X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тип Членистоногі

Завантажити презентацію

Тип Членистоногі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Усе, що ви говорите, будь – яке ваше припущення – це етап пізнання, тому воно має право бути. А. Яблоков

Слайд 2

Тип Членистоногі (Arthropoda) ознаки: Тришаровість (ектодерма, мезодерма, ентодерма). Двобічна симетрія. Неоднакова членистість тіла. Злиття сегментів у відділи. Наявність членистих кінцівок. Зовнішній хітиновий скелет, до якого прикріплюються м'язи. Періодичне линяння.

Слайд 3

А. Світлофор 1. Тіло членистоногих вкрите хітиновим покривом. 2. За типом харчування раки належать до паразитів. 3. Рак росте в період линьки. 4. Рак має більше 10 пар ходильних ніг. 5. На голові у рака розміщені протоки зелених залоз. 6. Річковий рак має членисті кінцівки. 7. Тіло членистоногих посегментоване. 8. Ракоподібні мають прості очі.

Слайд 4

Б. Аукціон Відділи тіла. Кількість вусиків. Органи зору. Органи руху. Травна система. Дихальна система. Кровоносна система. Видільна система. Нервова система. Розмноження. Запліднення. Розвиток. Охарактеризуйте ракоподібних

Слайд 5

Особливості будови та життєдіяльності ракоподібних

Слайд 6

В. Чомучка 1. Чому під час варіння рак червоніє? 2. Чому самці ваблячого краба здійснюють “шлюбний танок”? 3.Чому циклопи мають таку назву?

Слайд 7

Клас Павукоподібні. Особливості будови та життєдіяльності Задачі уроку: З'ясувати будову та основні процеси життєдіяльності павукоподібних. Визначити особливості їх будови у зв'язку з наземним середовищем існування. Арахнологія (Arachnida) – це наука, яка вивчає павукоподібних.

Слайд 8

Павучата звичайного хрестовика виходять з кокону

Слайд 9

Особливості будови та життєдіяльності павукоподібних

Слайд 10

Особливості будови та життєдіяльності ракоподібних та павукоподібних

Слайд 11

Робота з новими термінами та поняттями Довідка: А) травлення поза організмом під дією соку отруйних залоз; Б) верхні щелепи; В) видозмінені кінцівки, в яких знаходяться протоки залоз; Г) особлива рідка тканина внутрішнього середовища; Д) ногощупальця; Ж) явище, при якому самки відрізняються від самців; З) трубочки, якими повітря надходить до тканин і органів. Відповідь: 1Б, 2Д, 3В, 4Г, 5З, 6Ж, 7А. 1. Хеліцери – це 2. Педипальпи – це 3. Павутинні бородавки – це 4. Гемолімфа – це 5. Трахеї – це 6. Статевий диморфізм – це 7. Позакишкове травлення – це Б) верхні щелепи Д) ногощупальця В) видозмінені кінцівки, в яких знаходяться протоки залоз Г) особлива рідка тканина внутрішнього середовища З) трубочки, якими повітря надходить до тканин і органів Ж) явище, при якому самки відрізняються від самців А) травлення поза організмом під дією соку отруйних залоз

Слайд 12

Загадки Він мисливець хоч куди – Сітки ставляє завжди. А тоді сидить та слуха – Чи не попадеться муха? Вириватися не слід! З’їсть він муху на обід. (Павук) Не руками снувалося, Не руками і ткалося, Десь далеко вродилося, У куточку вмостилося. Сидить злодій тихо-тихо, Комусь буде лихо-лихо. (Павутина і павук) Висить сито руками не вито. (Павутина) Якої пряжі нема в продажі? (Павутинної) Ану, хто з Вас вгадає, Що за хазяїн ніг вісім має? Снує з ниток тонкі сіті, Щоб мушки в них ловити? (Павук) У бабине літо Легке срібне сито, Не руками ткане, Летить ось над нами. Що ж це, дитинко? Це - … (Павутинка) Вісім лапок працьовитих вміють сіточку зробити, між гілок прилаштувати та на мушок полювати. (Павук) В нього восьмеро очей, ніжки від самих плечей. З павутинки робить сітку: Восени, зимою, влітку. (Павук)

Слайд 13

Домашнє завдання Опрацювати § 22, сторінка103, питання 1 – 4. Підготувати - повідомлення про: павуків, кліщів, сольпуг, скорпіонів, косариків. З’ясувати: Чому членистоногі мають обмежені розміри порівняно із хребетними тваринами?

Слайд 14

Хвилинка – цікавинка У 1787 році павуки допомогли французьким військам перемогти голландців. Французький офіцер Катрмер Д’Ісонваль, перебуваючи у голландському полоні, спостерігав за поведінкою павуків і навчився передбачати зміни погоди. Якимось чином йому вдалося передати командуванню французької армії листа, де він радив не припиняти наступ, бо незабаром вдарять морози. І дійсно, коли настало похолодання, французи перейшли по льоду ще недавно затопленої землі.

Слайд 15

У бабине літо Легке срібне сито, Не руками ткане, Летить ось над нами.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія