X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЛЕЛЕКА

Завантажити презентацію

ЛЕЛЕКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЛЕЛЕКА Природоохоронна програма ПАТ «Прикарпаттяобленерго» зі збереження біорізноманіття

Слайд 2

Символізм білого лелеки Білий лелека з давніх-давен користується симпатією і повагою людей. Сприймається як очисник від нечесті. Вважається, що гніздиться лише у добрих людей. Образ птаха пов’язаний із народженням дітей. Має славу передбачливого і справедливого птаха, вірного у шлюбі та прив’язаного до потомства.

Слайд 3

Чи знаєте ви, що: Територію України білий лелека заселив лише у XVI-XVII ст. За їжею для пташенят лелеки літають до 10 км. Сім’я з пташенятами споживає в день до 5 кг їжі. Середня тривалість життя птахів – 8-9 років. Найчастіше першим прилітає самець, а через тиждень – самка. Міграційний шлях білого лелеки досягає 10 тис. км.

Слайд 4

Лелека – вид, що зникає У світі налічується понад 160 тисяч гніздових пар білого лелеки, з яких 30 тисяч мешкають в Україні. У 1934 році на Львівщині налічувалося 5430 гнізд, у 1987 році – 1442. В Україні білий лелека охороняється законом України “Про тваринний світ”, Бонською, Бернською та Рамсарською конвенціями, ратифікованими у 1996 році.

Слайд 5

Політика з КСВ на 2011-2014 роки Для ПАТ «Прикарпаттяобленерго» корпоративна соціальна відповідальність – це щоденна добровільна робота компанії, спрямована на взаємодію з усіма заінтересованими сторонами Прикарпаття задля розвитку довірливих відносин.

Слайд 6

Ключові прагнення (зобов’язання) компанії з КСВ Прагнення з КСВ Прикарпаттяобленерго

Слайд 7

Бути кращою еко-компанією Івано-Франківська область посідає принизливе 22 місце серед регіонів України за результатами державного екологічного моніторингу. Саме тому компанія ставить перед собою завдання максимально зменшити негативний вплив виробничої діяльності на навколишнє середовище.

Слайд 8

Складові програми “ЛЕЛЕКА” Програма Прикарпаттяобленерго «ЛЕЛЕКА»

Слайд 9

Лелеки та енергетики Протягом останніх десятиліть відбувається процес переселення лелек з дерев і дахів на опори низьковольтних ліній електропередавання. Сьогодні в Україні близько 40% гнізд лелек розташовані на опорах. Кількість гнізд на електроопорах зростає. Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону.

Слайд 10

Встановлення платформ для гнізд При обході електроліній бригади виявили та зафіксували гнізда лелек. Фахівці цеху з ремонту обладнання вивчили принципи побудови платформ та почали їх виготовляти. Монтаж металевих платформ згідно встановленого графіку за описаною методикою (2012-2016 – 500 платформ).

Слайд 11

Підтримка центру реабілітації птахів Особливим напрямком програми є допомога пораненим та ослабленим птахам. Є випадки, коли птахи ламають ноги, крила або уражуються струмом. Про такі ситуації енергетики повідомляють екологів для доставки поранених лелек до центру реабілітації зимуючих птахів у ГНПП. Компанія надає матеріальну допомогу центру, зокрема придбала морозильну камеру для зберігання їжі.

Слайд 12

Співпраця з Галицьким національним природним парком «Угода про співпрацю»: виконання спільних еколого-освітніх і природоохоронних завдань у програмі зі збереження біорізноманіття «ЛЕЛЕКА», взаємна допомога у виконанні робочих планів, випуск публікацій та вирішенні інших завдань для задоволення спільних інтересів у межах своєї статутної діяльності.

Слайд 13

Співпраця з ЗУОТ та ДПМ НАНУ Співпраця із фахівцями Західноукраїнського орнітологічного товариства та Державного природознавчого музею Національної академії наук України – обов'язкова передумова успішної природоохоронної діяльності енергетиків. Треба багато знати про особливості лелек. Адже птахи не люблять втручання у своє життя і можуть покинути гніздо.

Слайд 14

Вивчення взаємного впливу птахів та електроліній Збільшення кількості коротких замикань, які спричинені птахами, несе втрати та підвищує ризик знеструмлення технологічно важливих об’єктів, Загибель птахів від контакту з електролініями, зокрема рідкісних видів, стає перешкодою у вирішенні питань збереження і охорони природного довкілля.

Слайд 15

Наукове дослідження для зменшення конфлікту Предметом співпраці енергетиків з науковцями впродовж 2012-2013 років стало фахове дослідження «Оцінка впливу ліній електропередач на орнітофауну і розробка заходів запобігання загибелі птахів та аварій на електролініях».

Слайд 16

Участь в освітній програмі “Лелека” Освітня програма - це спосіб залучити дітей до охорони білого лелеки. Це також збір конкретної наукової інформації про стан популяції білого лелеки. Для енергетиків це також можливість спостерігати за лелечими родинами, чиї гнізда були підняті на спеціальні платформи.

Слайд 17

Проведення семінару для вчителів біології 2 квітня на базі Галицького національного природного парку відбувся семінар для вчителів біології, на якому енергетики спільно з екологами презентують освітню програму “Лелека”. Залучення дітей дасть поєднання активної охорони природи зі здобуттям конкретних знань, вироблення активної життєвої позиції.

Слайд 18

Оголошення конкурсу “Наш лелека” З нагоди Міжнародного дня захисту птахів (1 квітня) ПАТ «Прикарпаттяобленерго» оголосило конкурс дитячих творчих робіт. Мета конкурсу – зацікавити дітей та шкільні колективи Івано-Франківської області до участі в освітній програмі Західноукраїнського орнітологічного товариства «Лелека».

Слайд 19

Умови конкурсу Учасники конкурсу - окремі школярі та учнівські колективи Івано-Франківської області, що беруть участь в освітній програмі «Лелека». За наявності робіт, підведення підсумків та нагородження переможців конкурсу відбуватиметься в окремих вікових категоріях (молодша, середня та старша) у 3 номінаціях (за жанрами робіт). Підведення підсумків – до 15.12.2012 Тематика: На конкурс приймаються творчі роботи, пов’язані з життям та захистом білого лелеки. Жанри: - літературний твір (легенда, казка, репортаж, стаття, гумореска тощо); - малюнок та інші художні твори (форматом А4, виконані будь-якою технікою); - фотографія (в електронному варіанті або надруковані на фотопапері розміром 15*21).

Слайд 20

Значення програми “Лелека” Підняття на металеві опори лелечих гнізд та супутня природоохоронна діяльність енергетиків вирішують одразу дві проблеми. Це реальні дії, спрямовані на покращення надійності електропостачання споживачів. Це вагомий внесок компанії у збереження біорізномаїття краю та охорону білого лелеки на Прикарпатті.

Слайд 21

Де бузьок вродиться – там щастя водиться Координатор програми: Ольга Тишко, (0342) 59-41-94. leleka@oe.if.ua (на конкурс)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія