X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Птахи"

Завантажити презентацію

"Птахи"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Травна система

Слайд 2

Дихальна система

Слайд 3

Слайд 4

Кровоносна система

Слайд 5

Видільна система

Слайд 6

Нервова система

Слайд 7

Органи чуття . Органи зору

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Гострота зору Гострота зору Американським дослідникам вдалося визначити гостроту зору боривітру (Cerchneis), птиці з родини соколиних (Falconidae). Її зір в 2,6 разу гостріше людського. Якби людина володіла таким зором, вона була б здатна прочитати всю таблицю для визначення гостроти зору на відстані близько 90 м.

Слайд 11

Органи слуху .Побачити пташині вуха важко. Можна й помилитися. Наприклад, у багатьох сов з боків голови стирчить пір'я, що дуже нагадує вуха або ріжки. Одну з найзвичайніших сов Европи так і прозвали — вухатою. Але насправді совині «вуха » є не чим іншим, як прикрасами, і з органами слуху ніякого зв'язку не мають. У всіх птиць вушні отвори відкриваються під очима, повністю приховані під оперінням і зовні їх не видно. Діапазон частот коливань повітря, що відчуваються органами слуху і сприйманих як звуки, у птиць приблизно такий же, як у людини. У чому пернаті нас перевершують безумовно, так це в умінні розрізняти і аналізувати надкороткі звукові імпульси і що розділяють їх такі ж короткі паузи. Серії, складені такими звуками і паузами, на наш слух звучать як одне єдине, птиця ж чує і оцінює кожен з елементів серії окремо. Чують птиці добре, проте по гостроті слуху більшість видів птахів поступаються ссавцям. Органи слуху .Побачити пташині вуха важко. Можна й помилитися. Наприклад, у багатьох сов з боків голови стирчить пір'я, що дуже нагадує вуха або ріжки. Одну з найзвичайніших сов Европи так і прозвали — вухатою. Але насправді совині «вуха » є не чим іншим, як прикрасами, і з органами слуху ніякого зв'язку не мають. У всіх птиць вушні отвори відкриваються під очима, повністю приховані під оперінням і зовні їх не видно. Діапазон частот коливань повітря, що відчуваються органами слуху і сприйманих як звуки, у птиць приблизно такий же, як у людини. У чому пернаті нас перевершують безумовно, так це в умінні розрізняти і аналізувати надкороткі звукові імпульси і що розділяють їх такі ж короткі паузи. Серії, складені такими звуками і паузами, на наш слух звучать як одне єдине, птиця ж чує і оцінює кожен з елементів серії окремо. Чують птиці добре, проте по гостроті слуху більшість видів птахів поступаються ссавцям.

Слайд 12

Ехолокація Ехолокація Декілька видів птиць, що кубляться в темних печерах, уникають там ударів об перешкоди завдяки ехолокації. Ця здатність спостерігається, наприклад, у гуахаро (Steatornis caripensis) з Тринідаду і півночі Південної Америки. Літаючи в абсолютній темноті, він випускає «черги» високих звуків і, сприймаючи їх віддзеркалення від стін печери, легко в ній орієнтується. У знаменитій печері Гуахаро, описаній ще Гумбольдтом, кублиться близько 300000 гуахаро Вони вилітають назовні тільки ночами, а для орієнтації в темноті користуються ехолокацією. Їх сонари менш досконалі, ніж у кажанів і дельфінів. Тому гуахаро не помічають в темноті об'єктів, що мають невеликі розміри. У печерах гуахаро дуже шумно. Ще на вході чуєш оркестр пташиних криків і гучних локаційних клацань. Птиці видають зловісні пронизливі крики, що нагадують плач і стогони. Ехолокацією користуються і стрижи, що мешкають в Індонезії і на островах Тихого океану. У різних видів ціх стрижів сонари працюють на різних частотах: 2000 до 7000 Гц. Цікаво, що коли птиця сидить, її эхолокационный апарат не працює; локаційні імпульси посилаються тільки у польоті (при помаху крилами). Не працює сонар ціх птахів і на світлі. Полюють стрижи тільки 40 хвилин на день.

Слайд 13

Нюх Нюх Експериментально доведено, що, наприклад, великі морські птиці буревісники відчувають запах риби за три кілометри. А ось альбатроси відчувають запах приманки (шматок м яса) аж за тридцять кілометрів! Але морські птиці - не єдині представники пернатих, що володіють такими незвично чутливими носами.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія