X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Укуси отруйних змій

Завантажити презентацію

Укуси отруйних змій

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Укуси отруйних змій

Слайд 2

1. Гадюкові.Піщана ефа

Слайд 3

Гюрза

Слайд 4

2. Аспідні.Очкова змія

Слайд 5

Аспід

Слайд 6

3. Ямкоголові.Гадюка звичайна

Слайд 7

Гадюка степова

Слайд 8

Укус змії. Укус змії не смертельний для людини. За останні 200 років в Криму від укусу змії ніхто не помер. Найчастіше укус відбувається випадково - якщо наступити на змію під час збору ягід, грибів, хмизу. Також часті укуси при спробі зловити гарну зміючку. Ніколи такого не робіть! При укусі гадюки з'являється сильний біль, виникає набряк в місці укусу, який швидко зростає і поширюється на значну частину тіла. Характерна сонливість і непритомність, іноді збудження і судоми. Смерть після укусу змії в Україні рідкість. Ознаки зміїного укусу: Чітко виділені одна або дві точкові ранки або подряпини. Збільшуваний набряк навколо укусу і больові відчуття в місці ураження. Блювання, холодний піт, лихоманка, сонливість, сильна нудота, слабкість в області м'язів. Порушення зору, а саме «роздвоєння» в очах. Утруднене дихання.

Слайд 9

Що не можна робити при укусі змії: Ні в якому разі не можна ловити і вбивати змію. Крім марної втрати часу часто це додає ще одного укушеного. Ні в якому разі не можна накладати джгут! Він не перешкоджає поширенню отрути, зате може викликати омертвіння кінцівки і гангрену. Заборонено пити алкоголь. Алкоголь прискорює поширення отрути з кров'ю по всьому тілу. Не можна робити надрізи, вони неефективні. Не можна припікати місце укусу. Під час укусу змії отрута проникає глибоко під шкіру і припікання не здатне її зруйнувати. Забороняється накладати зігріваючі компреси і мазати зігріваючими мазями.

Слайд 10

Що потрібно робити при укусі змії: Постарайтеся якомога швидше відірвати змію від шкіри - чим менше час укусу, тим менше отрути потрапить в організм. Відсмокчіть отруту з ранки, постійно спльовуючи слину. Дія отрути залежить, від кількості, яка потрапить в організм. Прикладіть на місце укусу холод. Якщо укус в кінцівку, треба зняти з неї все - взуття, шкарпетки, браслети, годинник, кільця і тд.. Потерпілого потрібно в найкоротші терміни доставити до лікарні. Якщо укус в ногу - треба переносити на носилках. Давати пити багато рідини (але не алкоголю!). Залишайтеся в повному спокої і тут же відправте кого-небудь за допомогою, власноруч викличте машину швидкої допомоги. Для того щоб отрута не мав можливості поширюватися по організму в прискореному темпі, постарайтеся рухатися якомога менше. Виробляємо дезінфекцію рани за допомогою зеленки або йоду, після чого накладаємо тугу пов'язку на місце ураження. Потрібно якнайшвидше госпіталізувати потерпілого, так як тільки в лікарні йому зможуть ввести спеціальну поливалентную протизміїна сироватка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія