X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ракоподібні

Завантажити презентацію

Ракоподібні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ракоподібні Краби і раки

Слайд 2

Загальна характеристика Ракоподібні - клас тварин, які мають зчленований, схожий на шкаралупу скелет, що слугує їм каркасом для м'язів та внутрішніх органів і захистом від ушкоджень та ворогів. Клас включає близько 25 тисяч видів тварин, які живуть переважно у морських і прісних водоймах. Він поділяється на два підкласи: нижчі і вищі раки. Нижчі раки живуть у товщі води і входять до складу планктону. Вони мають важливе значення у біосфері - є частиною харчового раціону багатьох риб і китоподібних. Вищі раки - мешканці морських і прісних водойм. На суші з цього класу живуть тільки стоноги та деякі раки, наприклад, краб пальмовий злодій.

Слайд 3

Річкові раки Безхребетні тварини ряду десятиногих ракоподібних, довжина тіла 6-15 см, іноді — до 80 см. В Україні зустрічається три види: - рак широкопалий, поширений у деяких невеличких річках і озерах правобережної заплави Дністра, Пруту й Тетерева; рак товстопалий, поширений у Дніпровсько-Бузькому лимані; рак вузькопалий, поширений у всіх прісноводних та солонувато- водних водоймах.

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Ареал Річкові раки зустрічаються в річках і озерах з мулистим дном і урвистими берегами. Тіло його вкрите панцирем – карапаксом, який має захисне бруднувато- буре забарвлення. У пошуках їжі рак повільно повзає по дну, рухаючи своїми довгими вусами. Пересувається він за допомогою 4-х пар ходильних ніг, а свої довгі кінцівки, озброєні клешнями, тримає напоготові у піднятому положенні і хапає ними здобич, яка підвертається по дорозі. В разі небезпеки рак повзе назад, відштовхуючись клешнями, різкими рухами підганяє під себе членисте черевце і завдяки цьому пливе також у зворотному напрямку.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Їжа раків Живляться раки різноманітною їжею. Вони полюють за дрібними тваринами, яких можуть захопити клешнями, поїдають мертвих тварин, запах яких чують здалеку. Живляться також і рослинною їжею - водоростями, пагонами очерету. Зимують вони у норах, у найглибших місцях. Протягом дня раки ховаються у своїх нірках, а коли сутеніє, вони залишають свою схованку і вирушають на пошуки їжі.

Слайд 12

Розвиток У перші роки життя рак часто линяє і швидко росте. З п'ятирічного віку він линяє один раз на рік. Перші 2-3 дні після линьки покрив тіла у рака м'який, і тому беззахисний рак перебуває весь час у нірці. Дуже скоро він твердіє за рахунок запасів солей кальцію. Живуть раки 15-20 років і можуть досягати 20-25 см завдовжки.

Слайд 13

Процес парування Цікаво відбувається парування раків. Самець відкладає на черевце самки сперматофори, захищені водонепрониклою оболонкою. Під час відкладення самкою яєць відбувається запліднення, і яйця прикріплюються до коротких черевних ніжок самки. Ворушачи ніжками, самки підганяють до яєць свіжу воду, необхідну для дихання зародків. На початку літа з яєць вилуплюються маленькі рачки, подібні до своїх батьків. Вони прикріплюються клешнями до тих же черевних ніжок матері.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Краби Краби - інфраряд десятиногих ракоподібних, у переважної більшості яких задня частина тіла - «хвіст» дуже вкорочена, через що вони отримали наукову назву (від грецького: brachy - короткий, ura - хвіст). Ротові органи крабів прикриті пласкими максиліпедами. Це тварини, в яких черевце повністю сховане під головогрудьми. Зазвичай, краби мають дуже товстий зовнішній скелет та пару клешень. Розповсюджені в усіх океанах, також існує багато прісноводних та сухопутних крабів, особливо в тропіках. Розміри крабів змінюються у великих межах: так краб-горох сягає лише кількох міліметрів завширшки, тоді як розмах кінцівок японського краба-павука може становити чотири метри.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Живлення Краби є всеїдними. Живляться переважно водоростями, але при нагоді можуть поїдати також молюсків, червів, інших ракоподібних, гриби, бактерій і детріт. В багатьох видів крабів наявність в раціоні як рослинної, так і тваринної їжі веде до прискоренного розвитку та більшої стійкості до несприятливих умов середовища.

Слайд 22

Статевий диморфізм В більшості ракоподібних явно виражений статевий диморфізм, тому самців і самок легко розрізняти. В самців черевце вузеньке, а в самок - набагато ширше, для виношування запліднених яєць. У більшості десятиногих раків гонопори (статеві отвори) знаходяться на ногах. Але у крабів їх розташування змінилося, оскільки для передачі сімені вони використовують перші дві пари плеоподів (додатки черевця). Оскільки черевце самців вузьке, гонопори змістилися від ніг до центру черевця. Подібна зміна відбулася незалежно і у самок.

Слайд 23

Видобуток крабів Ракоподібні широко використовуються людиною в їжу. Річкові і морські раки все більше зустрічаються в раціоні. Найбільше промислове значення в Україні має вузькопалий рак. Краби становлять до 20 % усіх морських ракоподібних, що видобуваються або штучно розводяться по всьому світу. Щорічно споживається понад 1,5 млн тонн крабів, причому споживання виду Portunus trituberculatus складає п'яту частину цього числа. Крім того раки є санітарами води, бо звільняють її від трупів водних тварин.

Слайд 24

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія