X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Суниці

Завантажити презентацію

Суниці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Суниця — багаторічна низькоросла світлолюбна рослина родини Розові класу Дводольні. Поширена на Поліссі, в Лісостепу, Карпатах. Часто утворює суцільні зарості. Найвищі урожаї дає протягом трьох перших років вирощування.

Слайд 3

Існує більш ніж 20 видів суниці та багато гібридів і культурних сортів. Культурні сорти звичайно відомі як «полуниця», серед них найпоширеніша Полуниця садова (клубника).

Слайд 4

Суниця лісова росте в хвойних і мішаних лісах, на лісових галявинах, серед чагарників, на узбіччях доріг і на узліссях.

Слайд 5

Стебло прямостояче або висхідне, до 30 см заввишки. Кореневище коротке з тонкими корінцями, та довгими повзучими пагонами-вусами.

Слайд 6

Листки складні трійчасті, прикореневі, на довгих черешках; зверху темно-зелені, знизу світло-зелені, із зубчастими краями. Густо вкриті притиснутими шовковистими волосками.

Слайд 7

Квітки білі (до 20 мм у діаметрі), правильні, 5-пелюсткові, двостатеві, на довгих тонких квітконіжках, зібрані у щиткоподібні суцвіття. Тичинок і маточок багато, вони розміщені на випуклому квітколожі. Цвітуть у травні - червні, плоди достигають у червні - липні. Плід - поникла яскраво - червона ягода.

Слайд 8

Плоди вживають у їжу. Вони є прекрасною сировиною для виготовлення високоякісних вин. Плоди і листки суниці багаті на вітаміни. Вони безцінне джерело вітаміну C. Плоди вживають як сурогат чаю.

Слайд 9

У науковій медицині застосовують плоди і листки суниці як слабкий сечогінний засіб, а самі плоди як потогінний засіб. Листки використовують при гіпертонії, для поліпшення роботи серця і обміну речовин. Чашолистки допомагають при розладах травлення. Корені суниці застосовують від ревматизму. Свіжі плоди прикладають до місць, уражених екземою, а соком виводять ластовиння і лишаї. Соком ягід натирають вулики, щоб запобігти захворюванню бджіл. У косметичній практиці застосовують живильні маски з ягід суниці.

Слайд 10

Збирають стиглі ягоди суниці вранці, в суху погоду або в кінці дня до появи роси. Ягоди збирають обережно і зразу ж вживають в їжу або відправляють для переробки. Свіжі ягоди в звичайних умовах довго не зберігаються. Зібрані ягоди пакують у невеликі (по 2-3,5 кг), кошики або решета.

Слайд 11

Сушать їх у печах або сушарках при t - 60-65°, розкладаючи тонким шаром на решетах. Висушені плоди пакують у мішки вагою по 50 кг і зберігають у сухих, добре провітрюва- них приміщеннях. Плоди можуть пошкоджува- тися комірними хрущиками. Свіжі плоди також часто заморожують.

Слайд 12

Листки суниць збирають під час цвітіння рослини, обриваючи їх без черешків. Сушать на горищах або під наметами, розкладаючи тонким шаром на решетах і періодично перемішуючи. Сухі листки пакують у тюки по 50 кг і зберігають у сухих прохолодних приміщеннях.

Слайд 13

Промислова заготівля можлива у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, на півночі Хмельницької і Сумської, у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій і Закарпатській областях. Запаси сировини значні, часто утворюють суцільні зарості.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія