X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
uuuuu

Завантажити презентацію

uuuuu

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

7 АРХІТЕКТУРНИХ ЧУДЕС УКРАЇНИ Підготував учень 10-А класу Тунік Єгор

Слайд 2

Києво-Печерська Лавра, Київ У 1051 році два монаха Анатолій і Феодосій з іншого міста прибули до Києва. Оскільки жити було ніде – почали рити печери і використовувати їх в якості житла. По правді кажучи, у ті далекі часи практично все населення Києва жило в печерах і землянках, за винятком, звичайно ж, знаті. З часом все більшу кількість ченців з’їжджалися в тутешні краї. Підземне місто продовжувало зростати, а пізніше – і надземні кам’яні споруди з храмами. Були зведені могутні стіни, що закривали собою собори, церкви, дзвіниці, входи в безліч печер. У стінах Києво-Печерській Лаврі похований Нестор Літописець, автор відомої «Повісті временних літ», і засновник Москви – Юрій Долгорукий. Зараз Лавра – найбільший православний монастир України.

Слайд 3

Софія Київська, Київ Мало що збереглося від Київської Русі на території сучасного Києва. Спалили завойовники, зруйнув час, не вберегли наступні покоління. Софія Київська – один з багатьох пам’яток архітектури, який зберігся до наших днів. На початку XI століття вона була закладена князем Ярославом Мудрим. Софія ще й відома коронацією Володимира Мономаха. Свого часу Софія була зруйнована сином Юрія Долгорукого. Її спалював хан Менглі-Гірей, грабував хан Батий. Відновлював гетьман Іван Мазепа. Але цим випробування не закінчилися. Храм розграбували більшовики, а трохи пізніше – гітлерівці. Але Софія Київська з гордістю вистояла! Цим місцем можна справді пишатися, тому що воно зберігає 260 кв. метрів мозаїки і 3000 кв. метрів фресок. Це найбільша і унікальна колекція подібного живопису епохи раннього Середньовіччя Європи!

Слайд 4

Дендропарк «Софіївка», Умань, Черкаська область Ви в курсі, звідки взялася пірамідальна тополя в Україні? Сам граф Станіслав Потоцький доставив їх до нас з Італії. А ще він створив чудовий парк «Софіївка» для своєї чарівної дружини Софії. На будівництво парку пішло 6 років, і в далекому 1802 графиня вже насолоджувалася своїм подарунком. У Софії було грецьке коріння, тому невід’ємною частиною основних мотивів парку була еллінська міфологія: давньогрецькі топоніми; річка Стікс; Іонічне море; підземна річка Ахерон; острів Анти-Цирцеї; статуї грецьких мислителів і богів. Відмінний стан парку приваблює сюди щороку велику кількість туристів. В уманському парку кожен знайде собі заняття до душі: пішохідна екскурсія, водна прогулянка на човні або на невеликому пароплаві, катання на конях 

Слайд 5

Заповідник «Кам’янець», Кам’янець-Подільський, Хмельницька область Прекрасний пам’ятник фортифікаційного архітектурного інтернаціоналізму – Кам’янецька фортеця. Ніхто не проходив повз фортеці, через це вона отримала за роки свого існування впливу не одного народу: турки, українці, поляки, росіяни, вірмени. Зараз в стінах фортеці проводять безліч лицарських турнірів і фестивалів. Так само Кам’янець-Подільський полюбили учасники повітряних видів спорту, щороку в травні десятки повітряних куль пролітають над могутніми стінами заповідника «Кам’янець».

Слайд 6

Хотинська фортеця, Хотин, Чернівецька область Усі, напевно, пам’ятають фільм «Три мушкетери» з Боярським у головній ролі!? Так ось зйомки його проходили в прекрасній Хотинській фортеці. У XIII столітті в стародавньому місті Хотині на березі Дністра спорудили фортецю. І хто володів фортецею, той ставав володарем тутешніх територій. Правителями фортеці за всі вісім століть побували як українці, так і турки, і поляки, і молдавани, і австрійці, і росіяни, і знову українці. Як і Кам’янецька фортеця, в Хотині проходили зйомки багатьох фільмів радянських часів. У стінах фортеці знімали такі кінокартини: «Стріли Робін Гуда», «Балада про доблесного лицаря Айвенго».

Слайд 7

Острів Хортиця, Запоріжжя Найбільший острів на Дніпрі (довжина в 12,5 км) – Хортиця. Але не цей факт став причиною внесення його до списку 7 Чудес України. У XV-XVIII століттях на острові утворилися козацькі укріплення Запорізької Січі. На Хортиці жили запорізькі козаки, готувалися до бойових походів, займалися будівництвом своїх знаменитих кораблів – «чайок». У 1709 році Запорізька Січ була зруйнована московськими військами. Лише через 300 років, вона частково була відновлена. Тепер вона виступала в ролі історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на острові Хортиця.Тепер кожен може потрапити в атмосферу тодішньої незалежної республіки козаків, подивитися, як жилося нашим мужнім предкам в куренях, зайти до церкви, побачити роботи козацьких ремісників, поспостерігати, якими умілими вони були наїзниками.

Слайд 8

Херсонес, Севастополь 2000 років тому Чорне море вони називали Понтом Евксинським. Ними були древні греки, які населяли Крим, Приазов’я і Південь сучасної України. Греки були великим народом, який будував міста, воював і успішно займався торгівлею. На пам’ять про колишні часи греки залишили нам руїни Херсонеса. Зараз кожен може прогулятися стародавніми вулицями міста греків, які були знайдені при розкопках археологів. Відвідайте Севастополь, і Ви зможете помилуватися давньогрецькою архітектурою, дізнатися про побут цього народу, не виїжджаючи за межі України.

Слайд 9

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія