується шляхом викладання курсів з екологічної етики та гуманного ставлення до тварин у дошкільних навчальних закладах, у системі загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти.

Слайд 5

При поводженні з тваринами не допускається: - використання оснащень, інвентарю, що травмують тварин; - примушування тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань; - нанесення побоїв, травм з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог; - використання тварин в умовах надмірних фізіологічних навантажень тощо. При проведенні больових процедур обов’язкове застосування знеболюючих препаратів. Забороняється: - розведення тварин з виявленими генетичними змінами, що спричиняють їм страждання; - розведення тварин зі спадково закріпленою агресивністю; - примушування до нападу одних тварин на інших, крім випадків використання собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів для полювання; - проведення генетичних змін на тваринах; -застосування до тварин фармакологічних та механічних засобів допінгу; -інші дії чи бездіяльність, що суперечать принципам захисту тварин від жорстокого поводження.

Слайд 6

Кримінальний кодекс Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами 1. Знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. 2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Слайд 7

При поводженні з домашньою твариною особа, яка її утримує, зобов’язана: - дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води; - надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними; - забезпечити наявність намордника, повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання; - забезпечити наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками; - забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо); - негайно повідомляти медичну або ветеринарну установу про випадки заподіяння домашньою твариною ушкоджень здоров’ю людині або іншим тваринам; - негайно доставляти домашню тварину, яка вчинила дії, передбачені абзацом сьомим цієї статті, у ветеринарну установу для огляду; - запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин.

Слайд 8

Притулок для бездомних тварин – тимчасовий штучний прихисток для тварин, які опинилися в невластивому для них середовищі існування. У притулку долею та побутом тварин опікуються працівники притулку – державні службовці або волонтери, в залежності від типу притулку. Частіше за все цими тваринами є бездомні коти та собаки, що опинилися на вулиці з різних причин: загубилися, втратили господаря, були викинуті. Безпритульні коти Собаки в притулку

Слайд 9

Притулки для бездомних тварин в Україні: м. Київ – Товариство захисту тварин «SOS» м. Львів – Притулок для бездомних тварин «Милосердя» м. Донецьк – Притулок для бездомних тварин «ПІФ» м. Черкаси – Притулок для бездомних тварин на базі КП «Черкаська служба чистоти» м. Одеса – Притулок для бездомних тварин «Ковчег» м. Київ – Притулок для бездомних тварин «Сіріус» м. Київ – КП «Притулок для тварин» м. Запоріжжя - Притулок для тварин "Дай лапу, друг"

Слайд 10

4 жовтня Організація Об'єднаних Націй визначила як Міжнародний День захисту тварин. Товариства захисту тварин багатьох країн світу щорічно відзначають цю дату і організовують масові заходи. В Україні Міжнародний день захисту тварин відзначається з 2000 року. А в 2006 році в нашій країні був прийнятий "Закон про захист тварин від жорстокого поводження", який захищає право як свійських, так і диких тварин на життя.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія