X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
шкіра

Завантажити презентацію

шкіра

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ШКІРА. Типи шкіри. Функції шкіри учениця 8 класу Сліпецька Іра

Слайд 2

Шкіра - загальний покрив тіла, який захищає організм від зовнішніх подразників. Шкіра

Слайд 3

Шкіра складається з трьох шарів: зовнішнього - епідермісу, власне шкіри - дерми та підшкірної жирової клітковини. Епідерміс - це шар шкіри, утворений багатошаровим плоским епітелієм. Він, у свою чергу, поділяється на два шари: поверхневий - роговий і глибший - ростковий. Під епідермісом у людини розташована власне шкіра, або дерма (від грец. дерма - шкіра). Це шар щільної сполучної тканини, що складається з еластичних і колагенових волокон. У дермі містяться різні рецептори сальні й потові залози, волосяні сумки, кровоносні та лімфатичні судини. Сальні залози виділяють секрет - шкірне сало.

Слайд 4

ФУНКЦІЇ ШКІРИ 1. Являється бар’єром між зовнішнім середовищем і внутрішнім середовищем організму. 2. Захищає організм від інфекції, механічних і фізичних ушкоджень і втрати рідини. Крім того в шкірі ще є потові і сальні залози, які виділяють піт і жир, у яких містяться кислоти, що служать хімічними засобами захисту від грибів і бактерій. 3. Відіграє важливу роль у регуляції температури тіла (звуження і розширення кровоносних судин, виділення поту, на шкірі росте волосся, яке створює захист від холоду).

Слайд 5

4. Один з органів почуттів (знаходяться фізичні рецептори, що сприймають тиск, біль, холод, тепло). 5. Один з органів виділення (з потом видаляються продукти розщеплення білків, вода, солі). 6. Місце депонування енергетичного матеріалу – жирів, а при певних умовах – води, мінеральних солей, вітамінів (особливо вітаміну D3, який тут і утворюється). 7. Виконує дихальну функцію (шкірне дихання становить 1% загального газообміну).

Слайд 6

Типи шкіри Є паро типів шкіри: Нормальна шкіра зустрічається рідко. Вона матова, без лишнього блиску, з легким рум’янцем, без дефектів. Така шкіра добре переносить мило і воду. Але це не значить, що вона не потребує догляду. Суха шкіра - ніжна, бархатна. В неї є свої достоїнства і недоліки. Вона тонка, але більше любої другої шкіри піддається впливу сонця і вітру, температури і вологості. На сухій шкірі вже в ранньому віці появляються морщинки, особливо навколо очей і носа. Така шкіра погано переносить воду: після вмивання появляється почуття стягування. З такою шкірою достатньо багато турбот. Жирна шкіра постійно блистить, пори на ній розширені. Під впливом інфекції на ній можуть виникати подразнення, запалення. У такої шкіри є і позитивні якості: вона довго залишається еластичною, на ній пізніше виникають морщини і з віком жирна шкіра стає краще.  Комбінована або змішіна, шкіра обличчя має ознаки і жирної і сухої шкіри – це результат не правильного догляду за шкірою.

Слайд 7

План Шкіра Типи шкіри Функції шкіри Висновок

Слайд 8

Висновок Бажання володіти бездоганною шкірою завжди підштовхувало випробувати на собі всі засоби і способи догляду за нею. Але в гонитві за дивом, ми забуваємо, що на нашу шкіру впливають ще багато факторів: навколишнє середовище, погане харчування, споживання кофеїну, неправильний режим сну, недолік руху та інші. А адже саме вони стають, як правило, визначальними при формуванні нашого типу шкіри.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія