Основи раціонального харчування. Харчування і здоров'я
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Харчування відіграє життєво важливу роль у нашому повсякденному існуванні, в тому, наскільки ми енергійні, бадьорі, і яка наша сила опору хворобам.
Здоров'я людини багато в чому залежить від того, чим і як він харчується. При правильному харчуванні людина одержує всі необхідні для організму речовини.
Доброму відділенню травних соків сприяють фруктові соки, овочеві салати та вживання перших страв
Потреба в їжі відчувається періодично. Коли вміст поживних речовин в шлунку, кишечнику, крові опускається нижче норми, то збуджуються центри голоду в головному мозку, і людина починає шукати їжу.
Регуляція травлення Регуляція травлення здійснюється за допомогою нервових та гуморальних механізмів
Досліди Івана Петровича Павлова Дослідження процесів травлення проводив І.П.Павлов, який розробив багато експериментально-хірургічних прийомів для їхнього вивчення. Це були фістульний метод, метод перерізання та формування “малого шлунка”.
Рефлекс слюдновиділення Унаслідок досліджень було встановлено, що вигляд і запах їжі призводять до виділення певної кількості слини. Коли їжа потрапляє у ротову порожнину, слиновиділення підсилюється.
Пам'ятник собаці Павлова Був поставлений у 1935 році за кошти академіка Павлова у Санкт-Петербурзі
Режим харчування Для нормальної роботи травної системи важливо харчуватися в одні і ті ж години - дотримуватися режиму харчування. Дотримання режиму харчування забезпечує більш швидке переварювання і краще засвоєння їжі. Чому?
«Їж стільки, щоб будівля тіла не загинула від переїдання» (А. Джами) Золоті правила харчування
При при чотириразовому харчуванні споживання їжі розподіляють так: сніданок - 25% обід - 40% полуденок - 15% вечеря - 20% Харчуватися краще 4 рази в день Дорослі люди можуть їсти 3 рази на день
Пропустити сніданок або перекусити вранці незбалансованої їжею - все одно, що відправитися в шлях на машині з напівпорожнім баком.
1. Довготривалі проміжки часу між прийомами їжі призводять до захворювань травної системи. 2. Вечеряти треба за 2 години до сну.
3. Їжа не повина бути дуже гарячою та дуже хлодною. Не треба зловживати гострою їжею. 4. Після їжі треба сполоснути рот водою та очистити від залишків їжі
5. Їжа з приємним запахом та виглядом сприяють кращому травленню 6. Спочатку вживають блюда, які сприяють соковиделенню: салат, суп 7. Пам'ятайте! Солодощі знижують апетит!
10. Відразу після їжі не приймайтеся за роботу, а трошки відпочинте. Але не можна спати, достатньо прогулятися на свіжому повітрі.
Схожі презентації
Категорії