X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лосось

Завантажити презентацію

Лосось

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як з’являються перлини?

Слайд 2

Що таке перлина? Пе рли — тверде округле утворення арагоніту біогенного походження, яке виникає всередині мушлі (черепашки). Арагоні т - поширений мінерал екзогенних утворень і низькотемпературних гідротермальних жил. 

Слайд 3

Перли народжується, коли всередині мушлі вмирає маленький паразит, що пробрався туди крізь стулки, щоб поїсти м'яса мідії. Ізолюючи загрозу, мідія починає покривати його шарами перламутру, і так до кінця життя.

Слайд 4

Якщо відкрити раковину і спробувати її на смак, то виявиться, що вона - слабосоленая: молюск фільтрує її і трохи опріснювати. Найчастіше в раковині знаходиться лише від однієї до трьох перлин, але відомі рідкісні випадки, коли перлин в одній раковині виростало безліч. Одного разу біля узбережжя Індії нирці витягли велику раковину. Коли її розкрили, то в ній виявили відразу 87 перлин.

Слайд 5

Цікавий факт Раковину прісноводної унії виловлювали, злегка відкривали її стулки і вводили за допомогою бамбукової палички в простір між мантією і раковиною будь-який сторонній предмет (частіше це був глиняну кульку, шматочок дерева, кістки або металу). Після цього раковину повертали у водойму і починали чекати: від декількох місяців до декількох років.

Слайд 6

За цей час поміщений всередину раковини предмет обростав перламутром, утворюючи перлину. Іноді в раковину поміщалося дуже маленьке олов'яне або свинцеве зображення Будди.

Слайд 7

10 цікавих фактів про перли #1: Перли – це єдиний дорогоцінний мінерал, що не потребує обробки. #2: На думку багатьох археологів саме перли стали першою цінністю, яка привернула напівдику людину не стільки своєю практичною користю, але естетичною досконалістю. #3: Першими почали використовувати перли — китайці. Ще 42 століття тому. В 2206 рік до н. е, імператор з простим, але звучним ім'ям Юй починає отримувати данину з підконтрольних територій перлами. Китайські перли були не тільки прикрасою, але і еквівалентом великих грошових одиниць, а так само знаком соціального положення. У придворних чиновників з Китаю великі перли на головному уборі були символом керуючої влади, а деякі дорогі покупки оплачувалися перлинами. #4: В давні часи, багаті люди клали перли у вино, вірячи, що вони врятують їх від отрути. #5: Іслам і християнська релігії вважають перли символом досконалості та чистоти. #6: У Китаї вважають, ніби перлини — застиглий початок Інь, та що перли здатні продовжувати молодість та життя. #7: Згідно з легендою, цариця Семіраміда дуже любила прикраси з перлів та одягала на свята намисто з яскраво-рожевих перлів. #8: Клеопатра, пообіцявши Марку Антонію приготувати найдорожчу вечерю, розчинила у вині величезну грушовидну перлину та випила його на очах у Цезаря. Клеопатра виграла суперечку. Щоправда, фахівці стверджують, що таку велику перлину можна розчинити лише в оцтовій кислоті, та й то не швидше, ніж за дві доби. #9: У природі існує 8 видів перлів: крапля, коло, півколо, кнопка, овал, груша, сфера та неправильна форма. #10: Греки вважали, що перли підтримує сімейне щастя, запобігають сварки

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія