X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Укуси змій

Завантажити презентацію

Укуси змій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Укуси змій Робота учня 11-Б класу Потапенка Юрія

Слайд 2

Від укусів змій у світі щорічно страждає близько 2 млн осіб. З них помирає близько 40 тис. Отруєння зміїною отрутою завжди буває небезпечно для життя. Тому дуже важливо вміти надавати потерпілому швидку допомогу, тому що від швидкості надання допомоги дуже часто залежить життя людини.

Слайд 3

Як правило, змії першими на людей не нападають і кусають людей, коли їх потривожать (зачеплять, наступлять і пр.).

Слайд 4

У СНД є 3 види отруйних змій: Гадюки (особливо небезпечні гюрза і ефа). Гаспиди (сюди ж відносяться і кобри). Щитомордники (ямкоголовие). Щитомордник Гадюка ГАспид

Слайд 5

Перша допомога при укусі змії

Слайд 6

Отруєння зміїною отрутою завжди буває небезпечно для життя. Якщо є можливість, то вкушеній змією (після надання першої допомоги) обов'язково треба звернутися в лікувальний заклад, де йому буде введена специфічна протиотрутної сироватки.

Слайд 7

Укус неотруйні змії залишає на тілі дві смужки тонких дрібних подряпин. Від укусу отруйної змії також залишаються дві смужки подряпин, але на кінці кожної з них видно прокол від іклів.

Слайд 8

На малюнку сліди укусів змій: 1-5 - отруйних; 6 - не отруйних.

Слайд 9

Укус будь змії сприймається людиною як укол шпилькою. Але після укусу починають бурхливо розвиватися як місцеві, так і загальні симптоми отруєння.

Слайд 10

До місцевих симптомів відносяться: біль, набряк, підшкірні крововиливи, утворення пухирів, наповнених кров'яним вмістом, збільшення регіонарних (найближчих) лімфовузлів.

Слайд 11

Загальні симптоми отруєння: задишка, запаморочення, серцебиття, частий пульс, нудота (іноді блювота), непритомний стан, колапс або шок.

Слайд 12

Перші хвилини після зміїного укусу потерпілий не відчуває сильного болю. Але вже через 10-15 хвилин вона починає посилюватися, набуваючи пекучий характер, особливо в області укусу. Якщо людині не надати допомогу, то болісна біль буде тривати 3-5 днів.

Слайд 13

Укуси в тулуб і руки небезпечні тим, що в подібних випадках отрута швидше розноситься по всьому організму.

Слайд 14

Надання допомоги:

Слайд 15

Промити ранки від укусу змії водою або будь-яким антисептиком. Ранки від укусу промивають кип'яченою водою або слабким розчином перманганату калію (марганцівка), перекису водню (гидроперит). Накладають суху пов'язку (бажано стерильну).

Слайд 16

Забезпечити потерпілому повний спокій (укласти, зігріти, накрити ковдрами), додати кінцівки піднесене положення для зменшення набряку.

Слайд 17

На місце укусу покласти холод. Можна покласти міхур з льодом, грілку, наповнену холодною водою або змочену в холодній воді чисту матерію. Через 10-15 хвилин холод необхідно поміняти. Холод перешкоджає швидкому всмоктуванню отрути в організм.

Слайд 18

Дати рясне пиття, чай, воду (3-4 л) для зменшення концентрації отрути і більш швидкого виведення його з організму.

Слайд 19

Запобіжні заходи

Слайд 20

Необхідно якомога швидше доставити потерпілого до лікарні.

Слайд 21

Не слід перетягувати кінцівку джгутами, намагатися висмоктати отруту з ранки або розсікти її. Накласти пов'язку.

Слайд 22

Як попередити зміїні укуси

Слайд 23

Взимку змії впадають в сплячку і не представляють ніякої загрози. Навесні ж прокидаються і потребують в посиленому живленні. Мандрівникам і туристам треба знати деякі звички змій.

Слайд 24

Будьте уважні та обережні! Змії люблять грітися на сонці в прохолодну погоду, в решту часу ховаються в старих закинутих будівлях, в густій траві, лежать на стовбурах дерев, що впали. Змії, як правило, першими на людину не нападають і лише, коли порушується їх спокій, вони можуть накинутися.

Слайд 25

Змії не люблять наполегливого переслідування, вони стають агресивними. не ходити босоніж по лісі, по заболочених місцях; носити шкіряні або гумові чоботи або щільні вовняні шкарпетки;

Слайд 26

Особливу увагу зверніть на спальні мішки, так як змії люблять в них грітися. У вечірній і нічний час маскуйте світло в наметі, так як зазвичай отруйні змії повзуть на світло.

Слайд 27

дотримуватися великої обережності, особливо у нічний час, у місцевостях, де водяться отруйні змії; при прогулянці або при зборі грибів і ягід в лісі завжди треба мати в руці ціпок або палицю, за допомогою якої попереду себе слід розсовувати траву, щоб змія могла відповзти.

Слайд 28

Гюрза полює рано вранці, а гадюка і щитомордник з настанням сутінків. Перед кидком гюрза і гадюка загрозливо вигинають передню частину тіла.

Слайд 29

Кобра піднімає передню частину тіла вертикально вгору, роздмухує капюшон, погойдуючись з боку в бік, випускає шипіння.

Слайд 30

Щитомордник, готуючись до нападу, часто і дрібно трясе кінчиком хвоста.

Слайд 31

Ефа згортається в коло, в центрі знаходиться її голова.

Слайд 32

Засоби народної медицини при укусах змій

Слайд 33

При укусі змії акуратно прикладіть до місця укусу кашку з подрібненого насіння конопель (порошок змішують з водою або молоком до отримання густої кашки).

Слайд 34

За словами Авіценни, зола спаленої виноградної лози є протиотрутою при укусі гадюк.

Слайд 35

Свіжий сік петрушки прикладають на марлевих тампонах до місць укусу комах, змій, павуків.

Слайд 36

Часточки часнику або кашку з нього прикладають до місця укусу скорпіонів, змій, бджіл і ос відразу ж після укусу.

Слайд 37

При укусах отруйними комахами та зміями: прикладати до ран? Розжовані листя лавра.

Слайд 38

Згідно старогрецьким джерелами, цибуля, рута запашна і сіль, змішані в пасту і накладені на зміїний укус, допомагають швидкому одужанню.

Слайд 39

Гірчиця з оцтом, прикладена до місця зміїного укусу, виліковує його.

Слайд 40

Нашатирний спирт (5:1) - на 5 крапель води 1 крапля нашатирного спирту. Цукор або мед.

Слайд 41

Ромашка. Кашку з усієї рослини прикласти на місце укусу змії. Міняти через кожну годину.

Слайд 42

Як розрізняти отруйних змій?

Слайд 43

Гадюка звичайна Її довжина 50-60см, сірого кольору (зустрічаються рудої, червоної і чорної забарвлення) з темним зигзагоподібним малюнком на спині. Мешкає в лісах і болотах. Укус дуже хворобливий, але не смертельний.

Слайд 44

Гадюка кавказька Її довжина 40-50см, оранжево-жовтого або яскраво-червоного кольору з зигзагоподібним темним малюнком на спині. Зустрічаються змії чорного кольору (або чорною головою). Поширена по всьому Кавказу. Укус небезпечний для життя.

Слайд 45

Кобра середньоазіатська Її довжина 110-140 см, великих розмірів, забарвлення від світло-жовтого до чорної. Поширена в Узбекистані, Туркменії, Казахстані, Китаї, Індії. Дуже отруйна, укус смертельно небезпечний.

Слайд 46

Ефа піщана Її довжина 50-60см, має забарвлення від сірувато-піщаної до темно-коричневої. На голові світлий малюнок у вигляді силуету птаха, що летить. Поширена в Узбекистані, Туркменії, Казахстані. Укус смертельно небезпечний.

Слайд 47

Цікаві факти

Слайд 48

Учeні вважають, що найдовшою є один з видів анаконди в Південній Америці. Велика анаконда може виростати до 11 м, 10 м досягав досі тільки пітон з Азії, і є єдиним представником таких розмірів. Все ж і серед пітонів такі довгі екземпляри - це велике виключення.

Слайд 49

Удав constrictor, наприклад, має довжину від 3 до 4 м. Найменший удав - це піщаний. Він живе в Греції і має довжину від 30 до 40 см. Песчаный удав

Слайд 50

Найбільш отруйна змія землі живе в Австралії: тайпан. Його отрута може вбити до 218000 мишей. Він має розмір до 3 м і особливо небезпечний тому, що дуже агресивний і зустрічається на континенті практично скрізь.

Слайд 51

Настільки ж отруйна також живе тут тигрова гадюка, але вона більш боязка, та й зустрічається рідше, ніж тайпан. Укус тигровій гадюки вбив би 400 чоловік. Еe отрута в 10 разів сильніша за отруту інший гримучої змії.

Слайд 52

Набагато ядовитее всіх наземних змій морські змії. Найбільше їх в Тихому океані. Вони живуть у морі і виходять на берег тільки для розмноження.

Слайд 53

Морські змії (Hydrophiidae) звичайно мають довжину близько 1 м, хоча деякі екземпляри досягають 2 м. В Атлантичному океані морських змій немає, а в Тихому океані налічується близько 50 видів власне морських змій сімейства Hedrophiidae і кілька видів морських бородавчастих змій (Acrochordidae). Вони мешкають головним чином в західній частині океану, між Австралією і Південно-Східною Азією, біля берегів Нової Зеландії, Тасманії, в районі Гавайських і Галапагоських островів.

Слайд 54

Багато зміїні отрути можуть застосовуватися в незначній дозуванні для медичних цілей. Поряд з безпосереднім використанням в якості ліків вони сприяють пошуку нових. Отрути допомагають пояснити багато процесів і краще їх зрозуміти, а також знайти нові активні речовини.

Слайд 55

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія