X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Плоскі черв'яки будова

Завантажити презентацію

Плоскі черв'яки будова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плоскі черв'яки

Слайд 2

Будова Плоскі черв'яки - це тип двосторонньо-симетричних безхребетних тварин. У плоских черв'яків вперше серед багатоклітинних тварин з'являється третій, середній, шар - мезодерма, що бере участь в утворенні органів і систем органів. Таким чином, плоскі черв'яки стоять на новому, вищому рівні організації, в порівнянні зі всіма попередніми тваринами.

Слайд 3

Плоскотілі Відповідно до назви, тіло плоских черв'яків сильне уплощено, а весь простір між стінкою тіла і органами заповнений недиференційованою сполучною тканиною - паренхімою.

Слайд 4

Поверхня тіла Площа поверхні тіла велика по відношенню до об'єму, і обмін речовин в нім може підтримуватися шляхом простої дифузії. Кровоносна система відсутня. Тіло складає в довжину від 0,1 мм до декількох метрів і зазвичай подовжено.

Слайд 5

Паразити В паразитичних форм є органи прикріплення - крюки, присоски, хоботки, що дозволяють стримуватися на або в телі господаря.

Слайд 6

Рух Шкірний покрив утворює епітеліальна тканина, інколи з віями. Мускулатура складається з кільцевих, подовжніх і косих шарів, утворених самостійними м'язовими волокнами і що забезпечують «червоподібний» рух.

Слайд 7

Травлення Ротовий отвір розташований на передньому кінці тіла або на його черевній стороні. Травлення, як правило, відбувається в кишечнику; живильні речовини розносить по тілу сама кишка, відгалуження якої проникають у всі частини тіла червя. Анального отвору немає; неперетравлені залишки їжі викидаються через ротовий отвір.

Слайд 8

Нервова система У передній частині тіла розташований примітивний мозок (точніше, ганглій - згусток нервових клітин), від якого відходять подовжні нервові стволи. У вільноживучих форм на передньому кінці тіла зосереджені органи чуття - дотикові щупальця, парні очі, статоцист. В передней части тела расположен примитивный мозг (точнее, ганглий – сгусток нервных клеток), от которого отходят продольные нервные стволы. У свободноживущих форм на переднем конце тела сосредоточены органы чувств – осязательные щупальца, парные глаза, статоцист.

Слайд 9

Розмноження Плоскі черв'яки - гермафродити. Їх репродуктивна система влаштована досить складний. У вільноживучих плоских черв'яків цикл розвитку простій або з метаморфозом; в паразитичних форм він, як правило, складніший.

Слайд 10

Походження За однією з версій, плоскі черв'яки сталися від кишечнополостных. Згідно іншої, їх предками були одноклітинні прості. Проте найбільш аргументованою вважається гіпотеза про походження плоских черв'яків від фагоцителлообразных предків, що віддалено нагадували сучасних трихоплаксов.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія