X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Вплив радіації на організм людини"

Завантажити презентацію

"Вплив радіації на організм людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив радіації на організм людини Види випромінювання Джерела радіації Вплив та його наслідки Мутагенні властивості

Слайд 2

Види випромінювання Альфа-випромінювання; Бета-випромінювання; Гамма-випромінювання;

Слайд 3

Джерела радіації Природні: Зовнішні(перельотах літаком, через дію космічних променів. Наприклад, при походах в гори Ви піддаєтеся більш сильному впливу природного радіаційного фону, ніж поблизу рівня моря. Іншими словами, де б ми не знаходилися, ми все одно піддаємося впливу невеликого радіаційного фону) Внутрішні(ті, що отримує людина від природних джерел радіації, що надходять в організм з їжею, водою і повітрям)

Слайд 4

Штучні: Атомна енергетика Рентгенологічні процедури

Слайд 5

Річні ефективні еквівалентні дози, мкЗв/год Космічневипромінювання 32 Опромінення від будматеріалів і на місцевості 37 Внутрішнє опромінення 37 Радон-222, радон-220 126 Медичніпроцедури 169 Випробовування ядерної зброї 1,5 Ядерна енергетика 0,01 Всього 400

Слайд 6

Вплив та його наслідки Перелік наслідків дії іонізуючого випромінювання на людину постійно зростає. Сьогодні до нього входять такі захворювання (Яблоков, 2002): ураження гострою променевою хворобою; розвиток лейкозу, лейкемії та ін. пухлинних хвороб крові; виникнення злоякісних новоутворень (раків) будь-яких органів; порушення генетичного коду (мутаційні зміни); ураження нервової системи, кровоносних та лімфатичних судин; пошкодження органів зору, помутніння кришталика ока, розвиток катаракти; порушення обміну речовин та ендокринної рівноваги; виникнення тимчасової або постійної стерильності та імпотенції; розвиток імунодефіциту, підвищення чутливості організму до звичайних захворювань; порушення психічного та розумового розвитку; прискорення старіння організму. 

Слайд 7

хвороби, що виникли або загострилися під впливом радіаці гостра та хронічна променева хвороба; локальне променеве ураження; лейкемія; лейкоз; рак легенів; рак щитовидної залози; рак шлунку; рак печінки; рак молочної залози; рак шкіри; ін. ракові пухлини органів і тканин; злоякісні лімфоми; злоякісні пухлини мозку; злоякісні пухлини кісток та суглобних хрящів; мієломна хвороба; апластична анемія; ерітромієлодісплазія; ін. онкологічні захворювання.

Слайд 8

Наслідок дії іонізуючого випромінювання  можна  представити в наступному порядку: зміни в соматичних клітинах, які приводять до виникнення злоякісних пухлин (частіше виникають при великих дозах опромінення); генетичні мутації, які впливають на майбутні покоління (залежать від дози і потужності дози); вплив на зародок і плід, внаслідок опромінення матері в період вагітності; смерть в момент опромінення.

Слайд 9

Мутації Мутації в статевих клітинах - генетичні - передаються наступним поколінням. Мутації в любих інших клітинах організму - соматичні - успадковуються тільки дочірніми клітинами і діють лише на той організм, в якому виникли.

Слайд 10

Вплив на статеві хромосоми Нормальний набір статевих хромосом людини, зібраний в групи. Набір хромосом рентгенолога, який проробив з рентгенівськими променями 25 років.

Слайд 11

Генетичні  мутації  поділяються на: домінантні і рецесивні. Домінантні проявляються в випадку, якщо ушкоджені обидва гени в хромосомі. Вони викликають різні захворювання. Відомо біля 500 хвороб людини, які є наслідком одиночної домінантної генної мутації. Це полідактилія, ретинобластома, карликовість та інш. Рецесивні проявляються тільки в випадках, коли ушкоджується ген однієї з хромосом. Доза радіації, необхідна для подвоєння частоти мутації знаходиться в діапазоні 0,5-2,5 Зв!

Слайд 12

Мутації під впливом радіації

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія