X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мошкутело

Завантажити презентацію

Мошкутело

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Цитологія — розділ біології, що вивчає живі клітини, їхню будову, функціонування, процеси клітинного розмноження, старіння і смерті. Предметом цитології є клітини живих одноклітинних і багатоклітинних організмів. Зміст цитології: - вивчення й експериментальне дослідження будови й хімічного складу клітини; - функції внутрішньоклітинних структур; - функції клітин у живих організмів; - розмноження й розвиток клітин; - пристосування клітин до умов середовища.

Слайд 3

Англійський природодослідник, учений-енциклопедист, що зіграв важливу роль у науковій революції ХVІІ століття. Його часто називають «батьком мікроскопії». За допомогою свого мікроскопа Р.Гук спостерігав структуру рослин і показав чіткий малюнок клітинної будови пробкового шару. Мікроскоп Р.Гука

Слайд 4

Перше зображення живих клітин – 1665 р Саме Роберт Гук вперше увів термін «клітина» для найменшої живої частинки. Вивчаючи зріз стебла бузини, Гук помітив, що його складу входить велика кількість дуже малих порожнинок, схожих за формою на бджолині соти. Він дав їм назву комірки або клітини.

Слайд 5

Голландський вчений, який освоїв ремесло шліфувальника, і став майстерним і успішним виробником лінз. Усього за своє життя він виготовив їх близько 250, добившись 300-кратного збільшення. Встановлюючи свої лінзи в металеві оправи, спорудив мікроскоп, з допомогою якого проводив передові на ті часи дослідження.

Слайд 6

Антоні ван Левенгук значно вдосконалив мікроскоп. Вперше в історії за допомогою свого мікроскопу спостерігав мікроскопічну будову різних форм живих організмів. Він розглядав тваринні клітини, особливо інфузорії, які назвав анімалькулі, а також вперше побачив еритроцити, бактерії та сперматозоїди.

Слайд 7

Видатний італійський мислитель епохи Відродження. У 1609 р. побудував перший телескоп. У 1610-1614 рр., змінюючи відстань між лінзами, він створив також мікроскоп. Завдяки Галілею лінзи й оптичні прилади стали могутнім знаряддям наукових досліджень.

Слайд 8

Італійський біолог і лікар, один із засновників мікроскопічної анатомії. Винайшов капілярний кровообіг. Описав мікроскопічну будову низки тканин і органів рослин, тварин та людини. Проводив дослідження в області гістології, ембріології та порівняльної анатомії.

Слайд 9

У 1833 р. англійський ботанік Р.Броун зробив відкриття, що всередині рослинних клітин знаходиться ядро.

Слайд 10

Відкрив яйцеклітину у ссавців. В галузі ембріологічних досліджень: - описав стадію бластули; показав, що зародковий розвиток організму являє собою послідовне виникнення частин зародка з більш простої маси заплідненого яйця; помітив, що на ранніх стадіях зародки різноманітних тварин дуже схожі, це свідчить про їх філогенетичну спорідненість.

Слайд 11

Німецький біолог, основні напрями наукових досліджень якого - цитологія та ембріологія рослин. В 1837 р. М.Шлейден запропонував нову теорію утворення рослинних клітин, визнаючи рішучу роль у цьому процесі клітинного ядра. В 1842 р. він вперше виявив у ядрі ядерця.

Слайд 12

Німецький фізіолог, ознайомившись з роботами М. Шлейдена, переглянув весь гістологічний матеріал і знайшов принцип порівняння клітин рослин і елементарних мікроскопічних структур тварин. Взявши за характерний елемент клітинної структури ядро, зміг довести спільність побудови клітин рослин і тварин.

Слайд 13

У 1838-1839 рр. німецькі вчені М.Шлейден і Т.Шванн узагальнили знання про клітину і показали, що клітини становлять одиницю будови всіх живих організмів. Ними була сформульована клітинна теорія.

Слайд 14

Німецький вчений-патолог другої половини XIX століття. Реформатор наукової і практичної медицини, основоположник сучасної патологічної анатомії та клітинної теорії. У 1855 році встановив, що клітини організму утворюються із інших клітин шляхом поділу.

Слайд 15

Ботанік, цитолог та ембріолог рослин. У 1898 р. відкрив подвійне запліднення у покритона -сінних рослин. Заклав основи морфології хромосом і каріосистематики. Заклав основи вчення про морфологію хромосом та її таксономічне значення.

Слайд 16

Український, російський і французький науковець, один із засновників еволюційної ембріології, імунології та мікробіології. Розробив теорії зародкових листків, походження багатоклітинних організмів. У 1883 р. відкрив явище фагоцитозу, розробив фагоцитарну теорію імунітету.

Слайд 17

До початку 30-х рр. ХХ ст. в цитології для вивчення структури клітин користувалися світловим мікроскопом. Сучасний світловий мікроскоп

Слайд 18

У 1928- 1931 рр. був сконструйований електронний мікроскоп. В середині ХХ століття – скануючий електронний мікроскоп. Скануючий електронний мікроскоп

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія