X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Водорості

Завантажити презентацію

Водорості

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Різноманітність водоростей

Слайд 2

Мета уроку: Сформувати знання про різноманітність водоростей ,їх роль в екосистемі. Розвивати вміння порівнювати різні відділи водоростей . Виховувати раціональне ставлення до навколишнього середовища.

Слайд 3

« Вірю не вірю» Чи вірите ви, що... І. Усі водорості живуть у воді. 2. Усі вони одноклітинні. 3. Розмір водоростей може бути кілька десятків метрів. 4. Є водорості різного кольору, 5. Розмноження у водоростей тільки статеве. 6. Водорості живуть усередині іншого організму. 7. У клітинах водоростей одне ядро. 8. Усі вони автотрофи. 9. Водоростям притаманне чергування поколінь. 10. Вони не здатні до фотосинтезу.

Слайд 4

Відповіді

Слайд 5

Є змії стометрові, Зелені і лілові, Є бурі і бордові. А капитану в морі Від них велике горе…

Слайд 6

Водорості Зелені діатомові червоні Бурі

Слайд 7

Зелені водорості Одноклітинні багатоклітинні Колоніальні

Слайд 8

Зелені водорості – це найбільший на даний час відділ водоростей. За приблизними підрахунками сюди входить близько 500 родів і від 13 000 до 20 000 видів. Всі вони відрізняються в першу чергу чисто-зеленим кольором, схожим на забарвлення вищих рослин, яке викликане переважанням хлорофілу над іншими пігментами.

Слайд 9

Зелені водорослі. Верхній ряд, зліва на право: хламідомонада, хлорелла, мікрастеріас, сценедесмус двуформенийй, вольвокс. Нижній ряд, : спірогіра, улотрикс, ульва, каулерпа, кладофора

Слайд 10

В середині липня 2011 року пляжна смуга китайського міста Циндао, провінція Шаньдун, опинилася під товстим шаром водоростей. Це явище спричинила аномальна спека, яка створила сприятливі умови для розмноження водоростей Enteromorpha prolifera. За тиждень вони огорнули береги, перетворивши узбережжя в щільний зелений килим. Найбільший пляж міста Циндао практично повністю перетворився на болото, але бажаючих скупатися це не зупиняє.

Слайд 11

Зелені водорості

Слайд 12

Діатомові водорості Діатомові водорості — відділ нижчих рослин. Налічує понад 10 тис. сучасних і викопних видів. Мікроскопічні одноклітинні одиночні або колоніальні організми, клітини яких зовні оточені кремнеземним панциром, що складається із двох половинок (стулок).

Слайд 13

Слайд 14

Значення Найважливіші виробники орг.речовин, на них припадає 25% від усієї світової рослинної маси. Джерело живлення для прісноводних і морських тварин. Відмираючи, ці водорості стають живленням для бактерій і найпростіших тварин. Встановлено, що поживна цінність діатомей не поступається поживній цінності картоплі та хлібних злаків, вміст білків і жирів у них навіть вищий. З панцирів викопних форм утворилися поклади осадових порід: діатоміту, доломіту, а також дрібнозернистого порошку – діатомового мулу. Є індикаторами забруднення морської води відходами нафтопродуктів.

Слайд 15

Бурі водорості До відділу Бурі водорості належать 1500 видів організмів, у хлоропластах яких, крім хлорофілу, є ще жовті та бурі пігменти. Це винятково морські водорості, в прісних водоймах їх немає. Вони найбільш високоорганізовані, їхні таломи можуть досягати декількох десятків метрів. Переважним середовищем існування бурих водоростей є холодні моря Північної і Південної півкулі. В Україні на них можна натрапити в Чорному й Азовському морях. Таломи мають буре забарвлення завдяки наявності фукоксантину і хлорофілу.

Слайд 16

БУРІ водорості

Слайд 17

Значення б у р и х водоростей Ламінарію використовують в їжу, так як вона містить багато поживних речовин, вітамінів, йоду... Їх збирають та використовують як добриво, тому що накопичують калій. З них добувають йод, бром, замінники крові. Основне джерело отримання альгінатів, що використовують в харчовій пр-ті для плокращення якості морозива, фруктових соків, мармеладу, зефіру. У паперовій пр-ті для проклеювання паперу. З них виготовляють хірургічні нитки. Одержують барвники для кольорового друку в поліграфії. У текстильній пр-ті для того, щоб тканини були стійкими до води і сонця. Фукус утворює суцільні морські килими на дні. Вимерлі бурі водорості утворили водоростеве вугілля. Велика кількість бурих водоростей утворює підводні зарості – “ морські ліси ”.

Слайд 18

Бура водорость. відбиток на глині бурої водорості Cystoseira partschii з міоцену Сівши. Кавказу.

Слайд 19

Червоні водорості Червоних водоростей в природі є понад 4000 видів. Це також переважно морські організми, але близько 200 видів трапляються й у прісних водоймах. Високорозвинені, їхня довжина сягає 1,2 м. Живуть значно глибше, ніж зелені та бурі водорості. Клітинна оболонка може бути з солями заліза, кальцію, магнію, тоді такі водорості утворюють цілі вапнякові рифи. Червоні вони тому, що мають забарвлення талому від червоного, малинового, жовтувато-червоного до фіолетових кольорів пігмента. Відкладають багрянковий крохмаль.

Слайд 20

ЧЕРВОНІ ВОДОРОСТІ

Слайд 21

Значеня червоних водоростей Є їжею для тварин.-Утворюють кисень.-Використовують в їжу: порфіру називаютьчервоним морським салатом, тому вона введена в промисловукультуру на морських фермах. Є їжею для тварин.-Утворюють кисень. -Використовують в їжу: порфіру називаютьчервоним морським салатом, тому вона введена в промислову культуру на морських фермах.-З кораліни виготовляють препарат для усунення печії. Хондрус лікує дихальні шляхи - Агар застосовують у мікробіології. -Запасають багрянковий крохмаль.

Слайд 22

Конкурс: Впізнай « земляка»

Слайд 23

Конкурс інтелектуальний „ Олімп”

Слайд 24

Таблиця

Слайд 25

Домашнє завдання Підготувати кросфорд з теми : “ Різноманітність водоростей” Параграф : 28-31.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія