Рись канадська
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Канадська рись Канадська рись або північноамериканська рись - ссавець родини котячих. Це - близький родич євразійської рисі, хоча в деяких характеристиках канадська рись подібніша до рудої рисі, ніж до євразійської.
Розміри Канадська рись вдвічі більша розміром за кота свійського. Важить у середньому біля 11 кг, досягає 90 см в довжину та 60 см висоти в плечах. Самці більші, ніж самки.
Покриви Має густе сріблясто-коричневе хутро, на якому можуть бути чорнуваті плями. гривасту морду та китички на кінчиках вух і в цілому нагадує інші види роду рись середнього розміру. Влітку хутро канадських рисей набуває червонувато-коричневого забарвлення.
Покриви Ця рись має хутряний комірець, який нагадує подвійно-конічну бороду, короткий хвіст з чорним кінчиком і довгі китиці на вухах. Довгі лапи рисі мають вкриті хутром ступні, що допомагає тварині пересуватися по глибокому снігу.
Поведінка Канадська рись - тварина одинак, що веде нічний спосіб життя і займає велику територію. Кордони своєї ділянки рисі регулярно мітять сечею, залишаючи мітки на деревах та скелях.
Живлення Канадська рись полює на гризунів, птахів. Взимку завдяки глибокому сніговому покриву може полювати на копитних – це можуть бути благородні олені або товстороги. У голодний період живиться падаллю копитних: оленя, лося.
Живлення У деяких місцевостях головною здобиччю рисі є американський заєць на якого може припадати до 75 % її раціону. Розмір популяції канадської рисі коливається у слід за чисельність американського зайця.
Розмноження У шлюбний сезон один самець рисі може злучитися з декількома самками, що живуть з ним по сусідству. Як тільки вони злучилися самець і самка розходяться. Самці не беруть жодної участі у вирощуванні молоді.
Розмноження Період розмноження припадає на кінець січня або лютий. Вагітність у самки триває 63-70 днів. В травні-червні (інколи в липні) в неї народжується від 1 до 5 кошенят, причому їх кількість залежить від того наскільки мати забезпечена їжею.
Розмноження Кошенята народжуються безпорадними та сліпими, вагою близько 280 грамів та 25 см в довжину. Їх хутро вкрите плямами які в міру дорослішання зникають. Очі розплющуються на 10-17 день, а на 24-30 день вони вже можуть виходити з лігва. Мати годує їх молоком до 3-5 місячного віку.
Розмноження Перед пологами самки влаштовують собі лігва. Як правило лігво знаходиться усередині гущавини кущів, дерев, під валунами, корінням лісоповалу або в порожнистих стовбурах дерев. Розташовані під середнім нахилом і виходять на південь або на південний захід.
Розмноження Кошенята відділяться від матері у віці 10 місяців коли здатні самостійно добувати собі харч, зазвичай це березень або квітень. Статевої зрілості молоді рисі досягають у віці від 10 до 23 місяців. В природних умовах в середньому живуть від 10 до 15 років.
Схожі презентації
Категорії