Тип Членистоногі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Усе, що ви говорите, будь – яке ваше припущення – це етап пізнання, тому воно має право бути. А. Яблоков
Тип Членистоногі (Arthropoda) ознаки: Тришаровість (ектодерма, мезодерма, ентодерма). Двобічна симетрія. Неоднакова членистість тіла. Злиття сегментів у відділи. Наявність членистих кінцівок. Зовнішній хітиновий скелет, до якого прикріплюються м'язи. Періодичне линяння.
А. Світлофор 1. Тіло членистоногих вкрите хітиновим покривом. 2. За типом харчування раки належать до паразитів. 3. Рак росте в період линьки. 4. Рак має більше 10 пар ходильних ніг. 5. На голові у рака розміщені протоки зелених залоз. 6. Річковий рак має членисті кінцівки. 7. Тіло членистоногих посегментоване. 8. Ракоподібні мають прості очі.
Б. Аукціон Відділи тіла. Кількість вусиків. Органи зору. Органи руху. Травна система. Дихальна система. Кровоносна система. Видільна система. Нервова система. Розмноження. Запліднення. Розвиток. Охарактеризуйте ракоподібних
В. Чомучка 1. Чому під час варіння рак червоніє? 2. Чому самці ваблячого краба здійснюють “шлюбний танок”? 3.Чому циклопи мають таку назву?
Клас Павукоподібні. Особливості будови та життєдіяльності Задачі уроку: З'ясувати будову та основні процеси життєдіяльності павукоподібних. Визначити особливості їх будови у зв'язку з наземним середовищем існування. Арахнологія (Arachnida) – це наука, яка вивчає павукоподібних.
Робота з новими термінами та поняттями Довідка: А) травлення поза організмом під дією соку отруйних залоз; Б) верхні щелепи; В) видозмінені кінцівки, в яких знаходяться протоки залоз; Г) особлива рідка тканина внутрішнього середовища; Д) ногощупальця; Ж) явище, при якому самки відрізняються від самців; З) трубочки, якими повітря надходить до тканин і органів. Відповідь: 1Б, 2Д, 3В, 4Г, 5З, 6Ж, 7А. 1. Хеліцери – це 2. Педипальпи – це 3. Павутинні бородавки – це 4. Гемолімфа – це 5. Трахеї – це 6. Статевий диморфізм – це 7. Позакишкове травлення – це Б) верхні щелепи Д) ногощупальця В) видозмінені кінцівки, в яких знаходяться протоки залоз Г) особлива рідка тканина внутрішнього середовища З) трубочки, якими повітря надходить до тканин і органів Ж) явище, при якому самки відрізняються від самців А) травлення поза організмом під дією соку отруйних залоз
Загадки Він мисливець хоч куди – Сітки ставляє завжди. А тоді сидить та слуха – Чи не попадеться муха? Вириватися не слід! З’їсть він муху на обід. (Павук) Не руками снувалося, Не руками і ткалося, Десь далеко вродилося, У куточку вмостилося. Сидить злодій тихо-тихо, Комусь буде лихо-лихо. (Павутина і павук) Висить сито руками не вито. (Павутина) Якої пряжі нема в продажі? (Павутинної) Ану, хто з Вас вгадає, Що за хазяїн ніг вісім має? Снує з ниток тонкі сіті, Щоб мушки в них ловити? (Павук) У бабине літо Легке срібне сито, Не руками ткане, Летить ось над нами. Що ж це, дитинко? Це - … (Павутинка) Вісім лапок працьовитих вміють сіточку зробити, між гілок прилаштувати та на мушок полювати. (Павук) В нього восьмеро очей, ніжки від самих плечей. З павутинки робить сітку: Восени, зимою, влітку. (Павук)
Домашнє завдання Опрацювати § 22, сторінка103, питання 1 – 4. Підготувати - повідомлення про: павуків, кліщів, сольпуг, скорпіонів, косариків. З’ясувати: Чому членистоногі мають обмежені розміри порівняно із хребетними тваринами?
Хвилинка – цікавинка У 1787 році павуки допомогли французьким військам перемогти голландців. Французький офіцер Катрмер Д’Ісонваль, перебуваючи у голландському полоні, спостерігав за поведінкою павуків і навчився передбачати зміни погоди. Якимось чином йому вдалося передати командуванню французької армії листа, де він радив не припиняти наступ, бо незабаром вдарять морози. І дійсно, коли настало похолодання, французи перейшли по льоду ще недавно затопленої землі.
Схожі презентації
Категорії