X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сонячний удар"

Завантажити презентацію

"Сонячний удар"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Фахівці розповідають: “Ми отримуємо сонячний удар, коли обличчя і голова знаходяться під сонцем протягом тривалого періоду часу. На відміну від сонячних опіків, які викликані надмірною дією ультрафіолетового (УФ) випромінювання, сонячний удар є продуктом довгих хвиль, що випромінюють тепло. При сонячному ударі організм не в змозі регулювати тепло, і це в більшості випадків призводить до підвищення температури тіла і лихоманки”.

Слайд 3

Найбільш схильні сонячним ударам світлошкірі люди, діти, літні люди. При перегріві у людини посилюється потовиділення, з'являється задишка, дихання стає частим і неглибоким.

Слайд 4

Симптоми сонячного удару: - Гаряча і суха шкіра - Прискорене серцебиття і пульс - Пітливість - Прискорене дихання - Підвищення температури тіла - М’язові спазми, судоми - Головні болі - Нудота - Сплутаність свідомості - Запаморочення

Слайд 5

Перша допомога Людину треба негайно доставити в тінь, зняти одежу і спробувати надати напівсидяче положення. Якщо під рукою є вода ( краще мінеральна без газу ) або просто трохи підсолену холодну воду, холодний зелений або чорний чай . , дайте людині попити маленькими ковтками, протріть тіло і змочіть холодною водою голову. Хворий повинен полежати протягом деякого часу, до 30-40 хвилин, після чого він може прийняти прохолодний душ або ванну. Бажано на шляху в душ і в душі кому-небудь перебувати з хворим, особливо, якщо хворий - літня людина.

Слайд 6

При головних болях можна дати хворому таблетку анальгіну чи аспірину. Якщо хворого нудить або рве - голову треба повернути убік, стежачи за тим, щоб маси блювоти не потрапили в дихальні шляхи. Можна змочити ватку нашатирним спиртом і час від часу підносити до носа хворого.

Слайд 7

Слайд 8

Поради з профілактики сонячного удару 1) В перші дні пляжного відпочинку потрібно бути в тіні, особливо в години, найбільш агресивного сонця - з 10 до 16 годин. 2) Перші сонячні ванни повинні бути тривалістю не більше, ніж 10-15 хвилин, особливо для людей зі світлою шкірою. 3) Поступово варто збільшувати час перебування на сонці, але загальна кількість перебування на сонці в день не повинна перевищувати 2 години, з обов'язковими перервами на купання у водоймі, басейні, відпочинку в тіні, душ. 4) Безпечніше загар приймати не в статичній позі, а при русі.

Слайд 9

5) Сонячні ванни не повинні бути відразу після їжі, бажано, щоб після прийому їжі пройшло не менше години часу. 6 ) При знаходженні на сонці потрібно обов'язково захищати голову капелюхом з полями, панамкою з натуральних матеріалів. 7) У жодному разі не можна втамовувати спрагу на пляжі пивом або алковмісними коктейлями. Допоможуть впоратися зі спрагою прохолодні кисломолочні напої, зелений чай, відвар шипшини, негазована мінеральна вода. 8) Одяг для жарких днів потрібно вибирати з натуральних матеріалів світлих відтінків. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія