X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вплив радіоактивного випромінювання"

Завантажити презентацію

"Вплив радіоактивного випромінювання"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив радіоактивного випромінювання на живі організми

Слайд 2

Відкриття і практичне використання ядерної енергії породило багато проблем. Кожного року розширюється сфера контактів усього живого з іонізуючим випромінюванням. Якщо на всі живі організми діяв лише природний радіаційний фон і все живе на Землі пристосовувалось до його звичайного рівня,то в недалекому майбутньому виникне реальна загроза багатократного його збільшення внаслідок діяльності людини.

Слайд 3

Якщо до аварії на Чорнобильскій АЕС слово «радіація» ще було абстрактним поняттям для широких верств населення та й для багатьох фахівців різних галузей, то тепер воно набуло реального і повсякденного значення.

Слайд 4

Зовнішнє опромінення Зовнішнє опромінення - опромінення організму людини джерелами іонізуючих випромінювань, що знаходяться поза тілом. Воно створюється природними радіоактивними ізотопами земної кори – Ураном, Торієм, Калієм та ін.

Слайд 5

Космічне випромінювання Космічне випромінювання - космічне електромагнітне випромінювання з високою ступінню ізотропності та спектром, характерним для абсолютно чорного тіла з температурою 2,725 кельвіна.

Слайд 6

Цікавий факт Космічне випромінювання в цьому році досягло своєї максимальної за 50 років інтенсивності, на 19% перевищивши всі попередні показники. За заявами вчених, такий сплеск активності випромінювання нічим не загрожує мешканцям Землі, проте виникає необхідність максимально захистити астронавтів, які виходять у відкритий космос.

Слайд 7

Внутрішнє опромінення Внутрішнє опромінення - опромінювання тіла людини та окремих її органів і тканин від джерел іонізуючих випромінювань, що знаходяться в самому тілі. У середньому приблизно 2/3 ефективної еквівалентної дози опромінення, що людина одержує від природних джерел радіації, надходить від радіоактивних речовин, що потрапили в організм із їжею, водою і повітрям.

Слайд 8

Радон Найбільш небезпечним є Радон і продукти його розпаду. Він постійно утворюється у грунті на Землі. Оскільки він являється інертним газом, то поступово виходить в атмосферу. Для того щоб запобігти концентрації Радону, необхідно провітрювати приміщення, а особливо ті, котрі знаходяться біля грунту.

Слайд 9

Радіоактивне випромінювання штучного походження До штучної радіації належать рентгенівські промені, які використовуються для діагностики та лікування різних захворювань, але вони також можуть стати причиною виникнення опіків, вроджених дефектів, а іноді і раку. Рентгенівські промені можуть випромінювати несправні телевізори. Ще один приклад штучної радіації, є випромінювання мікрохвильових печей.

Слайд 10

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія