X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація по черепахам.

Завантажити презентацію

Презентація по черепахам.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5. Підготували учениці 8 класу Ситник Анна,Гончар Світлана Черепахи.

Слайд 2

Черепахи - ряд плазунів, що існує впродовж 250 мільйонів років. Включає близько 230 видів, що групуються в 12 родин і 5 підрядів.

Слайд 3

Панцир. Черепах можна безпомилково відрізнити від інших тварин за наявністю панцира. Складається він із спинного щита - карапакса і черевного - пластрона. Зверху у більшості черепах панцир покритий симетричними роговими щитками. Вони поширені по всій Україні.

Слайд 4

Панцир. У деяких видів рухомі частини панцира можуть щільно закривати обидва отвори (або один з них) в хвилину небезпеки. Форма панцира пов'язана із способом життя черепах На спинному щиті виділяються шийний, хребетні, бічні і краєві щитки, на черевному - горловий, міжгорлові, плечові, грудні, черевні, стегнові, задньопрохідні, пахвові, пахові і міжкрайові щитки.

Слайд 5

Походження. Умовно черепахи вважаються нащадками пермських котилозаврів. Перша черепаха з'явилася в Мезозойську еру у Тріасовому періоді (200 млн. років тому). З 26 родин 12 дожило до наших днів. Багато «сучасних» черепах зараз знаходяться на межі зникнення. Умовно черепахи вважаються нащадками пермських котилозаврів..

Слайд 6

Походження. Черепахи в минулому, ймовірно, мали величезний, практично однієї довжини з панциром, могутній хвіст усаджений двома рядами кістяних шпильок сплощень, а на кінцях трикутного черепа розташовувалися довгі притуплені «роги», направлені назад і убік.Черепахи в минулому, ймовірно, мали величезний, практично однієї довжини з панциром, могутній хвіст усаджений двома рядами кістяних шпильок сплощень, а на кінцях трикутного черепа розташовувалися довгі притуплені «роги», направлені назад і убік.

Слайд 7

Відомо безліч викопних черепах, серед яких найбільшою була міоланія, завдовжки близько 5 м. Відомо безліч викопних черепах, серед яких найбільшою була міоланія, завдовжки близько 5 м. Найбільшою з відомих черепах є черепаха архелон з крейдового періоду, яка жила в морі. Розмір одного з виявлених скелетів сягає 4 м. Припускають, що її вага сягала до 2,2 тонн. Походження.

Слайд 8

Розмноження черепах протікає однотипно. Після спаровування, що здійснюється в більшості випадків на суші, самиці відкладають яйця в глекоподібну ямку, яку вони викопують задніми ногами. Потім ямка засипається і утрамбовується зверху ударами пластрона. Розмноження.

Слайд 9

Яйця кулясті або еліптичні, білого кольору, покриті твердою вапняною шкаралупою. Лише у морських і деяких бокошиїх черепах яйця покриті м'якою шкірястою оболонкою. Число яєць коливається у різних видів від декількох штук до сотні. Багато черепах мають декілька кладок протягом сезону.Яйця кулясті або еліптичні, білого кольору, покриті твердою вапняною шкаралупою. Лише у морських і деяких бокошиїх черепах яйця покриті м'якою шкірястою оболонкою. Число яєць коливається у різних видів від декількох штук до сотні. Багато черепах мають декілька кладок протягом сезону. Розмноження.

Слайд 10

Родини: Кайманові черепахи Мулові черепахи Мексиканські черепахи Великоголові черепахи Прісноводні черепахи Сухопутні черепахи Прихованошийні черепахи.

Слайд 11

Родина Морські черепахи

Слайд 12

Родина Двохкіготні черепахи Родина трьохкіготні черепахи М’якотілі черепахи.

Слайд 13

Родина Пеломедузові Родина зміїношиї Блокошийні черепахи.

Слайд 14

Родина Шкірясті черепахи Безщиткові черепахи.

Слайд 15

ЧЕРЕПАХИ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія