X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив Мобільного телефону на здоров'я людини

Завантажити презентацію

Вплив Мобільного телефону на здоров'я людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вода в організмах

Слайд 2

Вода – матриця життя Вода, що міститься в організмі, якісно відрізняється від звичайної води - це структурована вода. Завдяки сучасним методам фізичного експерименту було доведено, що в найтіснішому контакті з біологічними молекулами, вода знаходиться неначе в замерзлому стані (має структуру льоду). Такі «льодяні» структури води є матрицею життя. Без них неможливе саме життя. Лише їх наявність дає можливість перебігу важливих для життя біофізичних та біохімічних реакцій, наприклад, проведення енергії від місця її надхождення до місця використання в організмі.

Слайд 3

Молекула води Молекула води –Н2О. Складається з двох атомів водню, сполучених з атомом кисню міцним ковалентним зв’язком. Вона полярна, на її полюсах розміщені позитивний і негативний заряди. Завдяки цьому дві молекули можуть притягуватися одна до одної за рахунок сил електростатичної взаємодії між негативним зарядом на атомі кисню і позитивним зарядом на атомі водню. Цей тип зв’язку – водневий. Він у 15-20 разів слабший за ковалентний.

Слайд 4

“Гідро” (лат?) - вода Всі речовини по відношенню до води поділяються на дві групи: 1. Гідрофільні – ті, що добре розчиняються у воді; “філео” – той, що любить воду. До них належать цукор, сіль, амінокислоти. 2. Гідофобні – ті, що практично нерозчинні у воді; “фобос” – той, що боїться води. До них належать ліпіди.

Слайд 5

Різні стани води

Слайд 6

Вода в харчуванні

Слайд 7

Вода в харчуванні

Слайд 8

Вільна вода Вільна - (структурована) вода міститься в клітинному соку плодів та овочів В ній разчинені цукор, кислоти, мінеральні солі та інші важливі речовини. Така вода легко видаляється з організму висушуванням. Плоди та овочі містять вільної води більше, ніж зв’язаної. Вода, яка знаходиться в міцному зв’язку з різноманітними речовинами, не може бути відокремленою від них без змін у їхній будові. Тому, всмоктується вона поступово, в міру її звільнення.

Слайд 9

Вода для рослин

Слайд 10

Вода в організмі людини Робота клітин тіла може відбуватися тільки тоді, коли оточуюче їх середовище містить воду в достатній для життє- діяльності кількості. Вода в тілі грає роль океану, в якому плавають кораблі-молекули, що поєднуються одна з одною та обмінюються через воду певною інформацією.

Слайд 11

Вода в організмі людини Доросла людина складається на 70% води. У людини масою 70 кг міститься 50 кг Н2О. Це близько 20 літрів. Як же розподілена вода в організмі, адже вона входить в усі тканини й органи? - в головному мозку – 71 - 85%; - в крові – 83%; - в серці, легенях, нирках – 80%;  - в кістках –20-30%; - в зубній емалі – 0,3% . Втрата тканинами 10% води смертельна.            Слина, шлунковий сік, вміст кишечника, сеча, піт, сльози все це вода. Ми являємо собою систему поєднаних судин, по яких безперервно рухаються потоки різноманітних рідин, що досить тісно взаємодіють між собою і, які є основою життя. За 70 років життя людина випиває та з’їдає близько 50 тонн води

Слайд 12

Джерела води в організмі 1) вода, що вживається під час пиття - 1л; 2) вода, що міститься в їжі - 1л; 3) вода, що утворюється в організмі при обміні білків, жирів та вуглеводів - 300 - 350 см3. Для нормальної діяльності організму важливо, щоб надходження Н2О в організм повністю покривало її використання. Відношення кількості використаної води до кількості виділеної складає водний баланс. Якщо води виділяється з організму більше, ніж поступає, то виникає відчуття спраги. Якщо в організм не поступає вода, це гірше, ніж в нього не поступатиме їжа.

Слайд 13

Розподіл води в організмі Розподіл води залежить від віку, статі, м’язової маси, статури та кількості жирів. Вміст води в різних тканинах розподіляється таким чином: - легені, серце та нирки - 80%; - скелетна мускулатура та мозок - 75%; - шкіра та печінка - 70%; - кістки - 20%; - жирова тканина - 10%. Отже, у людей з переважанням м’язової тканини над жировою в організмі міститься більше води. У худих людей менше жиру і більше води. У чоловіків на воду приходиться 60%, у жінок - 50% від маси тіла. У людей похилого віку більше жиру і менше м’язів. В середньому в організмі чоловіків та жінок старших 60 років міститься 45% - 50% води.

Слайд 14

Вода в крові Кров – одне з основних внутрішніх середовищ живих істот. В організмі дорослої людини знаходиться близько 5-6 літрів крові. Основну її частину складає рідка міжклітинна речовина – плазма. В плазмі розчинені органічні і неорганічні речовини. Вода в плазмі складає близько 90-92%, інші 8-10% - це білки, жири, глюкоза, мінеральні солі та інші речовини. Зміна складу плазми згубно діє на організм. Надлишок речовин видаляється з плазми через органи виділення.

Слайд 15

Вода в лімфатичній системі Лімфатична система відіграє велику роль в іммунній функції організму і є бар’єром для мікробів та інших шкідливих частин. Все затримується в лімфатичних вузлах. Дренажна функція лімфатичної системи здійснюється всмоктуванням з тканин води з розчиненими в ній білками, продуктів разпаду клітин і бактерій. Об’єм утвореної лімфи залежить від кількості води, що знаходиться в міжклітинних проміжках тканин організму, і розчинених в ній хімічних речовин та білків. Загальна кількість білка, що поступає з лімфою в кров – це приблизно 100 г на добу. Загальна кількість лімфи, що проходить по лімфатичних судинах за добу близько 4 літри.

Слайд 16

Виділення води з організму Основні органи, що виділяють воду з організму - це нирки, легені, потові залози та кишечник: - нирками за добу видаляється 1,2 - 1,5 л води в складі сечі; - потовими залозами - 500 - 700 см3 на добу; - легенями у вигляді водяної пари - 350 см3; - через кишечник з калом - 100 - 150 см3.

Слайд 17

Функції води в організмі збереження об’єму клітин організмів; надання тургору (пружності) клітинам; середовище, в якому відбуваються всі хімічні реакції; безпосередня участь в хімічних реакціях; збереження організму від коливань температури; розчинник всіх необхідних речовин; речовина для переміщення крові, лімфи, соку у рослин; виділення продуктів обміну; змащувальний матеріал у суглобах; випаровування води – захисна реакція; джерело кисню і водню в результаті фотосинтезу.

Слайд 18

Колообіг води в природі

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія